Работа како Customer Support

Член од
18 октомври 2010
Мислења
335
Поени од реакции
139
Ke te prasaat dali imas prethodno iskustvo povrzano slicno so rabotnata pozicija,dali imas dobri/losi iskustva so spravuvajne so klienti/mushterii etc,kolku ti e dobar angliskiot (very important).
И колку очекуваш плата (ова прашање е најбитно). Ако на ова одговориш доволно ниско те вработуваат.
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
А колку плата треба да очекувам за ваква позиција?
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
335
Поени од реакции
139
А колку плата треба да очекувам за ваква позиција?
Не знам точно, но имајќи предвид дека позициите се цело време отворени и има промаја од луѓе на истите, најверојатно сакаат да добијат Customer Support кој збори перфектно англиски а да е платен како касиер во КАМ. Најдобро да се прашаат тие што работат или работеле па си отишле.
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
308
Не знам точно, но имајќи предвид дека позициите се цело време отворени и има промаја од луѓе на истите, најверојатно сакаат да добијат Customer Support кој збори перфектно англиски а да е платен како касиер во КАМ. Најдобро да се прашаат тие што работат или работеле па си отишле.

True trueeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 

Kajgana Shop

На врв Bottom