Рок музика и рокерски бендови

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Како да не се согласиш со вака длабока и продуховена реченица.
10 минути зјапав во неа и конечно сватив дека е преголем залак за мене да ја сварам, па ако сака некој да дојде да помогни.... да ја поделиме.
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Pa da da Rock si e Rock... :)
Kolku mi e drago sto gledam deka temava eve vekje nekolku godini e aktivna i poslednoto mislenje bilo vcere t.e. vekje e denes...
Inaku slusam poise metal... Ali od onia po "mirnite" gi slusam: Foo Fighters, Pearl Jam, Muse(mala kolicina)...
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Значи rock-от ми иде као душевно жариште...Повеќе сум заглавена во се што било добро(и уште е) во '80 и '90, денес повеќето се жива комерцијала али има некои бендови што поштуем:wink:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Денешниве ич не ги ни слушам. Некако тапа ми се. Старите бендови посебно од Британија ги обожавам. Уствари има ли модерна рок музика несметајќи ги овие поп-рок бендови како Линкин Парк и Кингс оф Леон?! :toe:
 

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
27
Побарај си сам. :/



Morphine, low/stoner rock. Бендов е мммм.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Според мене најдобар рок бенд се Бон Јови ги обожавам
 
В

Вори

Гостин
Да да,најдобри се.Слушни нешто постаро и после кажи што е најдобро.А не знаеш една песна од Бон Џови Итс мај лајф,која ја знае и братучетка ми мала и викаш дека се најдобри.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
не сум толку ориентиран кон рок, повеќе сум кон метал!

Ова песниче ме воодушеви, повеќето од вас ја слушале, најкласична рок песна што сум ја чул:

уживајте:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom