Ракомет - општа дискусија

Дали пратите ракомет?

  • Понекогаш

    Гласови: 142 33,3%
  • Да, обавезно

    Гласови: 267 62,5%
  • Неам Појма

    Гласови: 18 4,2%

  • Вкупно гласачи
    427
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Еден поглед на моменталните резултати и не е воопшто чудно што сме се мачеле со Турција

Чешка победи +2 со Финска
Унгарија победи +1 со Словачка
Данска +3 ја победи Украина
Словенија - Латвија нерешено во финишот
Исланд се мачи со Грција, 1 разлика води во 40та минута

Во Европа веќе едно 30 јаки репрезентации има никој нека не се залажува дека има аутсајдери како на времето.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Еден поглед на моменталните резултати и не е воопшто чудно што сме се мачеле со Турција

Чешка победи +2 со Финска
Унгарија победи +1 со Словачка
Данска +3 ја победи Украина
Словенија - Латвија нерешено во финишот
Исланд се мачи со Грција, 1 разлика води во 40та минута

Во Европа веќе едно 30 јаки репрезентации има никој нека не се залажува дека има аутсајдери како на времето.
Update:

Латвија ја победи Словенија! Криштопанс ала Кире од најдобрите денови, изгази во последните 10 минути (толку гледав), а и голманот им одбрани пенал во последните секунди.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Update 2:

Грција, школски пример како не се завршува натпревар. Со 2 гола предност и напад влегоа во последната минута и успеаа 2 пати да изгубат топка и да примат голови во контра :pos: На крајот само бод, а ги имаа исланѓаните на колена, бетер од нас беа изгубени во Кожани...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Poljacite se izgubeni protiv Kosovo.
Мизерија се, неверојатно до кое "дереџе" се паднати, каква репрезентација беа, кај се сега, можно е да не се пласираат на првото ЕП со 24 репрезентации. Губат 4 разлика од Косово на 13 минути до крајот.

Џабе сите милиони кои ги фрлаат Киелце и Висла, џабе им е и Душебаев со години таму, ептен се уназадија. Младинските репрезентации сите им се чист просек, еден посериозен млад играч немаат моментално ми се чини...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Мизерија се, неверојатно до кое "дереџе" се паднати, каква репрезентација беа, кај се сега, можно е да не се пласираат на првото ЕП со 24 репрезентации. Губат 4 разлика од Косово на 13 минути до крајот.

Џабе сите милиони кои ги фрлаат Киелце и Висла, џабе им е и Душебаев со години таму, ептен се уназадија. Младинските репрезентации сите им се чист просек, еден посериозен млад играч немаат моментално ми се чини...
Ќе влезат најверојатно, ќе ги добијат аматерите Израел, а Германија ќе ги размонтира Косово, и ќе влезат како најлоша второ пласирана селекција. А според играта не заслужуваат ич[DOUBLEPOST=1560368384][/DOUBLEPOST]Хахахах се спасија од пораз
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ќе влезат најверојатно, ќе ги добијат аматерите Израел, а Германија ќе ги размонтира Косово, и ќе влезат како најлоша второ пласирана селекција. А според играта не заслужуваат ич[DOUBLEPOST=1560368384][/DOUBLEPOST]Хахахах се спасија од пораз
Copy paste како и Исланд :D

Со таа "мала" разлика, што судиите им простија од километар очигледно пробивање во последниот напад за голот за израмнување :D
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Да, и јас забележав дека имаше пробивање
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Луѓе,абе не ви мириса на местење во квалификацииве.

Мене повеќе тоа ми е верно отколку "сите играат ракомет".
Една Полска да неможе да тепа со Косово...
Може се паднати Пољациве ама пак имаат играчи од врвни клубови:Сипжак со години во Барса игра,браќата Гебала,Корнецки во Киелце оди следна сезона,Моравски во Висла брани,Јаклевски со години во Киелце,Пачковски во Веспрем оди сега,Крапковски во Магдебург итн.
Од друга страна не сум слушнал некој играч од Косово.

Латвија ја тепа Словенија,кој играч Латвиец знаете освен Криштопанс....НИКОЈ.
Исто морам да спомна за Црна Гора,играа нерешено со Фарски острови па ја тепаа Данска.
Еден куп чуда се случија во квалификацииве,што знам мене не ми е баш верно.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Луѓе,абе не ви мириса на местење во квалификацииве.

Мене повеќе тоа ми е верно отколку "сите играат ракомет".
Една Полска да неможе да тепа со Косово...
Може се паднати Пољациве ама пак имаат играчи од врвни клубови:Сипжак со години во Барса игра,браќата Гебала,Корнецки во Киелце оди следна сезона,Моравски во Висла брани,Јаклевски со години во Киелце,Пачковски во Веспрем оди сега,Крапковски во Магдебург итн.
Од друга страна не сум слушнал некој играч од Косово.

Латвија ја тепа Словенија,кој играч Латвиец знаете освен Криштопанс....НИКОЈ.
Исто морам да спомна за Црна Гора,играа нерешено со Фарски острови па ја тепаа Данска.
Еден куп чуда се случија во квалификацииве,што знам мене не ми е баш верно.
Не можам да исклучам да имало некој сомнителен натпревар низ квалификациите, ама 95% барем се верни резултатите. Има многу поголем квантитет на солидни репрезентации денес во однос на пред 15-20 години на пример. Додади на тоа дека оние 10-15 кои редовно учествуваат по првенства не влегуваат толку сериозно во квалификациските натпревари (и ментално и тактички и физички, а најмногу мотивациски) и не се толку чудни резултатите. Треба да се навикнеме на нив...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom