Работа на брод

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
489
Поени од реакции
529
Ова се сликите од вториот договор како фотограф за Norwegian Cruise Line.
Сеуште не ги апдејтирав локациите, ќе биде и тоа еден ден :)

offtopic: Има македонски збор за Update? А да не е "Ажурирање" ?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.439
Поени од реакции
7.825
Казански, многу си удрил ти на уметност, и хадерирање на пејзажи и архитектура. Ја удрив на весеље :)
 
Член од
7 април 2013
Мислења
15
Поени од реакции
5
Bravo brodari za vasite ubavi iskustva i sto gi spodeluvate tuka !
Dali imate info dali moze da se aplicira direktno na nekoja od komapniite ne preku posrednistvo od nasive "agnecii" i ako imate bi bila taka dobri i fini da go spodelite ovde, blagodaram od napred !

Pozdrav imajte ubav den
 
Ф

Флеш

Гостин
Казански, многу си удрил ти на уметност, и хадерирање на пејзажи и архитектура. Ја удрив на весеље :)
Колку е само тешко да се фати овој кадар искрено ,имам пробано вака,дел од секунда мора да шкрапаш,инаку ти отиде моментот , па пробај пак и пак :) .... Oва ми е како електрично коло од К-15 ме потсетува ....... :P

 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Bravo brodari za vasite ubavi iskustva i sto gi spodeluvate tuka !
Dali imate info dali moze da se aplicira direktno na nekoja od komapniite ne preku posrednistvo od nasive "agnecii" i ako imate bi bila taka dobri i fini da go spodelite ovde, blagodaram od napred !

Pozdrav imajte ubav den
Дури и да аплицираш директно, ако немаш претходно бродско искуство многу тешко е дека ќе те викнат на интервју, затоа повеќето идат преку посредници.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.439
Поени од реакции
7.825
Колку е само тешко да се фати овој кадар искрено ,имам пробано вака,дел од секунда мора да шкрапаш,инаку ти отиде моментот , па пробај пак и пак :) .... Oва ми е како електрично коло од К-15 ме потсетува ....... :P
Vori можеш да замислиш колку е тешко да се направи ова преку тајмерот од апаратот ;) Ова е направено од втор обид.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.218
Поени од реакции
7.277
Kozjak - passport for Milano :LOL:
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Епа дојде и тој ден. Ако се биде во ред во амбасада и со лекарските прегледи за 1 месец заминувам на Селебрити Силует. Housekeeping, Assistant Stateroom Attendant. Ова ќе ми биде прв пат на брод и секој совет од поискусните околу тие поделбите на кланови и слични работи кои ги нема на копно (а за кои имам само потслушнато нешто) би бил добредојден. Колку од тие приказните се преувеличување? Фала.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.558
Поени од реакции
14.326
Епа дојде и тој ден. Ако се биде во ред во амбасада и со лекарските прегледи за 1 месец заминувам на Селебрити Силует. Housekeeping, Assistant Stateroom Attendant. Ова ќе ми биде прв пат на брод и секој совет од поискусните околу тие поделбите на кланови и слични работи кои ги нема на копно (а за кои имам само потслушнато нешто) би бил добредојден. Колку од тие приказните се преувеличување? Фала.
Кога помина главно интервју ако не е тајна ? :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.439
Поени од реакции
7.825
Епа дојде и тој ден. Ако се биде во ред во амбасада и со лекарските прегледи за 1 месец заминувам на Селебрити Силует. Housekeeping, Assistant Stateroom Attendant. Ова ќе ми биде прв пат на брод и секој совет од поискусните околу тие поделбите на кланови и слични работи кои ги нема на копно (а за кои имам само потслушнато нешто) би бил добредојден. Колку од тие приказните се преувеличување? Фала.
Кога ќе се вратиш на одмор да пишеш една рецензија. На форумов досега немало хаус кипер да пише како е на брод, така да твоето мислење ќе биде драгоцено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom