Радовиш

Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Радовиш, супер град. Ноќниот живот е добар, бев еднаш во Магнет, ама дојде ли 12 саатот право музиката намалуват и сите малолетни вонка.:nesvest:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
има ред, затоа е така, нели? :tv:
Добро е да има ред, така треба да биде, ама начинот на кој стана тоа.
Некако многу нападно беше. А и кога ќе си одат малолетните ние малку поголемите што ќе шмекаме ;) :vozbud:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
"енос" значи: идно време, нешто што допрва ќе се случи :smir:
Коо сме кај тва „енос“.
Една другарка летото имаше на гости братучеди од Скопје(не го знаат радовишкио дијалект).
И си седеме ние така и јас нешто проговорих со зборчето енос.Овие коо земаа да се смеат.И цело време кога излеземе заедно а ме видат мене право еденио ке каже „енос“ и ке земат како ненормални да се смеат :pos2:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
83
Поени од реакции
2
A kak ti se 4ine... da te pitat Koj e taj enos??? :))
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
A kak ti se 4ine... da te pitat Koj e taj enos??? :))
Ке пукнам од смеа....
А шо слушам градо двојазичен сакат да ни го прават гупците?И ного секси стое црквичката на рибичката, преголема е it sucks...
 
T

Tetro

Гостин
Ке пукнам од смеа....
А шо слушам градо двојазичен сакат да ни го прават гупците?И ного секси стое црквичката на рибичката, преголема е it sucks...
Не вреѓај малцинства. Ќе те тужат :) Ќе кажеш "Роми", шо вика А.Бајрам.
за цркви не давам коментари :)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Не вреѓај малцинства. Ќе те тужат :) Ќе кажеш "Роми", шо вика А.Бајрам.
за цркви не давам коментари :)
Види ја, па после дај.Ептен е преголема, од фонтаната е повисока не личе ич на тај простор!!!!Барем помала да ја направиле колку за украс да има одбележје нели свети Спасо Радовишки...то ок ама они цела зграда направиле!
 
T

Tetro

Гостин
Види ја, па после дај.Ептен е преголема, од фонтаната е повисока не личе ич на тај простор!!!!Барем помала да ја направиле колку за украс да има одбележје нели свети Спасо Радовишки...то ок ама они цела зграда направиле!
за големината незнам, мислам дека е 2х2 метра, а локацијата требаше да биде пред тобакото кај зегин, ама на некој не му се свиѓало таму и ја утнаа пак :tapp:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
за големината незнам, мислам дека е 2х2 метра, а локацијата требаше да биде пред тобакото кај зегин, ама на некој не му се свиѓало таму и ја утнаа пак :tapp:
Ма глупости, центаро уништија!Јас мош нејкам да ми стоо таа црква тамо.Или па може е направена оти таму ного се збираа гупци, па сеа помалце да се збирале.Шо е фамата не знам...
 
T

Tetro

Гостин
втор пат вреѓаш малцинство. и кој те пита тебе па :tapp: си има совет на градо кој одлучува шо треба и како треба. глеј си тамо твојте обврски :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom