Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

and

Член од
21 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
110
Мене ми е малце страв од нивната брзина, а мислам дека ние како репка сме паднати у форма. Ќе бидне мачно посебно таму.
Се сложувам. Ќе наметнат темпо што тешко ќе го пратиме. Додека се смени Пешевски тие ќе имаат зицер.
Кај нас може да радува формата на Кузмановски. Игра по 60мин во Пелистер, па одмор од 5мин по полувреме ќе му биде доволно.
Се надевам како трет пикер / дефанзивец ќе го земе Карасманакис или Аларов. Ако биде Марковски ќе е жално за гледање
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.247
Поени од реакции
8.333
Значи имаме еволуција во мантрата, прво беше млади сме, па силна беше групата, сега не мразат судиите.
Се за селекторО и за приватизирањето на лигата!
 
Член од
19 април 2023
Мислења
161
Поени од реакции
175
Можеби не го сакам неговиот вештачки клуб,но морам да признаам дека она што го прави за репрезентацијата е за респект.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.578
Уффф машки влегвање Кирката со Митев јуниот во тимот без Џонов, ајде да видиме дали ќе има ефект некаков, реално Дамјан е во подобра форма.
Аларов пред Карасманакис браво за искуството шо е во преден план.
Се останато е според очекуваното. IMG_20240508_122040.jpg
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
383
Поени од реакции
1.079
Со 4 пикери од кои еден неупотреблив во одбрана, а другиот во напад. Кој и да е од нив во игра измената што ќе се прави е дупка која се плашам дека фараниве добро ја проучиле. Останува очекувањето дека и Кире не спиел по ова прашање. Мое мислење е дека Маркоски е вишок, ако сакал Кире повеќе опции на пикер ги имаше Стојковиќ и Карасманакис кои можат да играат во два правци, па дури и Џонов во 2-3 напади може да биде корисна опција плус. Муабетите дека Маркоски има знаење и искуство се надминати откако го навасаа годините и повредите, едноставно е премногу спор за било кој посериозен противник.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
589
Поени од реакции
1.400
Кој кур бара Талески пред Кумановски бе?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Леле само ако бидат елиминирани и го извадат она "dobro, site igraat rakomet", леле леле...

Зашто ние паѓаме ако сите играат ракомет и одат напред?

(не сум нервозен, не ме сфаќајте погрешно, мислам дека ќе идеме даље, како што реков, макар и 1 разлика да тепаме во двомечот сум задоволен, ама само онака, превентивно)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.488
Губиме 102,3% па и не заслужуваме поинаков исход
 
Член од
13 август 2023
Мислења
589
Поени од реакции
1.400
Кој ги пушти бе овие двете скапаници да судат?
Автоматски споено мислење:

Значи не е можно толку слабо да играат во одбрана. Секој напад на Фарски завршува со шут од чиста позиција, голманите на стрелање, топка не допреа. Еден куп исклучувања без врска, барем 2-3 пати да ги треснеа од земја немаше да ми е криво.
И нека распалат по некој шут од надвор, нека ја рашират зоната, доста со пивот на секое.
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.759
Поени од реакции
2.693
Не излуде овој Скипаготу. :)
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.585
Поени од реакции
3.598
Леле кој селски ракомет го играме. Селекторов многу добро ги спремил у одбрана свака му част смешни се сите од прв до последен
 
Член од
22 ноември 2021
Мислења
59
Поени од реакции
35
Ќе се уморат Фараниве,не можат да играат со вакво темпо 60 минути,плус немаат ротација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom