Рок музика и рокерски бендови

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
Gospod zdravje da mu dade na tatko mi! Use koa sum bila u kolicka( bebeska ) me uspival so muzika! Kakva?? Pa normalno rok!!!! Edno vreme koa potporasnav me ucese i gitara da sviram!! malku sum mrzliva pa ne se uzovrsiv kao nego.. ama sepak muabetot mi e... Ne e se do decata..koa roditelite doma se palat na Ceca, normalno deka i oni ke go slusaat istoto!!!! ( kao replika na so stana so mladinava i umirackata na rokot )
Nema umiracka za rokot!! Rock forever!!!
Od evanescence mi se sviga Going under:) iako ne gi slusam premn, ne mi teknalo da downloadiram poise pesnicki:)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја сум доказ дека дома што се слуша не мора да значи дека го погодува и детето :) али у главно е така како што кажа мадагаскар :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ej ke moze li nekoj tuka da mi najde od kaj mozam da ja simnam Heart full of black.... neznam od koja grupa beshe ama pesnata e zakon.( i troa postara e)
 
Член од
20 август 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
Gravity Grave напиша:
Абе има ли фанови на Evanescence тука?
Мене лично ми се свиѓаше Fallen коа искочи, бев у некој чуден период тогаш, и онака ми легна некако на душа.
Коа замина Ben Moody и коа дојде гитаристот на Cold наместо него, знаев дека thrill is gone, само да ве прашам и вас, што очекувате од новиот албум кој што искача на 3 октомври?
http://evanescencetheopendoor.com/

пс. Јас лично мислам дека ке биде тапа, и ке чекам некој да се заебе да го земе албумот, па може ке ќарам некој мп3:pishtoldz
Nemozes da ocenuvas nesto pred da go cues a Ben Moody e samo eden komercijaliziran tipac sto sakase da gi prodava pesnite a ne da gi pisuva za srce! Jas mislam deka ova ke im bide najdobar album dosega :eek:jea:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Brineta напиша:
Алибумот си го порачав од бртучед ми од Германија, ќе дојде на 15 Септември тука...
P.Ѕ. Ејми Ли закон вокал
Има многу подобри вокали од Ејми али нејзиниот глас има нешто кристално моќно и посебно, тоа е убавината.
Ја поише веруеф у Moody..:(
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Boomerang напиша:
Ej ke moze li nekoj tuka da mi najde od kaj mozam da ja simnam Heart full of black.... neznam od koja grupa beshe ama pesnata e zakon.( i troa postara e)

Burning Brides - heart full of black

bearshear.com mozez sve i svasta da simnes,plus ima opcija mozez i preku naslov na pesnata da trazez kako vo tvoj slucaj da ne go znaes bandot!!
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.678
се изнаприкажавме за се и сешто ама една група не ја спомнавме. Да не отворам сега башка тема за нив може и тука. Некој да кажеше збор-два за



момциве



П.С. Месаја од старт знам дека ќе мрчиш :nesum:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Sussaro напиша:
се изнаприкажавме за се и сешто ама една група не ја спомнавме. Да не отворам сега башка тема за нив може и тука. Некој да кажеше збор-два за



момциве



П.С. Месаја од старт знам дека ќе мрчиш :nesum:



eve ona ke kaze neso za niv......:nesum:...deka ja neam niso za da kazam......:nenene:


 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Sussaro напиша:
се изнаприкажавме за се и сешто ама една група не ја спомнавме. Да не отворам сега башка тема за нив може и тука. Некој да кажеше збор-два за



момциве



П.С. Месаја од старт знам дека ќе мрчиш :nesum:
Не мрчам бе види го...:)
Океј се типците, иам слушнато дфа албума и не се многу многу по мој фкус шознам...

Башка се најмодерни морам да признаам, за стил на облекуење...:)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
имаат интересен спот, каде што ги собрале снуп дог, егзибит, (и другите двајца рапери не ми текнува како се викаат) и се исмејуваат самите себе како се големи звезди :)

п.с. спонзоруши се на адидас :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Sussaro напиша:
се изнаприкажавме за се и сешто ама една група не ја спомнавме. Да не отворам сега башка тема за нив може и тука. Некој да кажеше збор-два за



момциве



П.С. Месаја од старт знам дека ќе мрчиш :nesum:

Може наместо него ја да помрчам малце за овие? :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.678
биди мој гостин :music1:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Јас Корн неможам да ги поднесам :| одбивни ми се, ни песнине не ми се свиѓет. Али онај спотон Транзистор манзистор им е закон!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom