Развод

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.144
Поени од реакции
32.989
Свесни ли сте дека можете да расипете нечиј брак со ова дека си нашла ебач? Свесни ли сте дека секое гомно што ќе го изедете на интернет може да остави негативни последици кај некој?
Никој од нас не ја знае целата приказна, можеби женава пати од хронична депресија, а вие го убедувате човеков дека се ебе со друг, иако и самиот рече дека не е таков случајот. Рогови му набивала... Сте биле ли изневерени некогаш? Кога се случува такво нешто, колку и да си наивен, едноставно знаеш.
Sme mozele da rasipame necij brak so komentari.

Dobredojde na internetot, sigurno si izmorena od javanje takov visok konj, odmori. Raskazi ni kolku e svez vozduhot tamu gore oti nie morame da go trpime horshitot dole sto go ostavas.

Sigurno ne go vara zena mu, kakva li samo ekstrema?
Ne, zena mu bila ustvari psihicki nestabilna i klinicki depresivna. Dosta umerena ekstremnost.

No da ne rasipame necij brak ajde.
Oops, ne sakav bas toa da storam:

Другарка која упорно го изневеруваше дечкото и си играше курташак со еден куп мажи, кога типот дозна и ме праша дали е вистина, не можев да го лажам. После ова ѝ прости, се верија, оваа продолжи по старо и го седнав човекот на муабет и му кажав сѐ. Раскинаа веридба и не се повеќе заедно. Овакви примери имам неколку, за кои и не сум баш горда затоа што понекогаш подобро е да си береш твое гајле, отколку да се мешаш кај што не ти е место и да тераш правда.
Agda 2022 hejta deka pretpostavuvame neverstvo a ako otvorime ljubovnj problemi ima mnogu pati pisano sovet sigurno nekoja te povredila, isto taka ne sudi deka moze da unistime brak so takvi komentari a efektivno unistila brak a i imala nekolku vakvi primeri sto e dosta cuden flex.

Vrati se na zemjata te molam
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.764
Поени од реакции
30.513
Свесни ли сте дека можете да расипете нечиј брак со ова дека си нашла ебач? Свесни ли сте дека секое гомно што ќе го изедете на интернет може да остави негативни последици кај некој?
Никој од нас не ја знае целата приказна, можеби женава пати од хронична депресија, а вие го убедувате човеков дека се ебе со друг, иако и самиот рече дека не е таков случајот. Рогови му набивала... Сте биле ли изневерени некогаш? Кога се случува такво нешто, колку и да си наивен, едноставно знаеш.
Да бидеме реални секој полнолетен човек треба да е свесен дека советите на интернет се земаат со резерва.
Особено кога станува за вакви прашања, треба прилично добро да анализира и филтрира тоа што му се пишува.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
2.272
Поени од реакции
8.195
Да бидеме реални секој полнолетен човек треба да е свесен дека советите на интернет се земаат со резерва.
Особено кога станува за вакви прашања, треба прилично добро да анализира и филтрира тоа што му се пишува.
Треба да. Ама не секој умее да ги контролира своите мисли, посебно па не коа си емоционално повреден.
Сакале да прифатите вие или не, во таква една ситуација си скроз вулнерабилен и колку и да си бил добар аналитичар претходно, раздразливоста и сите емоции кои ги чувствуваш може поприлично убаво да те изреметат.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.868
Поени од реакции
23.275
Sme mozele da rasipame necij brak so komentari.

Dobredojde na internetot, sigurno si izmorena od javanje takov visok konj, odmori. Raskazi ni kolku e svez vozduhot tamu gore oti nie morame da go trpime horshitot dole sto go ostavas.

Sigurno ne go vara zena mu, kakva li samo ekstrema?
Ne, zena mu bila ustvari psihicki nestabilna i klinicki depresivna. Dosta umerena ekstremnost.

No da ne rasipame necij brak ajde.
Oops, ne sakav bas toa da storam:Agda 2022 hejta deka pretpostavuvame neverstvo a ako otvorime ljubovnj problemi ima mnogu pati pisano sovet sigurno nekoja te povredila, isto taka ne sudi deka moze da unistime brak so takvi komentari a efektivno unistila brak a i imala nekolku vakvi primeri sto e dosta cuden flex.

