Развод другари..... Како до враќање во игра?

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.763
Поени од реакции
9.341
Имаш социјални мрежи лесно е да се вратиш во игра. Уште подобро е ако си вработен и имаш редовна плата. Ја би ти препорачал да си најдеш сериозна врска инаку се друго е ветер у магла и кон ништо не те води.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Одимавте ли бар деца ?
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
Имаш социјални мрежи лесно е да се вратиш во игра. Уште подобро е ако си вработен и имаш редовна плата. Ја би ти препорачал да си најдеш сериозна врска инаку се друго е ветер у магла и кон ништо не те води.
Цело ѓубре е на социјални мрежи. Вработен, кола, плата, куќа... Ама мислам џабе...
Автоматски споено мислење:

[QUOTE="Tutor, post: 9807126, member: 38510"
Одимавте ли бар деца ?
[/QUOTE]
Две златни шо ме обожаваат.
Сега користат за power games на мајка им....☹
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.182
Поени од реакции
12.734
Шо е поводот за развод?
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
Според мене - бес.
И снемување љубов.
И најверојатно лоши совети ( маж ти се праи Алфа, нападен е, доминантен ) и според мене нарушувањето на односите со татко ѝ, кој беше мој противник од самата свадба. Долго трпев а пред 8 месеци го отерав кај шо му е место. И кампањата почна. Џабе добар татко, добар провајдер, заштитник... Џабе...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.502
Поени од реакции
5.279
...како така? па што си дошол тогаш по ѓубре ли? цццц ццц ццц
Испаѓа дека оди кај ѓубрето за да му даде совет :pos:
Автоматски споено мислење:

Според мене - бес.
И снемување љубов.
И најверојатно лоши совети ( маж ти се праи Алфа, нападен е, доминантен ) и според мене нарушувањето на односите со татко ѝ, кој беше мој противник од самата свадба. Долго трпев а пред 8 месеци го отерав кај шо му е место. И кампањата почна. Џабе добар татко, добар провајдер, заштитник... Џабе...
Мое мислење е дека грешка си направил уште пред 17 години што си ја земал избраничката за жена бидејки со самото противење на почеток од страна на родителот а избраничката била под негово влијание прашање било само на време кога тиквата ќе пукне плус ако буквално се си и пружил од материјалната страна а личноста духовно била сиромашна тогаш биди сигурен дека тука немало љубов туку само брак од интерес.Ако имаш деца од тој брак тогаш ќе се посветиш на нив со цело внимание а доколку немаш уште подобро за тебе бидејки е исто како никогаш да се ни бил оженет и полесно се наоѓа друга.
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.103
Поени од реакции
37.045
Цело ѓубре е на социјални мрежи. Вработен, кола, плата, куќа... Ама мислам
Нема шо да мислиш, треба да им влезеш со се јајца. Нема шо да бараш друг брак после првиот, освен ако не си нели, глуп.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Нешто „глупаво“ и на што се гледа со поинакви очи во МКД, но корисно за тебе, жена од Албанија?
Пак ќе биде Македонка, нема да ти се курва наоколу, најаден, напиен, деца одраснати и воспитани... тоа е ако сакаш пак деца и во втор брак, а исто така ќе си бидиш почитуван по дома - под услов да не си некоја дилајла и да заслужуваш почит.

Зависи кои ти се погледите на животот и што би сакал во поодминати години да правиш ама штом имаш веќе деца и ти треба само друшка за на старост гледај барем најди некоја колку толку точна во главата за да не си имаш проблеми.

Крај краева, додека си физички активен и работоспособен и сам да живееш нема да ти е проблем. За старост секој си треба по една друшка, поубаво се поминува секојдневието. Децата ќе пораснат и ќе си го најдат својот пат, тоа е неминовно.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.725
Поени од реакции
969
Во право е Дел бој , нема никаква логика да се жениш пак . А тоа дека се збеснати жениве ( барем повеќето ) е точно . Џабе ти е и стан и работа и материјални средства , пак ќе најдат некоја мана . А ако мислиш дека на социјални мрежи ќе најдиш некоја која нема да биде како бившата си се излагал.
Автоматски споено мислење:

Нешто „глупаво“ и на што се гледа со поинакви очи во МКД, но корисно за тебе, жена од Албанија?
Пак ќе биде Македонка, нема да ти се курва наоколу, најаден, напиен, деца одраснати и воспитани... тоа е ако сакаш пак деца и во втор брак, а исто така ќе си бидиш почитуван по дома - под услов да не си некоја дилајла и да заслужуваш почит.

Зависи кои ти се погледите на животот и што би сакал во поодминати години да правиш ама штом имаш веќе деца и ти треба само друшка за на старост гледај барем најди некоја колку толку точна во главата за да не си имаш проблеми.

Крај краева, додека си физички активен и работоспособен и сам да живееш нема да ти е проблем. За старост секој си треба по една друшка, поубаво се поминува секојдневието. Децата ќе пораснат и ќе си го најдат својот пат, тоа е неминовно.
Ова шо му го предлагаш би важело за некој кој не е женет и нема деца, но според мене не гледам причина пак да се жени . А за друшка за на старост ок , ама не верувам дека чоеков е толку стар :).
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Во право е Дел бој , нема никаква логика да се жениш пак . А тоа дека се збеснати жениве ( барем повеќето ) е точно . Џабе ти е и стан и работа и материјални средства , пак ќе најдат некоја мана . А ако мислиш дека на социјални мрежи ќе најдиш некоја која нема да биде како бившата си се излагал.
Автоматски споено мислење:Ова шо му го предлагаш би важело за некој кој не е женет и нема деца, но според мене не гледам причина пак да се жени . А за друшка за на старост ок , ама не верувам дека чоеков е толку стар :).
Две во едно друже, ако е млад и сака деца понатаму од 2 брак и воопшто сака брак со „албанка“ најдобро ќе помине. Доколку е постар, пак од др страна гледано и сака друшка... пак подобро ќе помине.

Тоа дали треба или не треба да се жени тој си знае, времето ќе му покаже.
Денес барем секој 2 брак е разведен и повторно се женат се мажат па ене ги сите здрави, живи, весели.
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
...како така? па што си дошол тогаш по ѓубре ли? цццц ццц ццц
Не, дојдов да си олеснам на душата
Автоматски споено мислење:

Нема шо да мислиш, треба да им влезеш со се јајца. Нема шо да бараш друг брак после првиот, освен ако не си нели, глуп.
Ме барам друг брак. И мене ме изненади сето ова.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.763
Поени од реакции
9.341
Не..не помага. Боље ти е да изгледаш како плејбој него било што друго...
Што и да значи ова во нечиј живот... Гледај го филмот Алфи и ќе заклучиш сам дали е подобро да си плејбој или пак да имаш здрав однос со една личност.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom