Родендени

каде го славите вашиот роденден

  • Дома

    Гласови: 4 44,4%
  • Во кафуле

    Гласови: 5 55,6%

  • Вкупно гласачи
    9
  • Гласањето е завршено на .
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
И јас сум славела родендени и по кафичи,паланчинкарници и незнам што,ама дома си е дома.Најубаво сум си поминувала баш дома,мој простор,јас си знам што и како...:)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Дома дефинитивно. Последнито го славев дома пред десетина дома и било стварно ненормално. Незаборавен роденден дефинитивно ќе го памтам цел живот.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Лошо е кога се има роденден во сред летна сезона :lut:
Или сум славела родендени кои биле половично успешни, зашто сите се на одмор или пак јас сум си ги славела на плажа, ама се со моите на одмор сум се погодувала :cry:
Сега не се замарам и не ни славам посебно.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Бидејки роденден ми е на 31 декември,секогаш роденденот го чекам таму кај што чекам нова година:(
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Во друштвото имаме обичај да изнајмнуваме еден кафич, местото е ептен убаво, не е многу големо, таман за 60-70 луѓе. Последно го правев таму роденденот, имав околку 50 гости и ептен убаво си поминавме.
Убаво ми е кога правам роденден дома, ама пошо има некои неизживеани во друштвото што ќе ми направат партал низ куќа мора да го правам во кафич.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.337
Поени од реакции
46.441
Па роденден ми е на Стара Нова Година, така да сакал-нејќел мора да го “славам’’.
Родендени со изнајмување кафичи, кафани, домашни забави и слично никад не се практикувале кај мене во друшто, на тие што ти се при рака вечерта ако имаш кеш фазла им пуштатш по пијачка-две и чао пријатно.
:) Поклони па никој на никого не дал у историја на родендените.
 
S

stefi

Гостин
Denes mi e rodenden :D ke go slavam pokasno posho sum na odmor ali neznam kaj...
nejkam kafich, nejkam doma. neznam kade...
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
Denes mi e rodenden :D ke go slavam pokasno posho sum na odmor ali neznam kaj...
nejkam kafich, nejkam doma. neznam kade...
епа тогаш среќен роденден а јас повеќа сакам дома да чекам роденден поубаво ми е
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Дефинитивно е подобро да се слави надвор, и тоа според мене со што помалку луѓе, оние нај VIP-гости што би се рекло. :)

Порано кога славев дома имав по едно 20 гости, и таман што седнеш да поправиш муабет на некој му текнало дека му се пие уште Кока-Кола, а претходното шише завршило, а кога ќе се вратиш со истата некој случајно истурил нешто на подот...
И никогаш така не стигав да направам асален муабет на своите родендени... И не само кај мене... Така беше кај повеќето славеници што славеа дома.

Лани славев по пицерија со 3-4 души и ептен убаво си поминав.
Седнати на пристојно место, една пица, по неколку пијачки... Потоа се шетавме низ населбата, па кај мене дома на торта.

Дома во догледно време не планирам веќе да славам... а освен тоа веќе ми спласна и еуфоријата за големи родендени.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
а освен тоа веќе ми спласна и еуфоријата за големи родендени.
уф па дали....не е ни роденденот тоа што беше.Сега со мало друштво колку да се одбележи.Иначе интересно си поминав на еден роденден во парк.Имаше пиење во доволни количини,друштво,гитара и супер помин.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
На плажа! Лани на плажа си го славев и најубаво си поминав, оваа година во Селект...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom