Религијата во пандемија на коронавирус Covid19!

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
Ти можеш ли да докажеш дека никој не се заразил од литија или од било кој црковен собир.
Патем меѓу првите кластери во државава кој се појави потекнуваше од погреб во Куманово.
Без разлика дали е собир во црква, џамија, маркет, протест, итн. ризикот постои.

Мики премногу детски и наивно, и после 10год (одкако не сум те читал) истото однесување.
Жално ... порасни човече.

Со овие ваши „докази“ (христијански и муслимански) само ја покажувате вашата незрелост, вашата неодговорност и лицемерие, вашите двојни аршини, без компас навлечени на религија, полнејќи им ги џебовите и купувајќи им нови џипови на религиските водачи. Жално да ...
Да јас секоја недела одам во Манастир на Богослужба и секогаш е речиси полн и во мојот град има 0 заболени од ковид 19, а во претходниот пост ставив соопштение доколку не си го прочитал прочитај го во врска со Литијата од Струга.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Да јас секоја недела одам во Манастир на Богослужба и секогаш е речиси полн и во мојот град има 0 заболени од ковид 19, а во претходниот пост ставив соопштение доколку не си го прочитал прочитај го во врска со Литијата од Струга.
Ок Мики :)

Еве и јас искрено слабо почитувам препораки, па и 95% од времето надвор сум без маска, на работа, низ град, контакти и комуникации лични секојдневно, па еве досега не сум се заразил.
Дали по твојата логика и карантинот и ограничувањата не треба да постојат? Иако предходно кажа дека ги подржуваш?

Или можеби само „неверниците“ можат да се заразат, а вистинските верници се имуни? Или зависи од религиозна припадност?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Ти можеш ли да потврдеш со име и презиме дека на литијата се заразиле?Прегледај го приврзокот 252706
На прашање одговара со прашање само оној што нема одговор.
Врз основа на што е демантов? На жими мајка? Во црква кога влегуваш не ти прават анкета каде си бил, со кого си контактирал ниту ти бараат лична карта. Од друга страна, на лекар мора да те легитимираат и ако имаш позитивен тест да ти направат епидемиолошка анкета. Овие вториве велат дека има, овие ти што ги фаворизираш на основа на што демантираат? Веруваат дека е така?
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
Ок Мики :)

Еве и јас искрено слабо почитувам препораки, па и 95% од времето надвор сум без маска, на работа, низ град, контакти и комуникации лични секојдневно, па еве досега не сум се заразил.
Дали по твојата логика и карантинот и ограничувањата не треба да постојат? Иако предходно кажа дека ги подржуваш?

Или можеби само „неверниците“ можат да се заразат, а вистинските верници се имуни? Или зависи од религиозна припадност?
Во Манастир не се пренесува никаква болест а посетителите што се во Манастирот се од 60% од мојот град така ако се пренесува во Манастир до сега ќе имаше заболени. Треба да постојат ограничувањата и карантинот.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Во Манастир не се пренесува никаква болест а посетителите што се во Манастирот се од 60% од мојот град така ако се пренесува во Манастир до сега ќе имаше заболени. Треба да постојат ограничувањата и карантинот.
Аха, значи само во Манастир не се пренесува. Хаха Мики Микииии :)
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
Аха, значи само во Манастир не се пренесува. Хаха Мики Микииии :)
Епа до сеа се има некој заразено?
На прашање одговара со прашање само оној што нема одговор.
Врз основа на што е демантов? На жими мајка? Во црква кога влегуваш не ти прават анкета каде си бил, со кого си контактирал ниту ти бараат лична карта. Од друга страна, на лекар мора да те легитимираат и ако имаш позитивен тест да ти направат епидемиолошка анкета. Овие вториве велат дека има, овие ти што ги фаворизираш на основа на што демантираат? Веруваат дека е така?
Па те прашав бидејќи ти тврдиш дека има докажи со име и презиме кој се!
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Па те прашав бидејќи ти тврдиш дека има докажи со име и презиме кој се!
За да изјави лекар вакво нешто, мора да има докази со име и презиме:
Screenshot_20200522-203854_Facebook.jpg
Сега одговорими тоа што те прашав: На основа на што е демантот?
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
А врз основа на што тврди филипче дека има заволено од Литијата?
Во црква кога влегуваш не ти прават анкета каде си бил, со кого си контактирал ниту ти бараат лична карта. Од друга страна, на лекар мора да те легитимираат и ако имаш позитивен тест да ти направат епидемиолошка анкета. Овие вториве велат дека има, овие ти што ги фаворизираш на основа на што демантираат? Веруваат дека е така?
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
Најверојатно не си го прочитал преска еве ти го пак и прочитај го! FB_IMG_1590323421424.jpg
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Најверојатно не си го прочитал преска еве ти го пак и прочитај го!Прегледај го приврзокот 252732
Пак мора да те прашам, проблем со очите или со паметот имаш:
Врз основа на што е демантов? На жими мајка? Во црква кога влегуваш не ти прават анкета каде си бил, со кого си контактирал ниту ти бараат лична карта. Од друга страна, на лекар мора да те легитимираат и ако имаш позитивен тест да ти направат епидемиолошка анкета. Овие вториве велат дека има, овие ти што ги фаворизираш на основа на што демантираат? Веруваат дека е така?
Ако е до очите, ете ти болдирано и подвлечено.
 
Член од
28 декември 2019
Мислења
214
Поени од реакции
466
Мислам дека сеуште не го решивте спорот со лажичето :)
Зошто се користи само едно лажиче, што е работата немате пари за пластични еквиваленти или на пример, ехм ЧАШИ? Или тоа ви оди во склад со лигавењето икони и поповски дланки?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.070
Поени од реакции
78.291
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Готов е Реисот, разрешен.
Реис vs Корона 1:1!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom