Ролери

Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
18
Гледав пред некој ден ролери во Саломон во ГТЦ, и колку што видов се им се марка Fila. Имаше едни беа 5500ден што така ми фатија око, али почетник сум и не ги баратам мн мн, ми требаат за на стаза xD Што викате вие поискусните за Fila како марка ?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Продавам JS Xsjado 3 blue , so featherlight шина и тркалца и патики број 43 1/3 ...неотворени.информации по ПП.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Не се извозени ни 10км, заинтересирани во инбокс :)
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.025
Поени од реакции
796
Доообро....
Ќерка ми (5 и пол год.) е зад мене плаче и рика за ролери, а другарка и е надвор пред врата цела е како од вселенска капсула прв пат на ролерите розеви светкаат и прави вуху хуху ху, и мафта со сите четири

Е јас за ролерите знам само дека е здраво, и дека пошто е хиперактивна ќе се издува, ама никогаш не сум возела дали ќе можам да ја научам?

Кога прв пат се качивте да ролате?
Ми треба да барам некој што знае да ја учи или само да ја пуштам да се искрши и после да ја дотепам?
Што мислите?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.000
Поени од реакции
7.599
Доообро....
Ќерка ми (5 и пол год.) е зад мене плаче и рика за ролери, а другарка и е надвор пред врата цела е како од вселенска капсула прв пат на ролерите розеви светкаат и прави вуху хуху ху, и мафта со сите четири

Е јас за ролерите знам само дека е здраво, и дека пошто е хиперактивна ќе се издува, ама никогаш не сум возела дали ќе можам да ја научам?

Кога прв пат се качивте да ролате?
Ми треба да барам некој што знае да ја учи или само да ја пуштам да се искрши и после да ја дотепам?
Што мислите?
Дали ќе научи е до неа.
Има некои деца сфаќаат лесно - некои не сфаќаат.
Ама дај и шанса шо. Не се скапи многу детските ролери, ако научи ќе си вози.
Ако не научи ќе фаќаат прашина ама ќе знае (надежно) дека не треба да се лета на секоја ствар шо и се интересира во случај да не ја бива во тоа.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.681
Поени од реакции
1.781


Ај ако може процена за овие ролери, квалитет и цена.
 
Член од
1 април 2014
Мислења
220
Поени од реакции
66
Сакам да купам ролерки чисто за фитнес, ама нормално да е солидно и квалитетно во разумна цена се разбира. Можам и да ги порачам од било каде, па ве молам за некој совет/предлог. Најдов некои си 2 модели меѓу кои се мислам ај дајте мислење?

1. Roller Derby Aerio Q80 Inline Fitness Skates
http://www.walmart.com/ip/Roller-Derby-2012-13-Men-s-Aerio-Q80-Inline-Roller-Skates-I258-10/31567246

2. Phuzion Gamma Pure - Fitness Skates
http://www.powerslide.de/products/skates/phuzion-gamma-pure
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.039
Поени од реакции
38
Ролерки Landway I-Max 4.42 - користнеи, одлично сочувани, број 44, портокалова-црна боја, купени од Вучко, доаѓаат со се кутија и опрема. Цена 2.000 денари
 

Attachments

davidko

VR|46
Член од
9 декември 2009
Мислења
104
Поени од реакции
17
Препорака за ролери во Скопје ? Гледам најчесто Salomon се возат кај нас но сега гледам дека има и Fila добри ролерки, па кои според вас се подобро онака за еден просечен рекреативен возач?
 
A

aye

Гостин
Може да се најдат некаде во Скопје вакви ролшули?

На ebay ги има но не се исплати да се порачаат од таму затоа што поштарината ќе излезе повеќе од цената
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Колку пари би чинеле класични recreational ролерки? Почетник сум и не знам да возам, што значи не би идел на нешто скапо за почеток. Колку би била отприлика цената за ролерките и во кои дуќани има најголем избор ? Слушнав во ГТЦ дека има најмногу дуќани за ролерки.
 
P

Patience

Гостин
Колку пари би чинеле класични recreational ролерки? Почетник сум и не знам да возам, што значи не би идел на нешто скапо за почеток. Колку би била отприлика цената за ролерките и во кои дуќани има најголем избор ? Слушнав во ГТЦ дека има најмногу дуќани за ролерки.
Ја моите ги купив 3000ден пред 3 години. Имаше и поскапи, ама мене тогаш толку ми беше буџетот. Уште ги возам, душата им ја извадив:P
Во ГТЦ, на почетокот од страна на плоштадот до ДМ дрогеријата, Интерспорт се вика сега продавницата, од таму ми се.
 
На врв Bottom