Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.181
Поени од реакции
5.353
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.909
Поени од реакции
3.468
Хрвативе не не сместија во една од групите. Нека си се надеваат дека Австријци ќе им доаѓаат во Пореч. Најубаво за нас се групите Ц или Д. Ете група Д плус Италија и Америка/Гвинеја со нас и може и доста добар резултат да извадиме на СП. Не би сакал со Словенија, затоа што ќе играме квалификации со нив.

 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.181
Поени од реакции
5.353
Хрвативе не не сместија во една од групите. Нека си се надеваат дека Австријци ќе им доаѓаат во Пореч. Најубаво за нас се групите Ц или Д. Ете група Д плус Италија и Америка/Гвинеја со нас и може и доста добар резултат да извадиме на СП. Не би сакал со Словенија, затоа што ќе играме квалификации со нив.

Зошто се вакви педери. Можеле да не земат од старт, сигурно Австрија повише пиво ќе им испие него фанатични Македонци што играат во комшии
Сепак сеуште имаме шанса да играме во Хрватска со тоа што ќе треба да ни се посреќи.

Група Д, заедно со Италија и Јенките :love:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.737
Поени од реакции
6.673
19:30 Arena 3 Premium пренос од ждребот.
Автоматски споено мислење:

Mustapha: I'm coming, i'm coming :LOL: :LOL: :LOL:. Ајде почнете да влечите упм :D ко првпат во историјата да се одржува СП па толку зборување треба...
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.737
Поени од реакции
6.673
Ајде во Ц ;) во Пореч со Австрија и Кувајт и некој од пот А.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom