Работа во Германија

Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.555
Поени од реакции
2.267
Во Хесен сум, возам ултра мрежа за Хермес. Мали комбиња со пратки шо имаат најголем степен на приоритет. Тргнувам празен пример за Дизелдорф, таму се паркирам на рампа и одам на кафе 1-2 саати додека ме товарат. Кога е готово само ставам пломба, зимам листот и назад во депото. Таму го оставам комбето полно, утре ќога ќе дојдам празно е и пак исто. Не товарам, не истоварам, само возам. Како им се исплаќа незнам, пред неколку недели извртев 350 км само за 7 телевизори Самсунг. :LOL:

Проблемот е тоа што се работи преку вечер. Тргнувам некаде 19:00-20:00 часот, се враќам 3-4 сабајле. Моментално ми одговара бидејки сеа од октомври ќе тргнам на школо за јазик, во наредните 5-6 месеци ќе го работам тоа али во никој случај не е за нонстоп. Особено ако сакаш да имаш социјален живот. Среќа сеа сум на одмор во наредните 2 недели, кога има најмногу работа. :D
Кај турци си друже? Од кај се газдите шефовите? Ми се допаѓа оваа твоја работа, супер ти е..
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.282
Поени од реакции
20.686
Кај турци си друже? Од кај се газдите шефовите? Ми се допаѓа оваа твоја работа, супер ти е..
Германци, двајца партнери се. Поврзани се со повеќе компании како Хермес, GLS, DHL, DPD .. Имаа околу 50 комбиња али сеа намалија на 35. Не е лоша работата, ќе беше идеална да се работеше преку ден, али сепак станува збор за пратки шо треба да бидат испорачани за 24 часа од моментот на порачувањето преку нет, и затоа најверојатно така. Јас треба да стигнам до 5 сабајле максимум, зошто од 7 саат мора да излезат од депото во друго комби што ги носи до лична адреса на примачот.
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
109
Поени од реакции
150
Rabota vo germanija, FIZICKA, pocetna neto plata 2000,posle 5 6 meseci rabota i ako e period pocetok na proletta 3000 neto
 
Член од
6 март 2019
Мислења
94
Поени од реакции
88
Добив информација дека оние што добиле виза пред короната и не можеле да се јават на работа поради затворените граници, визата ќе им биде продолжена од амбасада. Има вистина во ова?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.458
Поени од реакции
14.963
Добив информација дека оние што добиле виза пред короната и не можеле да се јават на работа поради затворените граници, визата ќе им биде продолжена од амбасада. Има вистина во ова?
имам колешка што доби виза пред короната, а дојде на работа на месец дена пред истек, па сега тука во Германија ќе ја продолжува..
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
26
Поени од реакции
4
Здраво ме интересира за агенција Хоризонт посредува за работа во странство дали имал некој искуство?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
853
Поени од реакции
989
За што се работи, треба ли јазик или не, други квалификации... појасни малку..

Јас го прашав пред неколку недели во приватна порака, но ликот воопшто ништо не врати за одговор.
Гледам ликот постојано е активен единствено само на темата за Бугарско државјанство.

Крајно несериозно. Дури и да нашол некој друг за работа, можел да напише реплика на неговиот коментар дека нема повеќе потреба од работник.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.972
Поени од реакции
3.810
Iskustvo so Bosko Vasev Za germanija ima nekoj kako ide cekata procedura preku nego da objasni?
Многу луѓе однесе горе повеќе од пола задоволни другите не ама мислам вреди да пробаш само бегај од фабриката кај што прават храна за кучиња ако можи ако не и таму за почеток оди инаку терај во секој случај не седи овде поздрав
P. S. Тоа за со наш пасош важи ако имаш еу пасош уште полесно ќе ти биди после да смениш работа и место на живеење
P. P. S. За процедурата не знам детали ама даваш пола пари од шо си договрен после пола тој за се ти брка работа за друго ако те интересира пиши ПП

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
322
Поени од реакции
418
На 23 Јули 2019 аплицирав во амбасада за национална виза, некој да знае дали амбасадата почна да ги обработува овие визи или сеуште е на чекање и од прилика до на пролет би можело ли да го добијам терминот или ке си чекам уште една година?
P.S.
Дали некој е запознаен со Венера агенцијата посредуваат за Германија некако преку бугарска фирма или не вреди ризикот?
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.657
Поени од реакции
2.463
Zdravo imam podneseno za viza avgust 2019 seuste nema nisto na email ... I ako nekoj nudi rabota ili posreduva neka me kontaktira ..... Licenciran KRANIST i sofer so B,C,E kategorija
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
40
Поени од реакции
134
Decki, aj da ve zamolam nekoj koj poznavate da bara lujge za Mcd ili burger da mi sredi za rabota za mene i moj drugar za zimovo, 15 dekemvri ili 1 januari pocetok. Jas kako student toj so bg pasos. Mi znaci
 

Kajgana Shop

На врв Bottom