Работа како Customper Support

Член од
2 март 2020
Мислења
287
Поени од реакции
1.437
ok i ednoto mail i drugoto phone e isto dokolku go vladeesh jazikot. Customer services ne e fun poshto treba da razberesh na drugiot kraj imash klient koj e piss*ed off ako neshto ne funkcionira so vashiot produkt i treba sekogash da bidesh ljubezen ne bitno kolku si ti vo pravo i sakash da pomognesh. Zatoa rekov ovaa rabota ne sekogash e fun. Treba da imash nervi. Good luck :)
Автоматски споено мислење:

@Macedon1um dechkoto si postavi kulturno prashanje, sigurno mu e prva rabota i go razbiram, pobara pomosh a ti ja tupish so off topic?
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
21
Брат ми го примија таму, но не прифати се одлучи за Телеком, верувам дека згреши до ден денес :D
Сакаш да кажеш подобри се од Телеком ? Мене ми се чудни зошто цело време имаат активни огласи и цело време бараат некого.. Тоа на прв поглед изгледа како да не се задоволни вработените и излегуваат на секој 2-3 месеци. Но не мора да значи..
 
На врв Bottom