Работа во Дубаи преку НАХИЛДОО.

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
537
Поени од реакции
325
oti ste site tolku pesimisti ???? mislam koj ve tera da plakate? posle drug e kriv?cekajte ne kobite!!! neka pomine vreme edno drugo! a za working in europe jas licno prativ aplikacija na koja pisuva ubavo deka sum primen pari ne mi pobaraa pa ke vi kazam za 1 dva pozz i do site so se aktivni na forumov po 25/8 naprajte se malce ofline a ne samo na net so ke procitate toaa mislite deka e vistina pozz

--- надополнето ---

a ti pa znaaes od pred kom da li se gluposti mn pameten ti be drugar ako ne probaas nema da znaaes a tvrdam deka nemas probano tuku deka si propaganda covece
за твоја информација имам пробано и бев во нахил,меѓутоа нешто не е како што треба.еве го договорот веројатно не си го прочитал или ако си го прочитал не си го разбрал.не сум пропаганда пошто имам роднини кои чекаат да отидат така да тоа е тоа.и ние не седиме на нет на темава поминаа луѓе со работно искуство сигурно поголемо од твоето,затоа не рипај многу.ај сеа дз.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Повеке ви се исплаќа да одите во Франција да берете грозје - 60 - 75 Е од ден... Или да берете јаболки во Холандија 70 - 90 Е ден.. со платено спиење и 2 јадења... знам некои што имаат работено таму... разчачкајте се на интернет ваљда ке најдете нешто.. Имате евтини превози 100 -160 Е до таму... Сепак друго е Фр друго е Дубаи
 
Член од
26 август 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
oti ste site tolku pesimisti ???? mislam koj ve tera da plakate? posle drug e kriv?cekajte ne kobite!!! neka pomine vreme edno drugo! a za working in europe jas licno prativ aplikacija na koja pisuva ubavo deka sum primen pari ne mi pobaraa pa ke vi kazam za 1 dva pozz i do site so se aktivni na forumov po 25/8 naprajte se malce ofline a ne samo na net so ke procitate toaa mislite deka e vistina pozz

--- надополнето ---

a ti pa znaaes od pred kom da li se gluposti mn pameten ti be drugar ako ne probaas nema da znaaes a tvrdam deka nemas probano tuku deka si propaganda covece
hahahahaa
soberete se 50 luge i platete mi po 210 evra za povraten bilet so avtobus do kade sakate vo evropa za grozdober, mojot avtobus ke ve odnese do tamu
pa duri i dogovori ke vi dadam
a za vas od WORKING IN EUROPE, OTKAKO VE OTKRIV PRESTANETE DA MI SE ZAKANUVATE
......................
ako ve otkrijat poarno trajte i gledajte kriminalot da go zavrsite , a ne samo da se zakanuvate
zatoa sto vo stipskata policija stoi i snimen ragovor pomegu mene i silvia na makedonski kako se zakanuva i sto ke pravi
so sreka na grozdoberot

--- надополнето ---

I uste nesto
makedonskiot narod postojano im oprostuva na site kriminalni agencii koi nosat luge vo stranstvo
NAHIL ke bide poslednata
zatoa sto treba mnogu da se izgorat , za da i dojde pamet na cela makedonija
na slednava web strana pisav emailovi za toa dali nekoja od ovie vinarii pobarala makedonci ili nekoi drugi gragani za rabota osven svoite
ODGOVOROT KAJ SITE BESE IST
NE
http://www.wineryjobs.org/wineriesworldwide.html
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
lesno ti e tebe mama i tato ti butkaat od doma po nekoja para i ke krekame po forumoite na pamet ke zboruvame shto si otkirl prijatele ti ? i sto posto si so ispran mozok ne moze dr da bide
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
lesno ti e tebe mama i tato ti butkaat od doma po nekoja para i ke krekame po forumoite na pamet ke zboruvame shto si otkirl prijatele ti ? i sto posto si so ispran mozok ne moze dr da bide
виктор.... не си ми јасен друже.... што ти е поентата? кое е твоето тврдење?
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
poentata mi e shto sigurno nema probano nekoj za nekoja rabota i ne znae kako odi a kazuva kako e opasno da se aplicira negde da ne te zakrpat a vo makedonija ne krpat krpat mn povise od kolku shto mozes da probas da specalis i da te izgorat ke te izgorat 200 e a ako ispadne rabotata ke imas poveke!! no koga od doma ti butkaat pari lesno e za dr da kazes !!!i jas ne tvrda ke tvrdam koga ke znam tocno samo prepostavuvam !!!!
 
Член од
26 август 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
poentata mi e shto sigurno nema probano nekoj za nekoja rabota i ne znae kako odi a kazuva kako e opasno da se aplicira negde da ne te zakrpat a vo makedonija ne krpat krpat mn povise od kolku shto mozes da probas da specalis i da te izgorat ke te izgorat 200 e a ako ispadne rabotata ke imas poveke!! no koga od doma ti butkaat pari lesno e za dr da kazes !!!i jas ne tvrda ke tvrdam koga ke znam tocno samo prepostavuvam !!!!
ako tolku te interesira, jas sam si sozdadov privaten biznis, ubavo mi e, mesecni dobri primanja, ima trcanje, ima rabota, ako si sposoben i ovde ke zapocnes nesto so malku pari i za nekolku godini ke si go ladis a drugi ke ti gi pravat parite
A ONA TIE DOBRO STO VELIS "I DA TE ZAKRPAT KE TE ZAKRPAT ZA 200E", interesno, mnogu interesno
tuku gledaj da ne te istovari avtobusot u pred nekoja vinarija i da rece soferot jas do ovde sum platen a vie vlezete vnatre, pa posle da go barate naredniot den da ve vrati vo makedonija hahahhaha
koj ke ti dade VIZA bre momce, ako sam ne vlezes vo ambasada, kaj ti e dogovorot so vinarijata kaj sto ke rabotis, kako ke vlezes vo taa vinarija koga ke te vidat za prv pat
c c c c c c c c c c
se cudam kolku nisko pagate, i se raduvate koga nekoj ke vi rece primeni ste
se znae koj se legitinmni agencii vo makedonija, sto mislis tie se glupavi ne mozat da najdat ponudi za rabota niz evropa tuku samo ke prakaat luge na brodovi i vo trgovski centri vo dubai
ajde be razmisli malku
kozuon prakase luge za rabota na farmi vo anglija
jas bev edna godina
6 mesci po 1800 evra(1400evra)togas
plateno jadenje spienje
nedela sloboden den
ama prethodno imav dogovor so koj sto bev vo ambasadata i si izvadiv viza
vo ambasadata imaa dokument deka taa firme(farma, kompanija ) me bara mene i mi daoda rabotna viza bez nikakov problem, nisto ne me isprasuvaa
a sega nekoj ke dal 500 rabotni vizi za vinarija,
site se isti i NAHIL e ziva prevara
samo ke se smeeme na krajot na ovoj forum koga ke vidime kako site ke bidat zaebani
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
ako tolku te interesira, jas sam si sozdadov privaten biznis, ubavo mi e, mesecni dobri primanja, ima trcanje, ima rabota, ako si sposoben i ovde ke zapocnes nesto so malku pari i za nekolku godini ke si go ladis a drugi ke ti gi pravat parite
A ONA TIE DOBRO STO VELIS "I DA TE ZAKRPAT KE TE ZAKRPAT ZA 200E", interesno, mnogu interesno
tuku gledaj da ne te istovari avtobusot u pred nekoja vinarija i da rece soferot jas do ovde sum platen a vie vlezete vnatre, pa posle da go barate naredniot den da ve vrati vo makedonija hahahhaha
koj ke ti dade VIZA bre momce, ako sam ne vlezes vo ambasada, kaj ti e dogovorot so vinarijata kaj sto ke rabotis, kako ke vlezes vo taa vinarija koga ke te vidat za prv pat
c c c c c c c c c c
se cudam kolku nisko pagate, i se raduvate koga nekoj ke vi rece primeni ste
se znae koj se legitinmni agencii vo makedonija, sto mislis tie se glupavi ne mozat da najdat ponudi za rabota niz evropa tuku samo ke prakaat luge na brodovi i vo trgovski centri vo dubai
ajde be razmisli malku
kozuon prakase luge za rabota na farmi vo anglija
jas bev edna godina
6 mesci po 1800 evra(1400evra)togas
plateno jadenje spienje
nedela sloboden den
ama prethodno imav dogovor so koj sto bev vo ambasadata i si izvadiv viza
vo ambasadata imaa dokument deka taa firme(farma, kompanija ) me bara mene i mi daoda rabotna viza bez nikakov problem, nisto ne me isprasuvaa
a sega nekoj ke dal 500 rabotni vizi za vinarija,
site se isti i NAHIL e ziva prevara
samo ke se smeeme na krajot na ovoj forum koga ke vidime kako site ke bidat zaebani

А што има да се смееш ако поголем дел бидат (бидеме) заебани,тогаш мислам дека најмалку ќе ни е до смеење ама ајде.Не сакам да се расправам со тебе,но ако си имаш бизнис и ако си вадиш солидни примања тогаш зошто солиш памет на другите тука што било лошо,а што добро,дали ќе бараме да не вратат веднаш,дали ќе не платат или ќе не крадат.Секој со своја среќа,можеби поголем дел од луѓето ќе успеат да заработат солидни пари,можеби никој ништо нема да земе,се е тоа ШТА БИ БИЛО КАД БИ БИЛО.Затоа тука пишуваат луѓе кои тие лично или некој нивен близок треба да оди да работи преку оваа или некоја слична ваква фирма и мислам дека добиенита информации од тие луѓе најдобро ќе ни кажат што е и како е.:smir:
 
Член од
26 август 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
kako sto rekov prethodno i jas bev vo nahil, ama so nivnite glupavi metodi so koi sakaat da se vmetnat vo nivnata agencija se razocarav
vo poslednite 7 godini rabotev 3 pati vo anglija, 1 vo amerika, 2 pati vo svedska i ova leto vo frankfurt 2 meseca na crno
sakam da kazam deka tie sto imame iskustvo so agencii znaeme kako treba, i lesno e da se prepoznae lazna agencija
dali spored platite, dali spored drugi raboti
daj boze vie da otidete i da se vratite za 2 godini so 50 000 evra na smetka ,
jas duri i rekov razgledajte forumi kako bile bosancuite zaebani preku nahil, razgledajte web strani kolku se gradi i posle aplicirajte a ne vednas
koga zaminav prv pat za anglija jas gi znaev site zakoni za stranci so rabotni vizi, znaev kolku treba minimalnino da me platat spored nivnite zakoni, a ne spored agencijata sto mi kazuvase
a za toa deka imam soliden biznnis
pred 7 godini vloziv 500 evra
i imav mesecni primanja od edvaj 500 denari hahahahaha
zatoa i rabotev po stranstvo
denes imam mesecni primanja po nad 500 evra cisti so plateni rabotnici plus i drzavata mi pomaga so subvencii vo zemjodelieto i stocarstvoto i pak ke odam na strana za da si go zgolemam budzetot
no ne baram agencija koja veli ke bides platen 2000 evra ili 5000, tie site lazat
ziveam vo grad a celiot drug imot i rabotata mi se vo poveke sela vo centralna makedonijai mal del istocna
i vie mozete da si zapocnete so malku ama treba trpelivost i za 2 godini maksimum ke uzivas, denes zakonite se smeneti ne e kako koga pocnav jas
pozzzz
i se najdobro ako zaminete
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
Vo forumov se sve djabolebari i biznismeni kako Dzaga. So biznismen e so tolku vreme slobodno.
Daj i ja da teram takov biznis, a cel den da sum djabolebar.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.712
Поени од реакции
5.357
kako sto rekov prethodno i jas bev vo nahil, ama so nivnite glupavi metodi so koi sakaat da se vmetnat vo nivnata agencija se razocarav
vo poslednite 7 godini rabotev 3 pati vo anglija, 1 vo amerika, 2 pati vo svedska i ova leto vo frankfurt 2 meseca na crno
.......
франкфурт со Р'кулот работеше :pos: :pos:
 
Член од
26 август 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Ne be bratce, ovoj dzaga e izgleda od tipot na Skrseniot
abe imam slobodno vreme zatoa sto taka jas si go pravam vremeto
i znam deka e tesko da rabotis za drug i da nemas vreme
vo germanija rabotev na crno , na izgradba na zgrada, imav kade da spijam i jadam , kaj rodnini, a platata mi bese 1100 evra , takov mi bese dogovorot poarno malku otkolku ic

a vie mozete da mi se smeete i da se zafrkavate so mene kolku sakate, jas si znam sto i na kakov nacin si imam sozdadeno
ne od sedejki na internet tuku od POT

a vie dodeka sedite ovde i se smeete, jas dobiv odgovor od germanska vinarija za eden mesec rabota, kolku e tolku e ako saka i 500 evra neka mi dade plata

A ZA ONIE sto cekate od NAHIL, pa poglednete go dogovorot, treba da vie sram da potpiseste takov dogovor, dete od 14 godini ke razbere podobro i kako mozevte da si gi dadete parite pred vreme, bez da imate viza ili nekakov dokument deka zaminuvate i kade zaminuvate
pa zatoa postojat ovie forumi za da postavite prasanje i tie sto imame pominato vakvi gluposti da vi pomogneme

P.S prodolzete da se smeete
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
abe imam slobodno vreme zatoa sto taka jas si go pravam vremeto
i znam deka e tesko da rabotis za drug i da nemas vreme
vo germanija rabotev na crno , na izgradba na zgrada, imav kade da spijam i jadam , kaj rodnini, a platata mi bese 1100 evra , takov mi bese dogovorot poarno malku otkolku ic

a vie mozete da mi se smeete i da se zafrkavate so mene kolku sakate, jas si znam sto i na kakov nacin si imam sozdadeno
ne od sedejki na internet tuku od POT

a vie dodeka sedite ovde i se smeete, jas dobiv odgovor od germanska vinarija za eden mesec rabota, kolku e tolku e ako saka i 500 evra neka mi dade plata

A ZA ONIE sto cekate od NAHIL, pa poglednete go dogovorot, treba da vie sram da potpiseste takov dogovor, dete od 14 godini ke razbere podobro i kako mozevte da si gi dadete parite pred vreme, bez da imate viza ili nekakov dokument deka zaminuvate i kade zaminuvate
pa zatoa postojat ovie forumi za da postavite prasanje i tie sto imame pominato vakvi gluposti da vi pomogneme

P.S prodolzete da se smeete
Pa neli vo pogornite tvoi izjavi pisuvas deka site te odbile tamu na toa linkot i deka ne bara nikoj makedonci i se op odma te primija. airlia

--- надополнето ---

hahahahaa
soberete se 50 luge i platete mi po 210 evra za povraten bilet so avtobus do kade sakate vo evropa za grozdober, mojot avtobus ke ve odnese do tamu
pa duri i dogovori ke vi dadam
a za vas od WORKING IN EUROPE, OTKAKO VE OTKRIV PRESTANETE DA MI SE ZAKANUVATE
......................
ako ve otkrijat poarno trajte i gledajte kriminalot da go zavrsite , a ne samo da se zakanuvate
zatoa sto vo stipskata policija stoi i snimen ragovor pomegu mene i silvia na makedonski kako se zakanuva i sto ke pravi
so sreka na grozdoberot

--- надополнето ---

I uste nesto
makedonskiot narod postojano im oprostuva na site kriminalni agencii koi nosat luge vo stranstvo
NAHIL ke bide poslednata
zatoa sto treba mnogu da se izgorat , za da i dojde pamet na cela makedonija
na slednava web strana pisav emailovi za toa dali nekoja od ovie vinarii pobarala makedonci ili nekoi drugi gragani za rabota osven svoite
ODGOVOROT KAJ SITE BESE IST
NE
http://www.wineryjobs.org/wineriesworldwide.html
I sega odednas se premislija i ti pratija deka si primen, ama ti vaka kako biznismen so si go ladi ( tvoj izraz) moze ke ja odbies ponudata deka treba da gi nadgleduvas vrabotenite vo MK vo tvojot razraboten biznis vo Mk so jaki subvencii.
Abe pred da treses gluposti, citaj pred toa so si pisuel. Se gusis u lagi.
PS. Ne ti se smeeme, nego te zalime, ti si bil epten za zalenje
 
Член од
26 август 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
vidi vaka da ti objasnam nesto
ja odnese temava sosema na druga strana
sekoj moze da raboti kolku sto saka i na kolku pozicii saka, ako moze da si najde rabota normalno
jas ne mora da sedam tuka , ako veke imam razraboteno se ili barem taka mislam do sega nemalo greski
treba da svatis deka sekoj denar e dobredojden, jas se cuvstvuvam mnogu ubavo znaejki deka ke si zemam pogolema plata od stranstvo a vo isto vreme deka i ovde na smetka ke mi se sleat pari bez jas da rabotam
za ova ne mozes da mi reces deka ne sum vo pravo
toj link go staviv za vas , za da mozete da si aplicirate moze nekoj ke ima sreka da bide priman nekade, eve za vo Cheska na primer za prerabotka na grozjeto znaci za prizvodstvoto od januari do mart baraat rabotnici, ne mi teknuva koja vinarija no sepak edna od nie barase
a jas imam odgovor od sosema druga strana, zosto velam jas nekoj ovde sedi samo da se smee i ocekuva nekoj da mu dade link i da pobara rabota, ako se trudis moze i i ke najdes nekoja solidna rabota
eve ti link http://www.thecountywines.com/winery.html ovde na edna sum priman , prasaj i ako imas sreka zamini, germanija ne e daleku
P.S Zalete me dodeka jas prebaruvam po internet za da najdam nesto za moja podobra idnina
i ne mi odgovaraj na postovi, ako imam pisano nesto prvo razmisli vo site pravci ne moram jas detali da ti pisuvam za da vidis sto e kako e
moze sega vo naredniot post ke me prasas sto rabotam i kolku e zarabotkata c c c c c c
aj veke ne odgovaram osven ako e nesto za NAHIL
 

Kajgana Shop

На врв Bottom