Развој Брак, што значеше за мене

Член од
3 декември 2014
Мислења
16
Поени од реакции
0
Пошто читам што знам...Па да им Објаснам на Феминкте нешто.

Кога даде она Развој брак, ми рече дека више детето нема да го видам и што да правам, решив она да не го виде детето никогаш.

Како прво бев на суд. Добив право да го гледам детето кај мене секој месец. Колко не е важно.
Како второ, отидов во странство. Работев што работев, заработив што и колко е потребно.

Запознав таму жена, и кажав што е и како е. Работевме што е потребно. Еден ден си го земав детето и си заминав. Сега сум повеќе од 4 години во странство, и никој не може ништо повеќе. Благодарам Македонијо.

Работата е свршена.
Додека мислите повеќе лошо за Татковци, се смеам со вас. Го проширувам ова низ целиот свет. Да знаете дека се е можно денеска. Помагам на сите Татковци кој ги запознавам, се здружувам во организации кој се важни.

Можете не можете. Тоа е тоа
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
си го зема во смисол го џапна или со одобрување од мајката?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Прво мислиш Развој брак или развод брака?:confused:

Второ....
...Еден ден си го земав детето и си заминав. Сега сум повеќе од 4 години во странство, и никој не може ништо повеќе...
Сакаш да кажеш дека го украде детето и замина за странство?:confused::eek::cautious:

Иначе на тој начин ништо не си решил. Вака бар детето ќе било кај мајката, а и ти ќе си го гледал. А вака си го грабнал, а мајката неможе никако да го види. Плус секое дете има потреба да биде блиску до мајката, исто како што има потреба да биде блиску до таткото, а ти на ова твоево си му го забранил тоа.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Кога даде она Развој брак...
Заглавив тука... после третото читање се откажав од давање смисла на реченицава. Превод anyone и јас сакам да прочитам шовика текстот бе паааа :place:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Пошто читам што знам...Па да им Објаснам на Феминкте нешто.

Кога даде она Развој брак, ми рече дека више детето нема да го видам и што да правам, решив она да не го виде детето никогаш.

Како прво бев на суд. Добив право да го гледам детето кај мене секој месец. Колко не е важно.
Како второ, отидов во странство. Работев што работев, заработив што и колко е потребно.

Запознав таму жена, и кажав што е и како е. Работевме што е потребно. Еден ден си го земав детето и си заминав. Сега сум повеќе од 4 години во странство, и никој не може ништо повеќе. Благодарам Македонијо.

Работата е свршена.
Додека мислите повеќе лошо за Татковци, се смеам со вас. Го проширувам ова низ целиот свет. Да знаете дека се е можно денеска. Помагам на сите Татковци кој ги запознавам, се здружувам во организации кој се важни.

Можете не можете. Тоа е тоа
Вистински маж и би ја натепал жената пред да и го земе детето.
Така да ти си само кукавичка пичка која краде и бега.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Заглавив тука... после третото читање се откажав од давање смисла на реченицава. Превод anyone и јас сакам да прочитам шовика текстот бе паааа :place:
Ова ви е Николче само он е феминистка на форумов. Глеј во новата епизода и дете има и во странство живее.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Вистински маж и би ја натепал жената пред да и го земе детето.
Така да ти си само кукавичка пичка која краде и бега.
Ќе го нафураш и ќе се врати назад.[DOUBLEPOST=1429722528][/DOUBLEPOST]или нема, пошто е пичка у душа...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Типично однесување на сељак после развод. Жално е што детето ќе расте во таква средина.
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
Заглавив тука... после третото читање се откажав од давање смисла на реченицава. Превод anyone и јас сакам да прочитам шовика текстот бе паааа :place:
Развој се развил бракот на некст левел .
Ова ви е Николче само он е феминистка на форумов. Глеј во новата епизода и дете има и во странство живее.
Ова сеа дека ти лупна корпа затоа вака пишуеш нели ?
Јас коа ти викав шо гомно е ти нееее крцкалче.:icon_lol:
Не се занесуј зш следен пат на собиранка у кафана кајзер ќе ти го викнеме,или за девер на свадба ќе ти го испратиме,а никол4е деверуша :D
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Првин да научиш дека Татковци се пишува со мала буква па послем глуми татко. Ма да имаш други пострашни грешки ама ај :)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Ako si trol ok.Ama ak ne si stvarno apokalipsata veke zazela zagrizuvacki razmeri!:shook:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom