Развој Брак, што значеше за мене

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.242
Поени од реакции
3.573
Како го извади детете преку граница бе, во куфер? Или мајката свесно се потпиша дека се одкажува и може да го носиш со тебе...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
26
Поени од реакции
3
katastrofa.Tatko da zeme dete i vo stranstvoo..uzasss..ti treba pred zakon asal da odgovaras..iako ne te poznavam.Odi stranstvo ,zemi zena od tamu..pa vidi kakvi zakoni ima tamu za zeni.Imam slicna sItUACIJA...I POMAGAS NA TATKOVCIII???AUUU STRASNO!!!!!pomagaj ama od majka dete da odelis..toa e strasno...bas sakam zenati da ja zapoznam...tolku od mene[DOUBLEPOST=1429736014][/DOUBLEPOST]Prasajnje dali svesno e otkazana,osven ako prisilno si potplatil institucii i za inaet od zenati...ili samo si go zel preku granica..i koj etoj sto te podrzava??stvarno dali e mozno toa?
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Пошто читам што знам...Па да им Објаснам на Феминкте нешто.

Кога даде она Развој брак, ми рече дека више детето нема да го видам и што да правам, решив она да не го виде детето никогаш.

Како прво бев на суд. Добив право да го гледам детето кај мене секој месец. Колко не е важно.
Како второ, отидов во странство. Работев што работев, заработив што и колко е потребно.

Запознав таму жена, и кажав што е и како е. Работевме што е потребно. Еден ден си го земав детето и си заминав. Сега сум повеќе од 4 години во странство, и никој не може ништо повеќе. Благодарам Македонијо.

Работата е свршена.
Додека мислите повеќе лошо за Татковци, се смеам со вас. Го проширувам ова низ целиот свет. Да знаете дека се е можно денеска. Помагам на сите Татковци кој ги запознавам, се здружувам во организации кој се важни.

Можете не можете. Тоа е тоа
Поштуем.
 

InStealth

Лабаво лавабо
Член од
10 февруари 2015
Мислења
221
Поени од реакции
560
Како ако мајката не дала писмена согласност ти си го пренел детето преку граница ?
Да беше така многу ''јаки мадиња'' како тебе ќе си ги земаа децата и ќе бегаа од државава ама њет...не иде тоа така.
Трол.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Доволно е да има детето пасош и исто презиме. На граница нема ваљда да прашуват дали мајката дала согласност и дали се разведени.
 

InStealth

Лабаво лавабо
Член од
10 февруари 2015
Мислења
221
Поени од реакции
560
Доволно е да има детето пасош и исто презиме. На граница нема ваљда да прашуват дали мајката дала согласност и дали се разведени.

Ауууу и тоа како бараат согласнот од двата родитела доколку тој не патува со нив(ако е малолетно).Една моја другарка не можеше на екскурзија да отиде зашто татко и не дојде да потпише документ дека она може да излезе од државата.Дефинитивно треба согласност од родителите ако се разведени.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ауууу и тоа како бараат согласнот од двата родитела доколку тој не патува со нив(ако е малолетно).Една моја другарка не можеше на екскурзија да отиде зашто татко и не дојде да потпише документ дека она може да излезе од државата.Дефинитивно треба согласност од родителите ако се разведени.
Јас имам патувано со еден родител во странство едно 6-7 пати и никаква согласност не побарале. На граница не можат никако да видат дали родителите на детето се разведени.
Тоа со екскурзија е друга работа, родителите треба да дадат согласност да детето им патува со друга особа, затоа може другарка ти не ја пуштиле. И кај нас по границиве е дива лига, едино пасош гледат друго ништо не ги интересира ни зелен картон, возачка ни полномошно ни согласност.
 
D

Daedalus

Гостин
Сите негови постови се роботски, со очигледно симптоматични грешки и јазик кој личи на дело од бљувотина ака Идризово циганска апликација, направена од средношколец за проект по информатика.
Фацава пишува вака за да не биде фатенa по стил на пишување.
Лично, верувам дека е Никола. Он има вакви 4chan wannabe трол испади.
 
M

Moon Child

Гостин
Who the hell is Nikola?
И вие па, како го пренесе, ко да заборавивте каде живеете.Многу им е гајле на граница. Јас пренесов мачка без никаков документ на 3 гранични премини. Проверуваат само ако имаат некаква дојава, инаку кур ги боли. И си преминувам со пасош на старото презиме без никаков проблем, никој ништо не ми рекол :icon_lol:
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
840
Поени од реакции
1.469
Татееее земи ме и менееее!!!!!!!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Who the hell is Nikola?
И вие па, како го пренесе, ко да заборавивте каде живеете.Многу им е гајле на граница. Јас пренесов мачка без никаков документ на 3 гранични премини. Проверуваат само ако имаат некаква дојава, инаку кур ги боли. И си преминувам со пасош на старото презиме без никаков проблем, никој ништо не ми рекол :icon_lol:
Немој многу да се смешкаш за ова. Кога ке дојде време да го менуваш пасошот, гледај да имаш некој пријателски настроен во полиција, инаку може да врши проверка дали си патувала некаде со стариот пасош со старо презиме откако си го сменила и е казниво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom