Ракомет - општа дискусија

Дали пратите ракомет?

  • Понекогаш

    Гласови: 142 33,1%
  • Да, обавезно

    Гласови: 269 62,7%
  • Неам Појма

    Гласови: 18 4,2%

  • Вкупно гласачи
    429

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Словенциве изгубиле.. :tapp: :tapp::tapp::tapp::tapp:
Сега Австријциве ако ги тепаат (а изгледа ќе победат) Русиве, што одлучува за тоа кој ќе иде меѓу Германија и Русија како најдобро пласирана 3та? Гол разлика?
Германците одат,имаат најдобра гол разлика +19,Русите имаат +11...
Која среќа ја имаат овие Швабите значи,в газ се праени матер нивна...
Им се поклопија два резултати од денешните мечеви,ејјјј Словенија изгуби од Белорусија....Русите ако тепаа Австрија најверојатно ќе одеше(со некој минимален пораз од 2,3 разлика)....
Ем имаат пари ем среќа....:icon_mrgr:
Како и да е,очекуван расплет на редоследот на групите,со факт дека најголеми лузери од овие квалификации се Русија,и посебно Словенија....
Како само се избрукаа Словенците денес,очај беа,како маалска екипа..
Баш ми е ќеф шо испаднаа,колку само препотентно влегоа во деулот си мислеа дека победата сама ќе дојди...е сега нека плачат....
Белорусите им одржаа лекција по ракомет....секоја чест....35 парчиња...:pos:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Belarus, Austria and Russia qualify for Denmark 2014

Courtesy of their win against Slovenia, Belarus booked their ticket for the EHF EURO 2014 like Austria did with a confident against Russia in group 7.
Russia, however, will finish as best third ranked team in this qualification phase and have therefore also booked their ticket.
On the other hand, two big names auf European handball will miss the EHF EURO 2014.
Slovenia (semi-finalists at the 2013 World Championship) and Germany (fifth ranked at the World Championship).
For Germany it is the first time they will not participate in an EHF EURO event since the inaugural final tournament in Portugal in 1994.


:vozbud:
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
И официјално:
deutschland deutschland auf wiedersehen
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Од кај излезе ова за Русија....?
Швабите имаа +19,Русите имаа 3 порази исто колку нив,во мечеви со квалификанти на ЕП.......
Не знам како е правен овај систем на ЕХФ....:confused:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Од кај излезе ова за Русија....?
Швабите имаа +19,Русите имаа 3 порази исто колку нив,во мечеви со квалификанти на ЕП.......
Не знам како е правен овај систем на ЕХФ....:confused:
Rezultatite so posledniot od grupata se isklucuvaat , sosema korekten nacin. Poradi toa Rusija ima podobra gol razlika od Germanija.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
5/6 екс-ју републики,сега малце ке звучам како дедо ми,ама озбилно замислете каква репрезентација би било тоа доколку е Југославија тип топ како што беше до 90тите ... :) ЛУДИЛО .. нема друг збор кој би можел да го опише тој состав
Не ми се замислува таква репрезентација од причина што ќе беше без Македонци, може Кире Лазаров ќе го ставеа резерва и тоа.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.178
Поени од реакции
5.352
Не ми се замислува таква репрезентација од причина што ќе беше без Македонци, може Кире Лазаров ќе го ставеа резерва и тоа.
Пак со стереотипите...ке се мотивираат и другите ке се добие на квалитет,конкуренцијата е правопропорционална со идниот квалитет на младите играчи,ако сака некој да успее ке мора да тренира и игра јако :) Не сакам да звучам како екс-ју носталгичар но таа е вистината се на се .. добри сме и вака :D Само уште еднаш замисли ја таа репрезентација на чело со Лино како селектор... Ке треба да си играат меѓу себе за да биде интересно
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.825
Поени од реакции
6.351
Не ми се замислува таква репрезентација од причина што ќе беше без Македонци, може Кире Лазаров ќе го ставеа резерва и тоа.
Кире и Стојанче....
Јбг.....толку може Македонија да придонесе.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Кањелас од 2014 во Хамбург како замена за Дувњак.(y)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
Пак со стереотипите...ке се мотивираат и другите ке се добие на квалитет,конкуренцијата е правопропорционална со идниот квалитет на младите играчи,ако сака некој да успее ке мора да тренира и игра јако :) Не сакам да звучам како екс-ју носталгичар но таа е вистината се на се .. добри сме и вака :D Само уште еднаш замисли ја таа репрезентација на чело со Лино како селектор... Ке треба да си играат меѓу себе за да биде интересно
Не сме добри и вака, вака сме најдобри… Како да се мотивираат кога нема да играат, лесно може да се провери колку Македонци играле за репрезентациите на СФРЈ.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
ГЕРМАНСКИТЕ КЛУБОВИ ГО ОДБИЈА КАТАРСКИОТ КАПИТАЛ

Со сила на бомба одекна изјавата на генералниот директор на Фуксе Берлин, Боб Ханинг, дека клубот го одби Катарскиот инвестициски фонд, кој сакал да инвестира во клубот и да создаде годишен фонд од десетина милиони евра, слично како и во Пари Сен Жермен. При тоа катарските инвеститори поставија неколку услови, кои беа експресно одбиени од управата на германскиот клуб.
“Ние не сме играчка. Клубот нема да ја продаде својата душа за пари, дури и за сите пари на светот“, изјави Ханинг.
Според германските медиуми, катарските инвеститори наидоа на затворени врати и во Гумерсбах и во РН Ловен. Секоја чест на Германците, покажаа како се сака и се чува националниот спорт. Не е се за продавање, па дури и за многу пари.
--- надополнето: 20 јуни 2013 во 01:27 ---
Е ова се вика народ а не ние продадени души :facepalm:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
Абе продадени души... и кај нас да беше просечна плата 2.500 евра немаше да ни треба никој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom