Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Ај Кире оди пишувај романи бате играч ѕвер тренер идиот
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.634
Поени од реакции
5.677
Жаре вкафана да го пуштит најубо, токмак
Џомбава во неповратна пензија
 
П

Пљампач

Гостин
Доста го хејтате Киро, дајте му време да го испечи занаетот, па за 10тина година судете. И за него ова е ново искуство, како и за 80% од играчите.:cautious:

Ваква криминална одбрана ниеден селектор пред него нема играно. Статистички можи да ја имаме најслабата одбрана во првенството.

Главата горе момци!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Дечки, и јас многу се нервирав претходно, но... Веќе немам толку големи очекувања и многу е полесно :D Поучен од ситуацијата со кошаркарите задоволен сум со редовно учество, се останато е плус.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.294
Поени од реакции
3.961
Освен двајца играчи што не ги викнал Кире мислиш Сагосен и Карабатич не ги викнал, што е крив Кире?

Манасков и Џомба гол не може да дадат, Талески само подава и фаули прави, Серафимов не постои, Маркоски е како да е собран од маало.

Па Олсон со Кире да си ги сменат местата, пак Холандија ќе тепа ако не 10, барем 5 разлика сигурно.

Голманот им е на дроги, Стеинс и Смитс никој не ги запира.

Губиме и од Аргентина, барем 2-3 разлика.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.457
Поени од реакции
5.907
Доста го хејтате Киро, дајте му време да го испечи занаетот, па за 10тина година судете. И за него ова е ново искуство, како и за 80% од играчите.:cautious:

Ваква криминална одбрана ниеден селектор пред него нема играно. Статистички можи да ја имаме најслабата одбрана во првенството.

Главата горе момци!
Така е нека учи занает селектор на грб на репрезентација.
Ако ништо друго и немаш играчи играш СПОРО ииииии Никола Марковски неможи да игра централен одбрана !!!!!!
Автоматски споено мислење:

Освен двајца играчи што не ги викнал Кире мислиш Сагосен и Карабатич не ги викнал, што е крив Кире?

Манасков и Џомба гол не може да дадат, Талески само подава и фаули прави, Серафимов не постои, Маркоски е како да е собран од маало.

Па Олсон со Кире да си ги сменат местата, пак Холандија ќе тепа ако не 10, барем 5 разлика сигурно.

Голманот им е на дроги, Стеинс и Смитс никој не ги запира.

Губиме и од Аргентина, барем 2-3 разлика.
Баби ми е крива 10 разлика од Холандија
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.877
Поени од реакции
9.153
Јас Кире не би го обвинил за изборот на играчи, ама секогаш касни со смена. Касни со ротација на играчи, касни со тактички адаптации. Денес на 7 разлика му текна фластер да залепи на Стеинс. И да, Петров имаше 4/4 со Норвешка, се отвараше добро и користеше шанси, денес на трибини. Јебал те Жаре Пешевски.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
738
Поени од реакции
2.831
Доста го хејтате Киро, дајте му време да го испечи занаетот, па за 10тина година судете. И за него ова е ново искуство, како и за 80% од играчите.:cautious:

Ваква криминална одбрана ниеден селектор пред него нема играно. Статистички можи да ја имаме најслабата одбрана во првенството.

Главата горе момци!
А бе не ме дупи и ти, па 80 посто од играчите што го форсира се од Алкалоид, апла се гледа дека тука имаме клуб репрезентација. Ајде да не бидам пристрасен заради Карапалевски, ама Атанасиевиќ, Костески да не ги играш против Норвешка а и сега со Холандија во прва постава значи не гледам ништо друго освен форсирање на играчи од Алкалоид. Па имаш двајца ракометари што играат во Ла Риоха Шпанија итн. Ла Риоха е меѓу 4 најдобри во Шпанија. Едноставно мораш да ги викнеш.
Автоматски споено мислење:

@Aleksandar91 ајде шупак еден кажи ми што е толку смешно, копук еден
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Освен двајца играчи што не ги викнал Кире мислиш Сагосен и Карабатич не ги викнал, што е крив Кире?

Манасков и Џомба гол не може да дадат, Талески само подава и фаули прави, Серафимов не постои, Маркоски е како да е собран од маало.

Па Олсон со Кире да си ги сменат местата, пак Холандија ќе тепа ако не 10, барем 5 разлика сигурно.

Голманот им е на дроги, Стеинс и Смитс никој не ги запира.

Губиме и од Аргентина, барем 2-3 разлика.

Пример тоа што губи по 10 разлика на светско, тоа што со играч помалку противниците ни прават разлика, тоа што немаме ниедна уиграна акција и тоа што немаме одбрана
Инаку другото е супер
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.571
Поени од реакции
13.920
Кирибати имаат поорганизирана игра, ова е дно дна. Знаеме сите дека нема играчи за некој уапех, но дека не ќе можат на терен да изгледаат барем како Пролет, тоа е веќе ново достигнување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom