Реновирање купатило

Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Простор наменет за купатило, од пример да речеме 12 квадрати, дали може со скромни додатоци, збориме за плочки, санитарија, може да ми стигнат 1200евра? зборам без туш кабина, само туш.
Nemoj tus kabina, napraj si paravan po merka so dozdovnik. Dozdovnikot e 1600 denari.
 
Член од
21 август 2017
Мислења
20
Поени од реакции
1
Муабетот ми беше дали 1200 евра би ми стигнале за таа квадратура?
 
Член од
23 септември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Mi treba pomos pri izborot na protocen bojler 18 kw.
Mi preporacaa da bide so bakarni cevki bile poizdrzlivi, megutoa razgleduvav i elektronski bojler, tie se so plasticni cevki.
Napraviv izbor da bide od Siemens, se dvoumam pomegu tri modeli , edniot e so bakarni cevki a drugite elektronski.
Okolu pritisokot na vodata nema problem.

ke ve zamolam za pomos, sto e podobro..:)

http://vudelgo.com.mk/dh18100/

http://vudelgo.com.mk/1814-2/

http://vudelgo.com.mk/de18307m/
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.273
Поени од реакции
15.452
Муабетот ми беше дали 1200 евра би ми стигнале за таа квадратура?
10 евра имаш океј плочки, 5 евра е квадрат местење плус 100 еур за лепак. (Израчунај си квадратура)
Вц школка 100-150 еур
Солидни батерии две 100 еур
Параван 200-250 еур
Лавабо со орманче околу 300 еур
Мајстор за водовод околу 100 еур

Вака грубо треба да ти стигнат.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.983
ако се 12 м2, би требало да има 18-19 м2 ѕидови, 30тина м2 вкупно, ако се плочки од горе до доле и ако висината е 2.5м.
Пљус средство за хидроизолација.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.983
Каква греалка се препорачува за купатило? Просторот над вратата до спуштениот плафон ми е 40 цм. Плочите на плафонот (алуминиумски рамки и пресувани стандардни плочи Армстронг) не знам колку се отпорни на топлина. Гледав имаат обични греалки со инфрацрвени греачи, греалки со дување (како калорифер) и нешто налик на клима. Се работи за мало купатило 3-3.5 м2 и 2.5 м висина (7-9 м3) без прозор, со отвор за вентилација.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.048
Поени од реакции
1.583
Да ми дадете контакт број од добар плочкар исто и водоинсталатер за реновирање на купатило ми треба?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.974
Поени од реакции
33.058
Дали некој има користено pvc панели врз постојни плочки или евентуално со боја како на видеава?

Ако да, од каде сте ги купувале и дали сте задоволни и колку доаѓаат по м2?

Имам одлушнато лушпи на неколку плочки и се огрдени, не сум во можност да го прекорнам и сменам со нови плочки и барам некоја алтернатива со која би ги прекрил од горе.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
619
Поени од реакции
1.619
Дали некој има користено pvc панели врз постојни плочки или евентуално со боја како на видеава?

Ако да, од каде сте ги купувале и дали сте задоволни и колку доаѓаат по м2?

Имам одлушнато лушпи на неколку плочки и се огрдени, не сум во можност да го прекорнам и сменам со нови плочки и барам некоја алтернатива со која би ги прекрил од горе.
Јас имам ПВЦ панели за купатило. Ги земав за друга потреба ама не ги употребив. Седат така неотпакувани, уште во фолија.
Ќе ги сликнам утре и ќе ти пратам во ПП. Ако ти одговара квадратурата и изгледот лесно ќе се договориме.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.983
Дали некој има користено pvc панели врз постојни плочки или евентуално со боја како на видеава?


Ако да, од каде сте ги купувале и дали сте задоволни и колку доаѓаат по м2?
+1
И мене ме заинтересира :)
Плус, дали се препорачува за купатило без прозор (со поголема влага)
 
Последно уредено:

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.076
Поени од реакции
5.815
Дали некој има да ми помогне?

Реновирав купатило што не се користело подолго време. Е сега од туш славината од бољерот кога ќе пуштам ладна вода тече, а кога ќе свртам на топла не тече ич ?

Помош?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom