Ракомет, Лондон 2012

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Викаат, секој има лош меч на првенството, Франција го имаше против Исланд, Хрватска не.. :)
Како и да е, од оваа половина ќе е првакот, или Франција или Хрватска, Унгарија шанса нема.. е сеа Данците да ги видиме против Шведска.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Французите отсекогаш биле толерирани, да не речам помагани од судиите, така да не ме изненади ваквото судење.
Се надевам да играат со Хрватска, мислам дека Хрватите се доволно кадарни да им земат мерка
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Што ги кривите судиите незнам... нападот беше пасивен пред тој момент уште 2-3 пати им судеа фаул и ја држеа топката 1 ипол минута сакале нејќеле ако не беше шутот да го оставеа ќе им ја земеа топката како пасивен напад... Јас незнам и што олекувате од оваа генерација на Шпанија па се трескате од земја. Сите ми се просек , всушност да имаше некој ворлд клас сега оваа утакмица ќе ја добиеа и ќе играа полуфинале... не за џабе го бараа Наѓ да игра за нивна репрезентација. А и ова ми беше фактор + за да имам лошо мислење за Шпанија!

Ќе дојдат кај Хрватите, стари познаници се, знаат се како треба...;) Уште еднаш да им ебам све на сите заедно со се судиите.
Е баш од ова се плашев ... Јас сум фан на Хрватска, али ова ќе ги крене многу французите...а и непамтам од кога почна доминацијата на Франција овие да им парирале достојно... можеби и најблиску беа на СП во Хрватска али каква доминација играше Франција во финалето пред сала полна хрвати...:cuc:

Она што многу менува е што во тие мечеви кај што се среќаваа Франција Хрватска ... Лино беше тотално изгубен, до толку што со Шундо би го споредил... Ветува онаа победа на Голужа од Србија во вторите групи иако знаеме дека Франција не бркаше некој дострел на европското...

Е сега да се надеваме Хрватска со мењавањето на генерацијата фо смени и менталитетот и Франција од кошмар да им стане мотив...


ПС. Џабе зборите за одбраната на Франција била груба... значи тоа е таа права одбрана .. измеѓу 6 и 9 фаул што неможе да биде пенал а башка ни шут не се дозволува... Е не ко нашине противникот ем ќе шутне , ќе даде гол, и 2 минути ќе си свирка некој наш на клупа. Обожавател сум на оваква игра во одбрана!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Редно време е Хрватска да им врати за неколкуте порази кои ги има од Франција, но прво нека го средат Тунис
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
ма нека го кркаат Шпанците, и у баскет нека ги скине Франција, фудбал отпаднаа, ќе останат со едно злато... у едрење! :D

Скандинавсково дерби ќе биде тесно, но ќе тепа Данска според мене. :)
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Знае некој зашто ги нема Алберто Ентрериос, Чема Родригез?
Ги нема во репрезентација а ги нема ниту во Атлетико Мадрид од проста причина што се во лоша форма и остареа.
--- надополнето: 8 август 2012 во 18:39 ---
Za zal edinstven protivnik so koj imaat negativen skor Hrvatite se Francija.
И тоа ама ептен се у минус :vozbud:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ме мрзи да барам сеа, али шема родригес не е престарен, а и доста квалитетен е колку и да има години небитно...

така е секад на сите големи турнири, без разлика на кој спорт, ке се протне некој со слаба игра, и на крај шампион испаѓа...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Какви три меча денеска уште овие Данциве да испаднат... Паднати се многу на турниров за разлика од Европското
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Врти сучи и двеве репрезентации од нашата квалификациска групи до полуфинале стигнаа...
Чим Унгарциве стигнаа до 1/2 полуфинале ќе можевме и ние.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Не се во толкав минус.......2005 мислам дека Хрватска во 1/4 или 1/2 финале ја исфрли Франција,па ја исфрли во 1/2 финале 2008 на ЕП,па ја тепаше сега во Србија и на СП ја тепаше еднаш во вториот круг групите,2008 мислам дека исто ја тепаа една утакмица Франција.....Тоа се последните средби што ги памтам.
Франција тепаше 2 финалиња и едно 1/4 финале до сега.
Како и да е,мислам дека Хрватска - Франција е единственото право дерби во ракометот во последните 7-8 години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom