Рамна Земја?

Член од
14 април 2014
Мислења
38
Поени од реакции
30
Зоте и ти докази од Наса да не имаш?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
И до кој заклучок дојдовте,е или не е
 
Последно уредено:

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Дојдов до заклучок дека многумина од вас го гледале филмот : DARK CITY . И тие што не го гледале би препорачал да не го гледате од причина да не се заразите како Миленко .
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
А јaс мислев декa темaтa зa нaучни чудa у курaнoт немa кoнкуренцијa.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
А зошто тогаш ако скокнеш од било која висина паѓаш надолу?
Сите одговори ги имате овде.

https://wiki.tfes.org/Frequently_Asked_Questions#Why_doesn.27t_gravity_pull_the_earth_into_a_spherical_shape.3F

А дали може уште за ова да ми одговорите и да затвараме темава, како се движи ова летало во вселената? @CCon Artist @nyctophilia @Кеплер @Кеплер @El_Duderino @Makaron @Ipsissimus @Ставрогин @wicked_1

CZ3NwDfWcAEqo4R.jpg large.jpg
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.938
Поени од реакции
15.960
сонцето што кружи околу земјата мора да е со 16 краци :cool:..
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Сите одговори ги имате овде.

https://wiki.tfes.org/Frequently_Asked_Questions#Why_doesn.27t_gravity_pull_the_earth_into_a_spherical_shape.3F

А дали може уште за ова да ми одговорите и да затвараме темава, како се движи ова летало во вселената? @CCon Artist @nyctophilia @Кеплер @Кеплер @El_Duderino @Makaron @Ipsissimus @Ставрогин @wicked_1

Прегледај го приврзокот 138123
So pomos na motor\i isto kako i avionot i podmornicata!

Zote momce mlado...Eve ke probam na tro laicki jazik. Zemas oruzje pistol chifte etc...i pukas...Ke osetis mala sila kontra pravecot na kursumot...tako narodnozvana ..trzaj! E so takov trzaj leta toa holiwudskoto letaloto na Nasa...Motorite pravat ogromen pritisok\malz koj mora pomine niz mnogu mali otvori stvrajki ogromen potisok i kontra sila (trzaj)...E sea posto Bog ja napravil vseleneta almost perfekten vakum...skoro i da nema nikakov otpor kontra letaloto ..taka moze da se dvizi bez konstanta potreba od toj trzaj(slicno nesto koa vulkanizerot ke ja krene kolata i mozes da gi vrtis trkalata so race poradi pomal otpor).Vtora opcija e gravitacijata ama ti ne veruvas u nea...Treta opcija e solar vetrovi (exprimentalna)....Seto ovoa zote se uci u osnovno skolo.... Kapis sea aj zatvaraj tema.
 
Последно уредено:

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
А дали може уште за ова да ми одговорите и да затвараме темава, како се движи ова летало во вселената? @CCon Artist @nyctophilia @Кеплер @Кеплер @El_Duderino @Makaron @Ipsissimus @Ставрогин @wicked_1

Прегледај го приврзокот 138123
Надувај балон, и пушти го. Кога ќе почне да лета низ собата, почни да бараш позади фрижидерот дали има некој холивудски режисер сокриен таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom