Рецензија : Devil May Cry 4

Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Jas simnav skullptura rip (nisto ne e ripuvano samo e maksimalno spakuvana) tezi 2.8GB, koj nema bandwidth ili ne mu se ceka mnogu neka go simne. Samo da ve predupredam, se ceka saat vreme dodeka da se otpakuva igrata.

Inace igrava e top. Nemam zborovi, sovrsenstvo :D
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
Конечно и јас да ја пуштам да ја играм играва, Мац ти си крив денес што ме боли главата и што не сум наспан и пак со полу отворени очи седам во дневна и играм ко луд :)
Уффф играва е нешто што сум чекал да излезе доооооолго време. Само да стварно на моменти камерата ептен нервира а и кога ќе се тепате со некој „главен“ и имате уште еден удар да му дадете и он ќе ве убие и треба пак од ново ептен фрустрира :)
Утре одам да си земам и еден DVI to HDMI кабел зошто сега кога го приклучувам на телевизорот (со VGA кабел) ми дава максимум 1200 и нешто на 800 и нешто резолуција али пак сликата е џам и графиката ја имаат ептен добро направено, секое влакно секоја црта е посебно. Браво за Conami :)
Бај Д Веј кој ја сврте играта? :)
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
437
Поени од реакции
140
Ај да не биде само фалење на играва, јас ќе ја плукам малце. Го пробав демото и уопште не ми се допадна гемплејот (лупам по тастатура ко нездрав :nenene: ), камерата е ужасна, контролата никаква (ваљда пошто играм со тастатура). Освен графиката, играва ми личи на многу лош конзолски порт, незнам за другите.

П.С не ме тепајте одма, ова си е мое лично мислење :smir:
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
Браво за Conami :)
Бај Д Веј кој ја сврте играта? :)[/quote]
Човече играва не е од Konami туку од Capcom :tapp:
Иначе играва е закон, луѓе. Cutsceens и графиката се нешто невидено до сега (посебно ефектите, на демото кога го видов босот Бериал се побркав и не можев да спијам со денови :drk:). Акцијата е грозно изведено нешто (со Данте повеке ми се допаѓа, ама и Неро е нов суперхардкор тип со демонска рака) и приказната е закон. Едноставно играта не само сто мора да се проба туку мора и да се изигра до крај.
Едит од Mac)) - без навреди
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како reply за новиот,донекаде си во право за тепањето со демоните низ 10 минутното ниво,прелесни се и можете со штракање на копчиња да ги искршите сите :)

Но,во целата игра,на поголем difficulty и на потешките нивоа (особено од 14 нагоре),навистина мора да комбинирате комбоа и штитови (royal guard на Dante) за да проаѓате понатаму...
Бидејќи демоните имаат многу јаки напади,и дури да направите комбо во воздух може да ве симнат,па затоа играта престанува да биде само првокласно млатење на противници,мора да ја користите околината.
Верувај ми,од сите игри кои сум ги прошол,само Кантер бара повеќе да пазиш на околината околу тебе,насекаде има замки :)

За контролите,на демото потешко се комбинираат комбоата,но на фул верзијата имаш автоматско комбинирање како опција,што го надоместува недостатокот од gamepad...

И далеку е од лош порт,кога ќе ми текне само Tomb Raider Legend колку бараше многу за никаква графика,ова е подобро оптимизирано и од Unreal engine,верувајте ми.

Пробај ја фул верзијата,најтопла препорака :)
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
437
Поени од реакции
140
После ваква топла препорака, навистина неможам да одбијам :helou: . Баш ќе го побарам skullptura rip-от што го спомна горе Kiko, па здравје, откако ќе завршам со mass effect и assassins creed, ќе се обидам да ја изиграм.
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
Хехе, извинете за навредата:kesa:, но веке ми беше скиснато од многу форуми и сајтови кога читав како некои нубови ја критикуваат играта а не се ја ни играле.
Cheers!:smir:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
Браво за Conami :)
Бај Д Веј кој ја сврте играта? :)
Човече играва не е од Konami туку од Capcom :tapp:
Иначе играва е закон, луѓе. Cutsceens и графиката се нешто невидено до сега (посебно ефектите, на демото кога го видов босот Бериал се побркав и не можев да спијам со денови :drk:). Акцијата е грозно изведено нешто (со Данте повеке ми се допаѓа, ама и Неро е нов суперхардкор тип со демонска рака) и приказната е закон. Едноставно играта не само сто мора да се проба туку мора и да се изигра до крај.
Едит од Mac)) - без навреди[/quote]


На Capcom мислев де :) Не знам ни зошто пишав Konami, изгледа ептен пошто бев поспан :)
Mac на која резолуција ја играш играта на тв-то?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
На 1920*1080,мора да се гледа секој детал :)

FullHD,at it's best...ти?
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
Woooow:vozbud: Мора да имаш моќна машина :D
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
На 1920*1080,мора да се гледа секој детал :)

FullHD,at it's best...ти?

Не знам не ми дава да ставам 1920x1080, некој 1300 и нешто ми дава максимум, не знам нешто е изретардирано... Различни работи ми дава секогаш :)
Ме мрзи да се замарам уште со играта со сетирања зошто повеќе имам сетирано од што ја имам играно :)
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
Хех што да кажам јас кога мојата машина е од пред 2 год.
Имам Intel Pentium 4 3.0 Ghz procesor
1024 Mb ram
GeForce 6600 graficka
80 Gb HDD
и ја играм играта на 800*600 резолуција се на нај слабо освен текстурите ми се на супер хигх, ама сепак сум задоволен бидејки не се лоши перформансите, конечно ја играм долго очекуваната игра и воопште не ми сецка.:smir:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Стави повеќе,можеш ти тоа :)

Него,Xak,немаш HDMI кабел,а на обичен VGA максимум е 1366*720,тука е проблемот

Трк до Анхоч,земи си DVI to HDMI кабел,и ќе ги имаш сите резолуции :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
Не бе бев во Анхоч земав DVI to HDMI кабел и со него ми дава толку максимум... Со VGA ми вадеше за 100ка помалце :) А на десктоп резолуција ми е 1920*1080
Ај ќе видиш понеделник, планирај со Корунот кај мене сте :)Стави повеќе,можеш ти тоа :)

Него,Xak,немаш HDMI кабел,а на обичен VGA максимум е 1366*720,тука е проблемот

Трк до Анхоч,земи си DVI to HDMI кабел,и ќе ги имаш сите резолуции :)
 
На врв Bottom