Vrati se na zemjata te molam
"Сигурно некоја те повредила" е претпоставка, а овде го убедуваат со сигурност човеков дека жена му се кеца без он да знае.

Јас не уништив ничиј брак, тој брак беше осуден на пропаст од старт, сега и двајцата ми се бескрајно благодарни. :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.764
Поени од реакции
30.513
Треба да. Ама не секој умее да ги контролира своите мисли, посебно па не коа си емоционално повреден.
Сакале да прифатите вие или не, во таква една ситуација си скроз вулнерабилен и колку и да си бил добар аналитичар претходно, раздразливоста и сите емоции кои ги чувствуваш може поприлично убаво да те изреметат.
Сакале да прифатиме или не, скршените работи и да ги залепиш нема да се исти како претходно.
Не ми е поентата да му солам памет, и така на човекот не му се гледа пред очи, и единствен кој може да влијае на ова е самиот тој.
Најбитно е да ја најде причината зошто е оладен односот, не постои врска/брак што не оладува, ама да не сака да ја допре не е дефинитивно без причина.

А тука само може да добие сеир, или парцијални совети поради што не знаеме апсолутно никакви детали. Да се прашувам јас во љубовни теми модераторите треба да ги бришат темите/мислењата каде се бараат совети за брак. Едно е да советуваш некој за женска, ама е тотално друга димензија кога е во брак, и уште побетер кога има деца.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
2.272
Поени од реакции
8.195
Сакале да прифатиме или не, скршените работи и да ги залепиш нема да се исти како претходно.
Не ми е поентата да му солам памет, и така на човекот не му се гледа пред очи, и единствен кој може да влијае на ова е самиот тој.
Најбитно е да ја најде причината зошто е оладен односот, не постои врска/брак што не оладува, ама да не сака да ја допре не е дефинитивно без причина.

А тука само може да добие сеир, или парцијални совети поради што не знаеме апсолутно никакви детали. Да се прашувам јас во љубовни теми модераторите треба да ги бришат темите/мислењата каде се бараат совети за брак. Едно е да советуваш некој за женска, ама е тотално друга димензија кога е во брак, и уште побетер кога има деца.
Епа тоа е поентата јас колку што сфаќам од напишаното на Агда.....зошто? зошто да добива сеир? Може во реалноста нема кај да се искажи па решил ете на кајгана форум да сподели дел од својата мака.

Ако е некој ментално нестабилен, емоционално скршен, соматски болен, или на било каков друг начин хендикепиран треба малку да се има сенс за она што се кажува. Дури и да не е така, за вакви интинмни теми кога станува збор, треба да се коментира со резерва. Нема потреба од драматизирање и развивање теории на заговор. Ако знаеш да дадеш совет, даваш, ако не заобиколуваш. :)

Ептен се претера. Крива била жена му, го изневерувала, детето не било негово. Срамота.
Олабајте
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.365
Поени од реакции
32.332
Епа тоа е поентата јас колку што сфаќам од напишаното на Агда.....зошто? зошто да добива сеир? Може во реалноста нема кај да се искажи па решил ете на кајгана форум да сподели дел од својата мака.

Ако е некој ментално нестабилен, емоционално скршен, соматски болен, или на било каков друг начин хендикепиран треба малку да се има сенс за она што се кажува. Дури и да не е така, за вакви интинмни теми кога станува збор, треба да се коментира со резерва. Нема потреба од драматизирање и развивање теории на заговор. Ако знаеш да дадеш совет, даваш, ако не заобиколуваш. :)

Ептен се претера. Крива била жена му, го изневерувала, детето не било негово. Срамота.
Олабајте
ние ги гледаме стварите рационално, не можеш да земаш у обзир такви глупости, пошто можностите се бесконечни.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.764
Поени од реакции
30.513
Епа тоа е поентата јас колку што сфаќам од напишаното на Агда.....зошто? зошто да добива сеир? Може во реалноста нема кај да се искаже па решил ете на кајгана форум да сподели дел од својата мака.

Ако е некој ментално нестабилен, емоционално скршен, соматски болен, или на било каков друг начин хендикепиран треба малку да се има сенс за она што се кажува. Нема потреба од драматизирање и развивање теории на заговор. Ако знаеш да дадеш совет, даваш, ако не заобиколуваш. :)

Ептен се претера. Крива била жена му, го изневерувала, детето не било негово. Срамота.
Олабајте
Единственото нешто што треба да го има научено дечкото до сега, или научи е: „жените се тридимензионални суштества“ т.е: едно зборуваат, друго мислат, трето прават :D
За да стигне до решение на проблемот ќе треба да ги истражи во детали првата и третата димензија :)
 
Член од
13 април 2021
Мислења
2.272
Поени од реакции
8.195
ние ги гледаме стварите рационално, не можеш да земаш у обзир такви глупости, пошто можностите се бесконечни.
Целосна акразија и ирационалност од ваша страна. :giggle:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.282
Поени од реакции
8.556
Единственото нешто што треба да го има научено дечкото до сега, или научи е: „жените се тридимензионални суштества“ т.е: едно зборуваат, друго мислат, трето прават :D
За да стигне до решение на проблемот ќе треба да ги истражи во детали првата и третата димензија :)
...a mazite edni zainteresirani za istrazuvanje, sto da ti kazam...:pos::pos:
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
243
Поени од реакции
439
Лестер, жените се четиридимензионални, ти како машко покасно ќе почнеш да перцепираш уше една димензија и затоа не ти се јасни. Не се дешава кај сите, за тебе имам надеж.

А Рон е дводимензионален, он оште гола женска нема видено а мисли оти коментира рационално за проблеми у брак со дете.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.144
Поени од реакции
32.989
"Сигурно некоја те повредила" е претпоставка, а овде го убедуваат со сигурност човеков дека жена му се кеца без он да знае.

Јас не уништив ничиј брак, тој брак беше осуден на пропаст од старт, сега и двајцата ми се бескрајно благодарни. :)
Ne sum vlademkd tip pa da baram i kopam postovi, ajde tepas na semantika.

Toa deka bil osuden na propast e najgolema glupost, togas sekoj post ti e bez poenta ako na deckoto mu e sudeno da se razvede pa duri i terapija e obsolete nasproti grandioznata sudbina na nestata.

Golemi sansi ima da si bila vo pravo no ako devojkata sama mu priznala i se pokajala licno mozebi deckoto ke dal sansa i ke gi zblizilo poveke i ke uspeale odosto koga doznal od treta licnost i da ne saka poveke da cue za licnosta sto go izvarala, no vikend e, da ne ti krsam son, ako polesno spies taka. :p

Izvini, pod default reagiram na postovi koi od edna vo druga recenica se kontradiktorat <3
 
Член од
15 април 2019
Мислења
922
Поени од реакции
1.451
Ne sum vlademkd tip pa da baram i kopam postovi, ajde tepas na semantika.

Toa deka osuden na propast e najgolema glupost, togas sekoj post ti e bez poenta ako na deckoto mu e sudeno da se razvede pa duri i terapija e obsolete nasproti grandioznata sudbina na nestata.

Golemi sansi ima da si bila vo pravo no ako devojkata sama mu priznala i se pokajala licno mozebi deckoto ke dal sansa i ke gi zblizilo poveke i ke uspeale odosto koga doznal od treta licnost i da ne saka poveke da cue za licnosta sto go izvarala, no vikend e, da ne ti krsam son, ako polesno spies taka. :p

Izvini, pod default reagiram na postovi koi od edna vo druga recenica se kontradiktorat <3
wot nekjam da ja branam devojkata ama e na nekoj nacin vo pravo.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.365
Поени од реакции
32.332
Лестер, жените се четиридимензионални, ти како машко покасно ќе почнеш да перцепираш уше една димензија и затоа не ти се јасни. Не се дешава кај сите, за тебе имам надеж.

А Рон е дводимензионален, он оште гола женска нема видено а мисли оти коментира рационално за проблеми у брак со дете.
сеа јебига зоки, ја не сум суприм џентлмен како тебе, 2д е некад најбоље, од 4д може ного да ти дојде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom