Разликата во години

Член од
2 септември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
2
Љубовта е луда. Не гледа граници ама сепак.... Неможе да биде многу голема разликата (над 10 гдини). Веќе е преголема разликата во генерации, интереси и слично
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Абе до 5 години мислам дека е ок....ама сепак љубовта е најважна нели?:back:(ама пак да не се претервит 10 години разлика и сл...)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
За мали деца е многу 2-3 години, а кога се пораснува веќе на 20 години друго е прашањето тогаш може да биде и до 5 години разлика, а кога си мал пример 14 години и сега некоја 10 години се сакате тоа е мало така, а кога ке си 20 години и некоја 17 години е тоа е вред, затоа.
Според мене 2-3 максимум години реално и добра врска и се за љубов.
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Не се важни годините. Порано и јас мислев дека не е убаво да имаш врска со некој 5-6 па нека се и 7 години постар дечко се додека не осетив на своја кожа како е кога ќе се заљубиш во некој а за годините никој нема да те праша...љубовта не бира место време години и слично..а дали ќе успее врската тоа зависи единствено од партнерите...со среќа на сите што се во ваква врска! :helou:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Не се важни годините. Порано и јас мислев дека не е убаво да имаш врска со некој 5-6 па нека се и 7 години постар дечко се додека не осетив на своја кожа како е кога ќе се заљубиш во некој а за годините никој нема да те праша...љубовта не бира место време години и слично..а дали ќе успее врската тоа зависи единствено од партнерите...со среќа на сите што се во ваква врска! :helou:
Така е, но гледате сега кога се помаленки момичките пример што кажав дечково ако е 15 години а оваа 11 право сите се исмејуваат на него, тоа е глупост кога ке пораснат ке видат како и што !
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
еј а битно ти е дали е човек или животно ????:smir:

без лутење, морав да искоментирам...:kesa:
Za nekoj e toa mnogu vazhno,ima i kaj nas po nekoj zhitel na Sodoma i Gomora :pos2::pos2::pos2::pos2:
Mislam deka godinite nemaat vrska a vo ponovo vreme svedoci sme deka i polot nema vrska,imame mnogu dvocevki :vozbud:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Јас од мојот сопруг сум помлада 7 години,а во брак сме 6 години имаме 2 деца и мислам дека не е во прасање само секс
баш ме утеши,,најискрено,,макар што веќе од пред некое време немам такви предрасуди,,сепак убаво ми е да слушам вакви работи:pipi:
Не се важни годините. Порано и јас мислев дека не е убаво да имаш врска со некој 5-6 па нека се и 7 години постар дечко се додека не осетив на своја кожа како е кога ќе се заљубиш во некој а за годините никој нема да те праша...љубовта не бира место време години и слично..а дали ќе успее врската тоа зависи единствено од партнерите...со среќа на сите што се во ваква врска! :helou:
thank you! И јас имав такво мислење порано,,но сега ми е толку убаво што многу поразлично гледам на работите..Сепак,,додека не осетиш на своја кожа,,не можеш ни да знаеш,,нели?:helou:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
не знам за вас ама јас сакам постари,поискусни и сл.
не ми пречи 5-6-7 години разлика,и така жените се посозреани и таман доаѓаат:)
плус постаро машко знае како да се однесува со девојче,нема да и се понаша ко пубертетлија,има поголемо искуство и поразумни рамислувања.
постарите се позабавни,сеа не зборам за 10-20 години разлика ама до 7 може:)
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
6 godine ne e mnogu jas islev za generaciska razlika od 10 -15 god ,inace 6-7 godini e idealna ralika.
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
ima edno devojce ima 18-19 sega nz kolku ali devojceto e bombona plava dolga kosa prirodna retko se sminka pubava e bez sminka se vika irina od dracevo nz zosto ali sekogas najubavite devojki gi imaat naruznite deckovci ja ne vikam deka sum neodoliv samo onaka kako i da e devojceto ne e mn postaro od men 1-2 god
 

Kajgana Shop

На врв Bottom