Религијата во пандемија на коронавирус Covid19!

Член од
8 април 2008
Мислења
6.397
Поени од реакции
686
Да чунки ковид 19 се шири само за верски празници и се воведува неколку дневен полициски час, а што брзаат северџаните за избори во средината на јуни тогаш не се шире!
Иронија Мики, неодговорна власт у комбинација со неодговорни верски лидери.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.196
Поени од реакции
12.539
Страв лозје чува!
Пак ќе те прашам, проблем со очите или со паметот имаш:
П.С. Незнам дали сте свесни колку смешно и детски изгледаат изговориве ваши од типот: ,,Ама види тој што направи, зошто нему не му викаш"
Ќерка ми од 3,5 години користи такви изговори кога ќе направи беља....
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
902
Поени од реакции
2.661
Пак ќе те прашам, проблем со очите или со паметот имаш:

П.С. Незнам дали сте свесни колку смешно и детски изгледаат изговориве ваши од типот: ,,Ама види тој што направи, зошто нему не му викаш"
Ќерка ми од 3,5 години користи такви изговори кога ќе направи беља....
Нели се грижеше да не се шире вирусо па затоа те прашав дали и во џамии да се иде или не за да си знаат луѓево?
Само ќе кажам едно браво за муслиманите и Реисот, испадна маж. Тие си постат еден месец и си побараа машки да си го прослават празникот, без отстапки. За разлика од нас Македонците кои сме продадени души. Пола од нас Македонците за Велигден пропагираа црквите да се затворат, да се забранат службите, да седиме дома по тераси со свеќи во рака, фрлаа со дрва и камења по верниците на литијата во Струга, ги обвинуваа со најтешки клевети по телевизии, а јас не видов дека барем еден муслиман повика да бидат затворени џамиите за Бајрам. Е затоа ќе си седиме дома како наврнати и покиснати.
 
Последно уредено:

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.196
Поени од реакции
12.539
Нели се грижеше да не се шире вирусо па затоа те прашав дали и во џамии да се иде или не за да си знаат луѓево?
Само ќе кажам едно браво за муслиманите и Реисот, испадна маж. Тие си постат еден месец и си побараа машки да си го прослават празникот, без отстапки. За разлика од нас Македонците кои сме продадени души. Пола од нас Македонците за Велигден пропагираа црквите да се затворат, да се забранат службите, да седиме дома по тераси со свеќи во рака, фрлаа со дрва и камења по верниците на литијата во Струга, ги обвинуваа со најтешки клевети по телевизии, а јас не видов дека барем еден муслиман повика да бидат затворени џамиите за Бајрам. Е затоа ќе си седиме дома како наврнати и покиснати.
Браво што го шират вирусот и што допринесуваат да седиме во домашен притвор?! Браво што допринесуваат да продолжи кризава, да трпи економијата, да се губат работни места?! Вие сте скрос отидени со умот...скрос! :tapp:
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
902
Поени од реакции
2.661
Браво што го шират вирусот и што допринесуваат да седиме во домашен притвор?! Браво што допринесуваат да продолжи кризава, да трпи економијата, да се губат работни места?! Вие сте скрос отидени со умот...скрос! :tapp:
Ете затоа нас не не бива оти меѓу нас се кодошеме, омаловажуваме плукаме се за разлика од муслиманите кога никога никогаш нема да идат еден против друг!
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.196
Поени од реакции
12.539
Ете затоа нас не не бива оти меѓу нас се кодошеме, омаловажуваме плукаме се за разлика од муслиманите кога никога никогаш нема да идат еден против друг!
Само пред неколку поста употреби погрден термин - северџани и сега кажуваш немало да не биде затоа што сме се омаловажувале....
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
902
Поени од реакции
2.661
Само пред неколку поста употреби погрден термин - северџани и сега кажуваш немало да не биде затоа што сме се омаловажувале....
Они сами со го ставија тоа бидејќи они трчаа за референдумот да успее и они не ја вадат од уста северна т.с. само прогласени кумови на името!
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.196
Поени од реакции
12.539
Они сами со го ставија тоа бидејќи они трчаа за референдумот да успее и они не ја вадат од уста северна т.с. само прогласени кумови на името!
Класично спинување со цел да се смени темата кога ќе се најдеш во небрано. Ем офтопик, ем фаличен аргумент.
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
902
Поени од реакции
2.661
Класично спинување со цел да се смени темата кога ќе се најдеш во небрано. Ем офтопик, ем фаличен аргумент.
Ти ги спинуваш не јас! Тоа што ме праша ти одговорив а тоа ако не ти се допаѓат одговорите тоа е си е твое!
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
902
Поени од реакции
2.661
Или си трол, или си изгубен случај.....
Кога дискутираш со некој или со факти и докази или ако немаш тогаш прочнуваш со дисфалификација со вреѓање
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.196
Поени од реакции
12.539
Кога дискутираш со некој или со факти и докази или ако немаш тогаш прочнуваш со дисфалификација со вреѓање
Па што сакаш поголеми факти и докази?! Тврдеше дека верници на литијата неможе да се заразат! Кога ти постирав информација дека сепак се заразиле, почна да спинуваш дека не сум критикувал доволно муслимани! Кога виде дека сепак има таков пост, почна да ги фалиш муслиманите затоа што оделе на верски обреди и не почитувале мерки..... Потоа почна за референдуми и северџани да тресеш зелени.... Ти и факти - магаре и музика.
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
902
Поени од реакции
2.661
Па што сакаш поголеми факти и докази?! Тврдеше дека верници на литијата неможе да се заразат! Кога ти постирав информација дека сепак се заразиле, почна да спинуваш дека не сум критикувал доволно муслимани! Кога виде дека сепак има таков пост, почна да ги фалиш муслиманите затоа што оделе на верски обреди и не почитувале мерки..... Потоа почна за референдуми и северџани да тресеш зелени.... Ти и факти - магаре и музика.
Колку се заразени од литијата? Дали нешто кажа за муслиманите да не одат во џамија како што збореше да не се оде во Црква? Не фалам никој што не ги почитува мерките! Ме праша зошто викам северџани ти кажав!
 
Последно уредено:

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.196
Поени од реакции
12.539
Колку се заразени од литијата? Дали нешто кажа за муслиманите да не одат во џамија како што збореше да не се одњ во Црква? Не фалам никој што не ги почитува мерките! Ме праша зошто викам северџани ти кажав!
Браво, дај петка на обравче да ти пишам.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.755
Е не како кај нас ќе седи 5 дена во четири ѕида...

бајрам.jpg
 
На врв Bottom