Развод другари..... Како до враќање во игра?

Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.012
Прво и основно што треба да направиш е на ројката да и ставиш до знаење следното:
1. Децата ке ги гледам кога сакам и колку сакам и околу таа работа нема компромис, тука мораш да покажеш карактер за да им биде јасно дека си спремен и ќорка да наебеш ама дека ке ги средиш до трето колено ако некој се обиде да те спречи во гледање на децата. Дека околу гледањето на децата не фермаш социјална и судови ами тоа ако треба ќе го решиш на свој начин па ако сакаат и уште одсега нека те пријавуваат....
2. Не се противам на разводот, поубаво ке ми биде без тебе.
3. Земи си се што е твое од имотот.
4. Не ме занима твојот живот, ич кур не ме боли, прави си што сакаш, комуникација со тебе исклучиво околу децата.

И терај натака со животот. Организирај се добро за да поминуваш квалитетно време со децата, да не ја изгубиш близината. Бргу ке дојде времето кога самите деца ке решаваат со кого сакаат да го минуваат времето. Сконцентрирај се на работа, на децата ке им требаат пари а и тебе.
Е муабетот за женски не ми е јасен.... каде да одиш, каде да бараш? Човеку, сврти се околу тебе, во денешно време тоа треба да е најмал проблем, незнам зошто ти е проблем да најдеш нешто барем за разонода и ебење...
 
Член од
15 март 2023
Мислења
30
Поени од реакции
48
Многу бев врзан со семејството, тоа е проблемот.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
5.757
Поени од реакции
6.097
Според мене - бес.
И снемување љубов.
И најверојатно лоши совети ( маж ти се праи Алфа, нападен е, доминантен ) и според мене нарушувањето на односите со татко ѝ, кој беше мој противник од самата свадба. Долго трпев а пред 8 месеци го отерав кај шо му е место. И кампањата почна. Џабе добар татко, добар провајдер, заштитник... Џабе...
Ова не ми се верува да е причината. Има тука нешто повеќе од ова!
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.286
Поени од реакции
8.556
Da, mnogu produktivno e vakov muabet na covek sto mu e tesko...
А што му е толку тешко на пр.?
Старателството на децата можел он да го земе....Тешко му е што треба сега сам да се пере, да готви...дека е сам паша, сам ага...Досега немам сретнато маж кој кукал дека тешко му било оти е разведен(можеби два три дена)ама толку.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.265
Поени од реакции
4.968
А што му е толку тешко на пр.?
Старателството на децата можел он да го земе....Тешко му е што треба сега сам да се пере, да готви...дека е сам паша, сам ага...Досега немам сретнато маж кој кукал дека тешко му било оти е разведен(можеби два три дена)ама толку.
Cccc...
Moze slabo poznavas razvedeni mazi, moze I tie sto gi poznavas nesakale da kukaat pred tebe, moze....
Mnogu pogresno e zavzemanje vakov feministicki stav za nekoj kogo ne poznavas... I ne gi znaes site okolnosti... Ama taa pusta zenska solidarnost... Posto mazite, neli, sekogas ne cinat...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.286
Поени од реакции
8.556
[QUOTE="Mister No, post:
taa pusta zenska solidarnost... Posto mazite, neli, sekogas ne cinat...
[/QUOTE]
Ах таа ваша машка солидарност!!!!
Се е можно душо, а можно е и членов што ја отвирил темава да лаже...се има нели;)
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.265
Поени од реакции
4.968
[QUOTE="Mister No, post:
taa pusta zenska solidarnost... Posto mazite, neli, sekogas ne cinat...
Ах таа ваша машка солидарност!!!!
Се е можно душо, а можно е и членов што ја отвирил темава да лаже...се има нели;)
[/QUOTE]

Taka e, duso... Se e mozno...
Toa ne go menuva faktot deka iznesuvas mislenje bez da gi znaes site okolnosti vo slucajot, pri sto direktno impliciras deka ne bil vrzan za semejstvoto, ne mu preci razvodot, edinstvena griza mu e gotvenje, perenje.... Posto, maz e, neli duso?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.286
Поени од реакции
8.556
Ах таа ваша машка солидарност!!!!
Се е можно душо, а можно е и членов што ја отвирил темава да лаже...се има нели;)
Taka e, duso... Se e mozno...
Toa ne go menuva faktot deka iznesuvas mislenje bez da gi znaes site okolnosti vo slucajot, pri sto direktno impliciras deka ne bil vrzan za semejstvoto, ne mu preci razvodot, edinstvena griza mu e gotvenje, perenje.... Posto, maz e, neli duso?
[/QUOTE]
Ok duso, no objasni mi ti od kade ti gi dozna site okolnosti za koi mislis deka jas ne gi znam?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.137
Поени од реакции
26.975
А што му е толку тешко на пр.?
Старателството на децата можел он да го земе....Тешко му е што треба сега сам да се пере, да готви...дека е сам паша, сам ага...Досега немам сретнато маж кој кукал дека тешко му било оти е разведен(можеби два три дена)ама толку.
При речиси секоја бракоразводна парница, ако нема спогодба, мајката добива старателство над децата. Да, тешко е, доаѓаш дома, празна куќа, целиот финансиски товар и сите активност околу домот се на твој грб, сам јадеш, сам спиеш, сам чистиш, сам се рекреираш. Ако имаш среќа, децата ќе ги гледаш еднаш неделно, а ако си некој недоволен среќник, секоја втора недела. Ако си несреќник, еднаш во месецот и баш тој викенд кој треба да го поминеш со децата, излегуваат неодложливи свадби, родендени, веселби, бабата по Хти пат е на смртна постела... Знам дека ќе ти биде тешко, ама пробај да размислиш пред нешто да лупнеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom