Рецензија : Devil May Cry 4

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Епа,телевизорот ти е 720p,а не FullHD тогаш.
Затоа не ти дава поголеми резолуции :(
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Епа да му га натепу :)
Али ми дава 1980х1080 на десктоп резолуција... Не обрнував баш многу внимание кога го земавме телевизорот зошто гледав претежно каква слика дава во споредба со другите и дизајнот :) и подобар беше од остантите.
Абе Корунов заеба за утре, ај правиме дружба кога ќе се вратам од Србија за едно 10 дена :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја сврте ли DMC4? ^-^

Почни после на Dante must Die ниво,да видиш што е вистинска забава :)
 

Red Hunter

Devil`s Judge
Член од
9 август 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Ја сврте ли DMC4? ^-^

Почни после на Dante must Die ниво,да видиш што е вистинска забава :)
А ја има фул верзија некаде или зборуваш за Демо?
Ако ја има фул верзија кажувај ОДМА, оти БОЛЕН сум за DMC. Тројката ја свртив едно 10тина пати. Само многу е грдо ако треба Данте да го тепаш :(
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ерм излезе пред 1 месец фул верзија.......и ја коментираме тука......Се гледа дека си ептен болен по DMC кога не знаеш ни на кој датум излегла:baeh::pos2::pos2:
 

Red Hunter

Devil`s Judge
Член од
9 август 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Па болен сум за DMC, ама не ни гледам кога излегуваат игрите, само одам во Видеотека Мартин (Прилеп) и таму ми кажуваат, а пошто не сум појден едно 2 месеци не знам дека излегла. BTW не мора така нападно да се однесуваш, ништо не сум ти згрешил :nesum:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Не се однесував нападно, само се зезав. А тебе зошто ти служи интернетот? Да видиш од колку саат отвара Видеотека Мартин или да видиш release date на DMC4?:pos2:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Red,ние сме малце иронични и шегобијци,но пред се фини луѓе (освен Сефир,он лош е :pos:)

Инаку да,во првото ниво се тепаш ПРОТИВ Данте.
Јас не бев фан,за фановите ќе биде тешко :)
 

Red Hunter

Devil`s Judge
Член од
9 август 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Абе Mac)) ти пратив ПП незнам дали виде, ај кога ќе видиш врати ми (во врска со DMC4 е)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Еве постирај и тука,за да ти помогнеме сите...

Еве дел од твојата пп,со прашањето :

Ја пуштив играва дојде до главното мени одам Start, New Game, бирам Demon Hunting или како е то за јачина не ми текнува и почнува она во долниот десен ќош да се полни. Е сега за полнење многу време одзема и таман ќе дојде до пола и ми се рестартира комп. Ај ако знајш шо е работава кажи, иначе имам GeForce 7300GT, и 1 GB RAM. Ај плс кажи шо е проблемов оти играва ме скрена


Е сега,јас мислам дека сеуште нема некој пач за DMC4,само би ти предложил да си снимиш најнови драјвери за графичката,како и DirectX и да исчистиш од вируси.
Бидејќи DMC4 бара Shaders 3.0,ти ги имаш со 7300GT,па не би требало да е до графичката...
 

Red Hunter

Devil`s Judge
Член од
9 август 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Ништо готово го решив проблемот сега не ни го покажува тоа полнењето :icon_bigg. За тие што го имаат истиот проблем само преименувајте го фајлот shaderlog.slg (во што било преименувајте го само .slg оставете го пр. adaad.slg) што се наоѓа во фолдерот nativePC. Појма немам како ова помогна, но важно помогна :). (ако знае некој нека објасни)
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
Ај да продискутираме за омилени оружја. Мене ми е Blue Rose i Rebellion!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom