Ракомет - општа дискусија

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од DuFFy, 30 јануари 2007.

?

Дали пратите ракомет?

 1. Понекогаш

  130 гласови
  34,0%
 2. Да, обавезно

  238 гласови
  62,3%
 3. Неам Појма

  14 гласови
  3,7%
 1. DuFFy

  DuFFy

  Член од:
  16 февруари 2006
  Мислења:
  2.830
  Допаѓања:
  19
  Следи ли некој ракомет бре луге?? Барем у овој спорт сме така поконкурентни и да не се фалам ама лом праиме
  Коа видов дека нема тема за ракомет :shok:...ние на светско а нема тема за спортов на форум :)
  Кажете дали следите ракомет,за кого навивате,омилени ракометари/ки,кој мислите дека ке тепа на светсково у Германиа и све шо ке ви падне ма памет...поврзано со ракомет се разбира
   
 2. DuFFy

  DuFFy

  Член од:
  16 февруари 2006
  Мислења:
  2.830
  Допаѓања:
  19
  Почнува разврската за највисоките места на Светското ракометно првенство во Германија. Ден за одмор е на шампионатот пред утрешните четвртфинални борби.
  Уште една потврда за квалитетот на европскиот ракомет фактот што сите осум репрезентации во нокаут фазата се од стариот континент.
  Досега непоразената Хрватска, наместо награда доби казна, ќе има најтешка задача во пресметката со непредвидливата Франција. Бранителот на титулата, Шпанија ќе мора против домашната публика и селекција.
  Изненадувачкиот лидер во една од осминафиналните групи, Полска влегува во дуел со Русија, додека во последниот дуел ќе играат северноевропските Исланд и Данска.
  Противникот на македонскиот состав во јунскиот евро-бараж, Словенија утре против Унгарија ќе игра за 9 место на мундијалот.
  Според она што го прикажаа на светското првенство, а особено со четирите пораз во втората фаза, Словенците не се состав во европската елита. Затоа имаме простор за надеж.
  Словенците се фаворити, но ако конечно ги отстраниме долгогодишните болки во националниот тим би имале можност конечно да бидеме дел од големо натпреварување.
   
 3. Billa Bong

  Billa Bong I love Basketball

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  6.590
  Допаѓања:
  10
 4. ZOTE

  ZOTE

  Член од:
  28 октомври 2005
  Мислења:
  8.221
  Допаѓања:
  1.469
  Шпанија - Германија 25 - 27 и сега Германците ќе чекаат од вечерашната утакмица во 20.00 часот помеѓу Хрватска и Франција противник за полуфиналето. Иначе овие две репрезентации изиграа интересен натпревар иако цело време водеше Германија, Шпанија ги стигна и се влезе во неизвесна завршница. Стварно квалитетен ракомет но на моменти и тие светски репрезентативци грешеат колку да ни покажат дека играат луѓе а не машини.
   
 5. Billa Bong

  Billa Bong I love Basketball

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  6.590
  Допаѓања:
  10
  Ajde Hrvatska:zlo:
   
 6. ZOTE

  ZOTE

  Член од:
  28 октомври 2005
  Мислења:
  8.221
  Допаѓања:
  1.469
  Франција - Хтватска 21 - 18 Многу по тапа натпревар иако беше неизвесен но Хрватите потфрлија според мое мислење Французите не беа нешто многу доминантни но тоа е тоа нијанси одлучуваат. Можеби сега Хрватите ќе се кајат што не изгубија од Шпанија и така ќе играа со исланд наместо со Франција. Но што би било кога би било тоа е друга приказна.
   
 7. Billa Bong

  Billa Bong I love Basketball

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  6.590
  Допаѓања:
  10
  leeeleee izgubija hrvative :vozbud:
   
 8. ZOTE

  ZOTE

  Член од:
  28 октомври 2005
  Мислења:
  8.221
  Допаѓања:
  1.469
  Германија Франција на полувреме 11 - 12 Можам само да констатирам дека гледам вселенски ракомет со многу убави акции и голови. И мое мислење е дека кој од овие репрезентации ќе победи вечерва ќе стане и светски шампион.
   
 9. ZOTE

  ZOTE

  Член од:
  28 октомври 2005
  Мислења:
  8.221
  Допаѓања:
  1.469
  Овие не се здрави каква уткамица изиграа леле две продолженија од по 10 минути, и на крај Германија победи со еден гол разлика а играше последните две минути со играч помалку. Ова што го гледав ти ја исполнува душата.
   
 10. hogar_oh

  hogar_oh

  Член од:
  21 мај 2006
  Мислења:
  428
  Допаѓања:
  6
  ајде бе цело првенство германциве ги ваѓаат судииве!:pishtoldz:nerv:
   
 11. Billa Bong

  Billa Bong I love Basketball

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  6.590
  Допаѓања:
  10
  Da da se soglasuvam kako tepaa krvnicki germancive vlecat mavaat sudiive niso sramota uh mamata nivna fasiticka:nerv:
   
 12. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.934
  Ми беше киво за Французите за нив навивав ама џабе судиии ко да речиш
   
 13. ZOTE

  ZOTE

  Член од:
  28 октомври 2005
  Мислења:
  8.221
  Допаѓања:
  1.469
  Фала Богу тепаше Полска стврано имаат супер тим, ова данциве се вадеа на искуство иначе беа послаби. Сега во недела во 16.30 Финале Германија Послка. Е тоа би требало да биде интересен натпревар кој ќе се игра во Келн пред 19.000 гледачи. Па нека победи подобриот.
   
 14. Billa Bong

  Billa Bong I love Basketball

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  6.590
  Допаѓања:
  10
  TOP tim ocekuem fasistite da padnat:zlo:
   
 15. kLiNkA

  kLiNkA Ponosna Hrvatica

  Член од:
  4 јануари 2006
  Мислења:
  2.116
  Допаѓања:
  5
  mn mi e krivo sto mi izgubija Hrvatska, a uste pomerak mi bese sto izgubija francuzite...
   

Сподели преку: