Ролери

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.717
Имаше асални ролерки за 3.500 во Про-спорт, ГТЦ.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
183
ako nekoj aktiven clen se razbira, moze da mi kaze kakov kvalitet se rolerite sto gi imaat vo li-ning? :)
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
ako nekoj aktiven clen se razbira, moze da mi kaze kakov kvalitet se rolerite sto gi imaat vo li-ning? :)
Моите се од таму, ги земав претходната година. Тогаш беа супер, цело лето на стаза го поминав, али оваа година нешто почнаа да шкрипат .. така да, не се нешто многу квалитетни.
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
ako nekoj aktiven clen se razbira, moze da mi kaze kakov kvalitet se rolerite sto gi imaat vo li-ning? :)
во моето пет годишно шоферско искуство, ако добро имам приметено, квалитетот и цената во најголема мера зависат од типот на "кондурата" ..,така да ако ти се удобни на нога ич не се мисли. Тркалцата се сочинети од силикон и лагери, силиконот е горе доле ист кај сите ролери а лагерите тешко дека ги оштетиш за година-две (ако си почетник)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
во моето пет годишно шоферско искуство, ако добро имам приметено, квалитетот и цената во најголема мера зависат од типот на "кондурата" ..,така да ако ти се удобни на нога ич не се мисли. Тркалцата се сочинети од силикон и лагери, силиконот е горе доле ист кај сите ролери а лагерите тешко дека ги оштетиш за година-две (ако си почетник)
Тркалцата се направени од матријал Urithane и има многу врска како е направен (во однос на квалитет, брзина, тврдина, големина) и зависно од тркало да тркало имаш сосема различен осет на ролерата и различни перформанси. Исто така и битно е какви лагери има. Во кондурата не е битно само да ти е удобно, битно е каква поддршка ти дава на зглобот, висина на зглоб (зависно од што бараш) и поставеноста на зглобот на ролерата, како и материјалот (помеки, потврди). Ме мрзи да пишувам уште, имам напишано еден куп пати кој го интересира нека провери некоја страна поназад. Кај неквалитетните ролери таа удобност кратко трае :)

Беа 3600, ги купив и немам на што да се пожалам до сега..
Со здравје да си ги возиш :))
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
Да ми каже некој каде има добри тркалца за фитнес ролерки (тие обичните) ама сакам да шибаат брзо. Ако знае некој и цена на 8 тркалца колку е.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
Да ми каже некој каде има добри тркалца за фитнес ролерки (тие обичните) ама сакам да шибаат брзо. Ако знае некој и цена на 8 тркалца колку е.
Кај нас продавниците кај што би требало да има се: Спорт Лајф, Про Спорт, Саломон и евентуално Македонија Спорт (карши Словенија Спорт во ГТЦ). Друго место надвор од државава, а блиску е Вертиго од Софија, Бугарија(www.vertigo-skates.com).
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Јас купив ама не знам да возам, и ми е страв дека имав операција скинав тетива- ако сака некој да ми биде учител/учителка би бил многу благодарен.... :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
Јас купив ама не знам да возам, и ми е страв дека имав операција скинав тетива- ако сака некој да ми биде учител/учителка би бил многу благодарен.... :)
Како сакаш да возиш?
 

Magde.

Модератор
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.668
Поени од реакции
3.781
Си купив ролери, Алпина, и пошо не се разбирам баш у марки на ролери и квалитет, некој да ми каже дали е добра марката?
Ги земав 2800 инаку...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.504
Поени од реакции
13.386
Моите се од таму, ги земав претходната година. Тогаш беа супер, цело лето на стаза го поминав, али оваа година нешто почнаа да шкрипат .. така да, не се нешто многу квалитетни.
Беа 3600, ги купив и немам на што да се пожалам до сега..
Зборите за оние од Орка во ГТЦ?
Што марка се точно, и како сте до сега задоволни? Моментално се 2900, па сакам да си купам, на вас чекам :)
 
Член од
10 јули 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Одамна сакав да возам ролерки но дури сега одлучив да купам. Откако пребарав се живо на интернет се заљубив во два пара Powerslide Virus 84 Pure и K2 Alexis 84 BOA.
Powerslide црно-бели (ептен убави) ги има во Vertigo во Софија само 39 број. Јас иначе носам 39 (читај чизми 38 а лакирани вискоки чевли 40 и друго 39) ама незнам дали овие ќе ми бидат точни. Ако некој има искуство со броевите од Powerslide нека пише!
 
Член од
11 јули 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
ролери сакав уште од мал ама моите родители не ми дозволуваа и така таа желба ми пропадна во вода,но сега кога веке пораснав почнав сам да заработувам и можам што сакам да си купам, некако желбата за ролери пак ми се врати.

пред некој ден видов едни ролери во Орка "la sport" 3000 ден. ми се допаднаа и сеуште се двоумам дали да ги земам па барам совет од вас.

фалаа :)..


(се што знаете за ролери пишувајте)
 
На врв Bottom