Работа во Германија

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
kazi nekoj komentar, jas sakav da apliciram preku niv za vo avtoindustrija, A2 veke go zavrsuvam i sum pri kraj so faks pa namera mi e da odam vo de, pa ako e loso da ne nasednuvam....
Па они посредуваат за Мекдоналдс и Бургер Кинг, не знам за автоиндустрија баш дали имаат нешто..Плус, таму факултетот не ти го вреднуваат. Ако планираш Мек/БК оди преку Контекст подобро..
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
Па они посредуваат за Мекдоналдс и Бургер Кинг, не знам за автоиндустрија баш дали имаат нешто..Плус, таму факултетот не ти го вреднуваат. Ако планираш Мек/БК оди преку Контекст подобро..
fakultetot e priznat, se raboti za masinski fakultet, polagas ispit i dokolku go polozis ti priznavaat diploma... mene mi e vazno za jazikot da go sovladam bidejki e najvazen toj... mislam deka so odenje vo germ preku tie agencii bi bilo plus za da se sovlada podobro
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
fakultetot e priznat, se raboti za masinski fakultet, polagas ispit i dokolku go polozis ti priznavaat diploma... mene mi e vazno za jazikot da go sovladam bidejki e najvazen toj... mislam deka so odenje vo germ preku tie agencii bi bilo plus za da se sovlada podobro
Мислам дека ме разбра погрешно, не дека факултетот не е признат во Германија, туку факултетот не ти вреди ништо ако сакаш да работиш преку нашите агенции во Мек/БК.
Инаку да, самиот престој таму би помогнал многу за да се научи јазикот, тоа сигурно. :)
 
Член од
7 октомври 2016
Мислења
6
Поени од реакции
2
Дечки кои има искуство , колку време по носење на документите во амбасада излегува визата, ги однесов сите комплет и ми рекоа ќе го задржат пасошот .Некој да има некакво искуство ?
 
М

мојќен

Гостин
Да не има некој да сака да аплицира а да нема со кого? Барам некој за друштво...
 
М

мојќен

Гостин
Ако има некој овде шо посредува за работа за нека ми пиши пп.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Дечки кои има искуство , колку време по носење на документите во амбасада излегува визата, ги однесов сите комплет и ми рекоа ќе го задржат пасошот .Некој да има некакво искуство ?
Nekoj den otprilika..Spremaj se i so srekja.:)
 
I

Immigration man

Гостин
Здраво
Сакам да прашам иимам документ за вуљушкарист од работнички унирвезитет дали важи во германија и дали можи да се работи

Sent from my HUAWEI Y625-U21 using Tapatalk
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ало бе Македонци у Немачка.. што сте се стиснале со споделување, чиниш ќе ви украде некој работното место бог да чува... крај краева подобро Македонец да ви украде него ли Бугар,Румунец или пакистанец/индиец...
Дај споделете проверени посредувачи за работа во Германија . Само да не е за градежништво или шофер, преплавени се огласите со овие. Мене лично ме интересира угостителство, фабрики/магацини и слично... нешто со слаб јазик, А1/А2 ...
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
Ako ima nekoj koj posreduva za rabota vo Germanija, i vo germanska ambasada se razbira za termini, neka mi pishe pp.
Blagodaram.
 
Член од
26 декември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
66
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
Pozdrav,
Sakav da ve prasham, na brat mi mu stignal dogovor za rabota so Mcdonalds, preku rodnini ni posredija, ama problemot e deka dogovorot e za januari a vo ambasada nema sloboden termin do mart.
Dali e mozhno da ide direktno vo Germanija i da zema rabotna viza vo nekoja institucija tamu, ako nekoj e upaten da mi odgovori.
Blagodaram.
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
Нека проба да бара термин откако ке закажен термин после неколку дена нека пише е-маил на амбасадата и да ја објсани ситуацијата накратко...и да побара да му дадат порано термин.Јас успеав така...За кој му треба помош од закажување термин во амбасадата нека ме побара ке му помогнам во потполнување.Мак1 ДРУЖЕ јас се извозав до софија Иван не е се вика виктор Типот,и ке ти земе 40е и џабе си прошетал до софија,јас бев и не вреди да одиш,Човекот е превара,а ти како сакаш.
 
Член од
16 март 2015
Мислења
8
Поени од реакции
2
Дечки ми треба помош! Имам термин во амбасадата за работа виза. Може ли некој да ми каже што прашуваат на терминот за виза во амбасадата? И дали од тоа што ќе те прашаат таму зависи дали ќе одобрат виза или не? Би се радувала на вашите одговори! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom