Радовиш

Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Почитувани !
Утре е денот кога сите РАДОВИШАНИ треба да излезат и да го подржат ПРОТЕСТНИОТ МАРШ за СПАС НА СПОРТСКАТА САЛА. Да го вратиме спортскиот дух во Радовиш и да кажеме дека доста беше уништување на спортскиот објект. Време е ДА СИ ЈА СПАСИМЕ СПОРТСКАТА САЛА и да ја вратиме во некогашниот сјај. СРЕДА 16.03.2011 поч. 13:00 пред спортската сала.



Сите пред салата да ве видам !!!!!!! :)
 
Член од
22 април 2010
Мислења
98
Поени од реакции
8
а тие шо сме на школо а сакаме да дојдеме ке има ли оправдание??? :))
 
T

Tetro

Гостин
Почитувани !
Утре е денот кога сите РАДОВИШАНИ треба да излезат и да го подржат ПРОТЕСТНИОТ МАРШ за СПАС НА СПОРТСКАТА САЛА. Да го вратиме спортскиот дух во Радовиш и да кажеме дека доста беше уништување на спортскиот објект. Време е ДА СИ ЈА СПАСИМЕ СПОРТСКАТА САЛА и да ја вратиме во некогашниот сјај. СРЕДА 16.03.2011 поч. 13:00 пред спортската сала.


Сите пред салата да ве видам !!!!!!! :)
Да те поправам: 12:30ч.
Фејсбук евентот: http://www.facebook.com/event.php?eid=204673389559578&index=1
а тие шо сме на школо а сакаме да дојдеме ке има ли оправдание??? :))
Како што е договорено, сите присутни ќе добијат по една маица (зелена). Имам таква информација од пријател.

--- надополнето ---

 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Да те поправам: 12:30ч.
Фејсбук евентот: http://www.facebook.com/event.php?eid=204673389559578&index=1
Ова го копирав од статусот на претседателот на РК.Радовиш но сега дознав за сигурно дека е од 12:30, значи ќе морам да бегам од последен час. :) mettalhammer ти ќе бидеш присутен или ?
 
T

Tetro

Гостин
Ова го копирав од статусот на претседателот на РК.Радовиш но сега дознав за сигурно дека е од 12:30, значи ќе морам да бегам од последен час. :) mettalhammer ти ќе бидеш присутен или ?
Нема да можам, иако би сакал да дојдам. Ве охрабрувам да се соберете во што поголем број. Само напред, лебари!!! :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
bravo za radovisani. Ima li uste serenadi, kako vo " 70 - te godini ". Go batalivte li tutunot ili ne? Ne sum bil odamna, da probam od vasite somuni. Podobri nema vo svetot. Cel zivot go pominav vo Skopje, ama dusata mi e vo Radovis. POtocno vo Kozbunar i Plackovica. Da ste mi zivi i zdravi. Mnogu pozdrav.
--- надополнето: Nov 2, 2011 9:46 PM ---
bravo za radovisani. Ima li uste serenadi, kako vo " 70 - te godini ". Go batalivte li tutunot ili ne? Ne sum bil odamna, da probam od vasite somuni. Podobri nema vo svetot. Cel zivot go pominav vo Skopje, ama dusata mi e vo Radovis. POtocno vo Kozbunar i Plackovica. Da ste mi zivi i zdravi. Mnogu pozdrav.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не само салата, туку треба градот многу да го потсредат. Јас бев пред 2 месеци и освен црквата, друго ништо не видов убаво. Зградите од 19/20 век се (од времето на Тито). Мора малце да го уредат. Да стават некоја фасада по зградите, да напраат некоја фонтана, плоштадче итн......можат и вештачка река да пуштат да заличи малце онаа исушената. Ич не се инвестира во Источна Македонија. :(
--- надополнето: 14 декември 2011 во 18:14 ---
Кога сме веќе кај Радовиш http://www.kurir.mk/makedonija/crna-hronika/53499-Radovisanka-imala-seks-so-maloletnik-pred-svoite-deca
 

Kajgana Shop

На врв Bottom