Референдумот во Русија, доживотен режим на Путин кон Европа?

Член од
23 мај 2019
Мислења
3.695
Поени од реакции
4.359
Примеќам и русофилите повеќе се префрлаат на страната на Кина, им се искосуваат очите полека. Пример ти е @Таксист на форумов, а има и други.
Имаш капацитет нешто да “примеќаш“? :pos:
(глеам престана со повик за “фрлање бомби“ по Кина сега се префрли на Руската Федерација, некако акцентот ми е милогорски или само ...
слушај, а да се одмориш малку, на работите гледаш црно-бело и ти како попот вели нема да користиме кинески производи а во раката далечинското за управување со проектор произвден во Кина :pos:, малку ќе да е 1 живот за да се согледат обични игри а не така софистицирани процеси, за почеток оди малку веџбај, може шах)

Јас денес гласав против уставните промени,и против Путин!
Браво, оди сега по 100-те евра награда!
(место федерација нека бидне педерација, што ти е цивилизациска придобивка, а!)


Дај нека го крунисаат за цар, и да завршат со папирологија.
Нека патат нацистите и нивното потомство!

Најмногу по темиве се навивачи за жал, сепак има понекој и со поинаков пристап.Нешто како фудбал Реал-Барса и ќе навиваме.
Ме заболе за Русија уште повеќе за Кина,ова е некаков поглед на геополитиката денес, кој како ја сваќа.
Хм, не си ги разбрал потребите на членот/ката.
Тој/таа доаѓа овде по редовно следување кое го добива бесплатно и потоа си е мирен/а.
Ме загрижи неговата состојба па прашав дали е вистински ловец или е ...., изгледа е по второво.
...повеќе за неговите потреби и ориентации овде - Mujo, baš me zanima, reci mi iskreno, jesi li ti lovac ili si peder?




 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Што значи ова?
Тоа значи дека Путин е доста почитуван и се слуша неговото мислење во Југоисточна Европа, на пример Србите од Црна Гора исто така се надеваа на помош од Русија во кризава, имаше едно време многу Руси во Црна Гора, имаа хотели, бизниси, кога Црна Гора влезе во НАТО, Путин рече сите Руси од Црна Гора да заминат, лани бев, нема Руски хотели, тие што неможат да ги продадат скапите вили се заглавени ама кај и да е ќе напуштат, жителите се жалат викат кога беа Русите фрлаа повеќе пари, инвестираа, а сега ништо. . Унгарија, многу добро знаеме дека Орбан многу не ја шиша ЕУ, така да и тамо се слуша мислењето на Путин и како што Орбан го наведува Путин како свој пример, Путин финансираше една нуклеарна централа блиску Будимпешта. За Србија нема потреба да пишувам, како ќе мрдне со прст Путин така иде. Турција играше дволична политика после отиде да се извини и спас да бара. Со еден збор ова значи дека Путин во Југоисточна Европа има свое владеење, против ЕУ и НАТО.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Тоа значи дека Путин е доста почитуван и се слуша неговото мислење во Југоисточна Европа, на пример Србите од Црна Гора исто така се надеваа на помош од Русија во кризава, имаше едно време многу Руси во Црна Гора, имаа хотели, бизниси, кога Црна Гора влезе во НАТО, Путин рече сите Руси од Црна Гора да заминат, лани бев, нема Руски хотели, тие што неможат да ги продадат скапите вили се заглавени ама кај и да е ќе напуштат, жителите се жалат викат кога беа Русите фрлаа повеќе пари, инвестираа, а сега ништо. . Унгарија, многу добро знаеме дека Орбан многу не ја шиша ЕУ, така да и тамо се слуша мислењето на Путин и како што Орбан го наведува Путин како свој пример, Путин финансираше една нуклеарна централа блиску Будимпешта. За Србија нема потреба да пишувам, како ќе мрдне со прст Путин така иде. Турција играше дволична политика после отиде да се извини и спас да бара. Со еден збор ова значи дека Путин во Југоисточна Европа има свое владеење, против ЕУ и НАТО.
Какви зелени тресеш,ни сам не си свесен!
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.695
Поени од реакции
4.359
Тоа значи дека Путин е доста почитуван и се слуша неговото мислење во Југоисточна Европа, на пример Србите од Црна Гора исто така се надеваа на помош од Русија во кризава, имаше едно време многу Руси во Црна Гора, имаа хотели, бизниси, кога Црна Гора влезе во НАТО, Путин рече сите Руси од Црна Гора да заминат, лани бев, нема Руски хотели, тие што неможат да ги продадат скапите вили се заглавени ама кај и да е ќе напуштат, жителите се жалат викат кога беа Русите фрлаа повеќе пари, инвестираа, а сега ништо. . Унгарија, многу добро знаеме дека Орбан многу не ја шиша ЕУ, така да и тамо се слуша мислењето на Путин и како што Орбан го наведува Путин како свој пример, Путин финансираше една нуклеарна централа блиску Будимпешта. За Србија нема потреба да пишувам, како ќе мрдне со прст Путин така иде. Турција играше дволична политика после отиде да се извини и спас да бара. Со еден збор ова значи дека Путин во Југоисточна Европа има свое владеење, против ЕУ и НАТО.
Е сеа ме замисли :facepalm:
И што треба да направи Путин, да им се приклучи на ЕУ и НАТО па заедно да владеат со цел свет, или .., што е твоето мислење мож малку појасно?

(Путин не финасираше нуклеарна централа во Хунгару туку ја гради, нејзиното финансирање е друга тема, сакаше да гради и плиновод низ Македонија ама Берлин со неговите качачки банди го спречи тоа. Следува дека потреба од постоење на Македонија нема. Заклучок на западните партњори.)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Браво, оди сега по 100-те евра награда!
(место федерација нека бидне педерација, што ти е цивилизациска придобивка, а!)
Баш ради тоа гласав против.
Против вие што мислите дека Русија е Путин,и Путин е Русија.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.695
Поени од реакции
4.359
Баш ради тоа гласав против.
Против вие што мислите дека Русија е Путин,и Путин е Русија.
Може инфо со што се храниш па знаеш што мислам јас!?
И јас би сакал да знам што мисли некој ама никако да успеам, за сега сум стигнат до стадиум да читам што напишал и “тако то“.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Тоа значи дека Путин е доста почитуван и се слуша неговото мислење во Југоисточна Европа, на пример Србите од Црна Гора исто така се надеваа на помош од Русија во кризава, имаше едно време многу Руси во Црна Гора, имаа хотели, бизниси, кога Црна Гора влезе во НАТО, Путин рече сите Руси од Црна Гора да заминат, лани бев, нема Руски хотели, тие што неможат да ги продадат скапите вили се заглавени ама кај и да е ќе напуштат, жителите се жалат викат кога беа Русите фрлаа повеќе пари, инвестираа, а сега ништо. . Унгарија, многу добро знаеме дека Орбан многу не ја шиша ЕУ, така да и тамо се слуша мислењето на Путин и како што Орбан го наведува Путин како свој пример, Путин финансираше една нуклеарна централа блиску Будимпешта. За Србија нема потреба да пишувам, како ќе мрдне со прст Путин така иде. Турција играше дволична политика после отиде да се извини и спас да бара. Со еден збор ова значи дека Путин во Југоисточна Европа има свое владеење, против ЕУ и НАТО.
Расказ на тема како мали Ѓокица замишља меѓународни односи.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Може инфо со што се храниш па знаеш што мислам јас!?
И јас би сакал да знам што мисли некој ама никако да успеам, за сега сум стигнат до стадиум да читам што напишал и “тако то“.
Русин си? У Русија,живееш?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Сакаш да кажеш дека не го гласаат Путин на избори ?
Он да знае што сака да каже, арно би било и за него и за нас!
Го гласаат, како овде што ги гласаа груки и зајко, пензионери, администрација, локални моќници и нивното окружение врзани со разни политичко-финансиски релации со државата, во превод некои 80% по моја проценка!
Утре да дојде нов Путин, пак тие 80% ќе си гласаат за новиот! Интерес батка.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сакаш да кажеш дека не го гласаат Путин на избори ?
Апсолутно го гласаат. Во Русија нема простор за да се развие некаква опозиција. Веројатно нема ни интерес, а и да има - крк.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Апсолутно го гласаат. Во Русија нема простор за да се развие некаква опозиција. Веројатно нема ни интерес, а и да има - крк.
Системот тука е матрица.
Се е контролирано.Се се одвива спрема сценарио.
Навални,Немцов (бог да го прости)Пуси Риот,се,се тоа актери во еден добро режиран филм.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.598
Поени од реакции
26.110
Он да знае што сака да каже, арно би било и за него и за нас!
Го гласаат, како овде што ги гласаа груки и зајко, пензионери, администрација, локални моќници и нивното окружение врзани со разни политичко-финансиски релации со државата, во превод некои 80% по моја проценка!
Утре да дојде нов Путин, пак тие 80% ќе си гласаат за новиот! Интерес батка.
Апсолутно го гласаат. Во Русија нема простор за да се развие некаква опозиција. Веројатно нема ни интерес, а и да има - крк.

Го гласаат затоа што го обожаваат. Неверојатно е популарен, го гласаат и стари и млади, сите го гласаат.. Едноставно Русија бара авторитативна власт.. Самиот народ сака цар..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom