Рок музика и рокерски бендови

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
ааа во последно време „РОК”-ов стана многу популарен.. то ме загрижуват :|
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
тоа може да значи и дека се враќа неговото време, а може да значи и комплетно расипување
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Со оглед на то шо сите се палет на Бон Џови..каахххмм..
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
абе тоа жени се палат :)))) а ти шо се палиш на севиџ гарден :)))
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.897
Поени од реакции
23.842
MaRiNa`Oh напиша:
ааа во последно време „РОК”-ов стана многу популарен.. то ме загрижуват :|
ако таа популарност се должи на влијанието на HIM или Good Charlote ин ним слични или како и да беа :nenene: :nenene: .
И јас почнав со Бон Џови и Аеросмит сега и мене ли :tapp: . Без предрасуди :pos2:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.897
Поени од реакции
23.842
Севиџ Гарден? Како беше онаа I want to stand with you on a mountain :pos2: :pos2: :pos: :pos: твоите бакнежи на моите бели кошулиииии
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Gravity Grave напиша:
Твоето мото "Јас си слушам Нирвана, i'm the best, fuck the rest" нема да доведе до намалување на учмаеност на широките маси у нашава земја што се однесува до рок културата. Доколку од сите нас што пишуваме тука, само ЕДЕН член научи нешто тука за музика која што е различна од турбо-фолк и електроника, тогаш темава ке ја сметам за успешна!
I learned! :D A fooken lot! :D speaking of which...sea slusam Ironman od Black Sabbath ^___^ a posle na red idet random pesnici od Twisted Sisters
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
торчо се конвертира начисто :))))
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Абе има ли фанови на Evanescence тука?
Мене лично ми се свиѓаше Fallen коа искочи, бев у некој чуден период тогаш, и онака ми легна некако на душа.
Коа замина Ben Moody и коа дојде гитаристот на Cold наместо него, знаев дека thrill is gone, само да ве прашам и вас, што очекувате од новиот албум кој што искача на 3 октомври?
http://evanescencetheopendoor.com/

пс. Јас лично мислам дека ке биде тапа, и ке чекам некој да се заебе да го земе албумот, па може ке ќарам некој мп3:pishtoldz
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Revelations е наслов на 3-тиот албум на Audioslave кој што искача на 3-ти септември. Може да го послушате новиот сингл Original Fire (кој што мене лично не ми праи кеф) на http://www.audioslave.com/site.html
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
И да не заборавам, денес требаше да искочи најнов албум на The Mars Volta, но поради за мене непознати причини го поместија датумот на 12 сеп. Тука можете да најдете stream од нивниот нов албум Amputechture:
http://www.themarsvolta.com/
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Gravity Grave напиша:
Абе има ли фанови на Evanescence тука?
Мене лично ми се свиѓаше Fallen коа искочи, бев у некој чуден период тогаш, и онака ми легна некако на душа.
Коа замина Ben Moody и коа дојде гитаристот на Cold наместо него, знаев дека thrill is gone, само да ве прашам и вас, што очекувате од новиот албум кој што искача на 3 октомври?
http://evanescencetheopendoor.com/

пс. Јас лично мислам дека ке биде тапа, и ке чекам некој да се заебе да го земе албумот, па може ке ќарам некој мп3:pishtoldz
Jas alooooooo :)))
Озбилно многу ја поштуам Ејми како вокал и начинот на кој шо беше откриен нејзиниот талент, знаеа како да склопат добро софт готик песна и дел од песните имаа добар текст шо ме погодуваше у тој период а не беа претерано лигави, и башка беа добри за интерпретирање.
За жал не очекувам да биде добар новиот албум...али олд тајмс рул.
 
Член од
19 август 2006
Мислења
52
Поени од реакции
0
Музиката во мојот живот има многу големо значење.Слушам рок и сите правци на рок музиката.Тоа веќе одамна стана и мој стил на живеење и сл.Од бендовите би ги издвоила Нирвана-затоа што нивната музика најмногу ми ја исполнува душата.Ме радува тоа што во последно време се повеќе се слуша рок и полека му се враќа времето.Пред една година кога влегов во ново друштво сите слушаа или српско или хип хоп, сега незнам што им стана или пак јас ги заразив со ова рок музиката:toe: ...
 
Член од
19 август 2006
Мислења
52
Поени од реакции
0
Gravity Grave напиша:
Абе има ли фанови на Evanescence тука?
Мене лично ми се свиѓаше Fallen коа искочи, бев у некој чуден период тогаш, и онака ми легна некако на душа.
Коа замина Ben Moody и коа дојде гитаристот на Cold наместо него, знаев дека thrill is gone, само да ве прашам и вас, што очекувате од новиот албум кој што искача на 3 октомври?
http://evanescencetheopendoor.com/

пс. Јас лично мислам дека ке биде тапа, и ке чекам некој да се заебе да го земе албумот, па може ке ќарам некој мп3:pishtoldz
Алибумот си го порачав од бртучед ми од Германија, ќе дојде на 15 Септември тука...
Р.Ѕ. Ејми Ли закон вокал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom