Рандом поглед на рандом дел од светот на рандом кајганџија

Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро бе пред 150 години е таа, тешко и дека тие што пишувале таму и се на форумов повеќето. Нека седат посебни.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
@Ма-Ста-Пе
Голем астероид во Монголија падна
Ја остави целата држава гладна
Но Монголија не беше држава страдна
И после 3 месеци не беше веќе јадна

@ Stef Bachatero
Јас незнам што се замарате со астероиди,стероиди кога се тоа може да го заменете со сурутка. Јас веќе три години во исхраната внесувам сурутка и еве го ефектот :
10955323_1475435379436780_8557439870124819864_n.jpg
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.641
Поени од реакции
13.091
Добро бе пред 150 години е таа, тешко и дека тие што пишувале таму и се на форумов повеќето. Нека седат посебни.
Не реков да се спојат. Само мал флеш бек ми напраи Малком со новава тема, затоа ја ставив. Нека продужи темата по својот колосек, таман си е топ :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Џ

Џонтра Волта

Гостин
@Miss Paranoia , Досаден е астероидов.
Иначе вчера излегов, се подначукав малце и се видов со еден бивш астероид, леле колку се разубавел. Доаѓам дома и место на него сум му пишала дечко ми, метеорот, ама секогаш е добро да му го знаеш пасвордот иначе после кој ќе се расправа дека астероидот требало да падне во Монголија а не во источен Киргистан.

@Клипче , sho koor eova asteridiods jae ve kaj edeb srufgar bev neasto vino belo poeievme i nekoi spoustanci au kamen senarpiv aj poz idam sae da psijam pozzm

Sent from Aracinovo, via Sony Erickson k310i

@Stefan-kobe , леле вчера у привилиџ сум се овоштил од астероиди, убив бога у себи, уракијао сам се од астероид. Станувам сабајле ме боли глава бем ти глава, глеам моите ме заклучиле а од 11:30 иам сигурна утакмица да уплатам бем ти клуч, 100 мајки да им ебам на моиве. Сеа ќе морам да го барам Клип да му ебам 100 маики па и на него ако не ќе глеам како паѓа астероид у Монголија на тв.
 
R

red.devil

Гостин
@Malcolm van den Сабаховић
Кога го гледам астероидов, се прашувам што интересно гледам во астероидите.

@Peja989
Објасни му на @Scouser88 за астероидов ако можеш.

@Scouser88
ќути бе астероидловер

@RickyLFC9
#Астеро #и #тет

@vidooq
Пост за астероидот.

@Донев
Aстероидов има фаца за големи нешта.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.715
Поени од реакции
2.056
@Ма-Ста-Пе
Голем астероид во Монголија падна
Ја остави целата држава гладна
Но Монголија не беше држава страдна
И после 3 месеци не беше веќе јадна

@ Stef Bachatero
Јас незнам што се замарате со астероиди,стероиди кога се тоа може да го заменете со сурутка. Јас веќе три години во исхраната внесувам сурутка и еве го ефектот :
Прегледај го приврзокот 126021
Го видоФ прееска Стеф у Афтокоманда со другарче...Ефект нема од Астероидот
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
@PurplePuma Астероид а? Машки род. Тоа е, и после збориме за правата на жената и рамноправност меѓу жената и мажот. Се додека ваквите поими се користат во машки род, жената ќе биде дискриминирана од општеството. Џабе 8ми Март и сите тие работи, кога во реалноста правата на жената како и да не постојат. Кога ќе испадне женски поим за астероид, Светот ќе биде многу поубаво место.
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
@The Edge^
Aбе астероиди удирале и ќе удираат во Земјата. Исто како што и оној пред 60тина милиони години кој ги истребил диносаурусите и исчистил терен за да можеме ние да евулираме и да пишуваме тука на Кајгана.
Не е проблемот астероидот, тој секако ќе си дојдеше, проблемот е во нас! Што сме правеле ние толку време а да не го детектираме со толку очи и уши вперени кон небото?!

Диносаурусите никогаш не го виделе астероидот кој значел смрт за нив а што е нашето оправдание?!

А ја имаме технологијата да го одбиеме или уништиме уште далеку пред да стигне на земјата па у пичку матер слетавме на комета oва ќе беше рутинска работа.

Си заслуживме бе..
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
@DracevoTheCity Не ми е многу гајле за астероидот, ама дај бе слободен ден нека ни дадат коа ќе паѓа. Преку курац више од работа, неам одморено пола година...еден ден бар да си седнам у двор со ладно пивце, да осетам живот у пизду матер.

@Mojso (се потсеќа што го учела баба му како дете) "се што лета не се јаде, се што лета не се јаде"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom