Реновирање купатило

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.596
Поени од реакции
28.002
Дали некој има да ми помогне?

Реновирав купатило што не се користело подолго време. Е сега од туш славината од бољерот кога ќе пуштам ладна вода тече, а кога ќе свртам на топла не тече ич ?

Помош?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
,,,bigor,,,
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.355
Поени од реакции
4.868
Дали некој ставил подно греење во купатило под плочките?
Убаво звучи, со готови фолии и термостат, ама не знам никој што го има ова дома.
Дали грее добро или треба екстра греалка во зима?
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
239
Поени од реакции
905
Decki, da ne poznavate nekoj dobar majstor od PP ili okolina da mesti plocki?
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
239
Поени од реакции
905
Sakam da zemam paravan so mat staklo, ali nekako mnogu staklovo e tanko. Iskustva nekoj so ovie?
Автоматски споено мислење:

Ke smenuvam isto taka plocki vo kupatilovo, dali da se lepat na starite ili da se krsat starite? Imam mnogu vlaga zaborajv da napomenam
 
Член од
11 март 2022
Мислења
12
Поени од реакции
3
Lugje moze nekoj da spodeli broj od dobar majstor plockar ili za renoviranje kupatilo?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.982
Поени од реакции
664
Дечки, за да не отварам нова тема, пишувам во оваа.
Од скоро почна да ми тече вода од чешмата, поточно од долниот дел кој се спојува со плочките.
Тече дури и кога чешмата не се користи. Дали можам јас како аматер нешто да средам, или подобро е да викнам водоинсталатер?

IMG-52e79b860928e15ee52d874922087b48-V.jpg
 
Член од
3 април 2022
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дали некој знае мајстор за правење таваница во купатило?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom