РК Вардар - РК Металург | Борис Трајковски, 24.11.2013 - 18:00 |

Статус
Затворена за нови мислења.

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.719
http://press24.mk/metalurg-besni-da-se-gagja-so-stolica-protivnichki-rakometar-e-izvrtena-ljubov-kon-sopstveniot-klub

Која иронија човече, они зборат за гаѓање играчи, а нивните навивачи лани во СЕХА имаа напад врз нашите резерви, а на првиот меч ГО ПОГОДИЈА Карачиќ со рачка од тапан (овде не гледам дека столот погодил некого???)

ГНАСЕН ТИМ, ПОГНАСЕН ТИМ ОД ОВИЕ НЕМАЛО НИТУ ЌЕ ИМА.

Исти се како политикана на ВМРО, ама ќе дојде денот кога ќе се сврти тркалото, а се надевам дека новинариве што ги пишуваат овие нарачани текстови од глад ќе умрат, крв им ебам гзолижачка.

Секој меч нешто плачат. Тука 99% не знаат дека на првиот меч го погодија Карачиќ, а замисли на нивни играч тоа му се случеше. Сигурно ќе лежеше пола утакмица и тоа имаше од 300 агли да биде сликано и да биде ударна вест секаде.
И уште тоа педерчињата од фанови после ќе гракаат од интернет. А јас па будала ги бранев првата утакмица, море нагазни го како пикавец таму,скини муи го и дресот у гз набутај ми го.

Preku mediumsko vlijanie sozdavaat slika megju obicniov narod sto pojma nema sto se desava, sto denes dosle na utakmica a predhodno veze nemale deka postoi rakomet kako sport. Celo vreme so nekoi profili na fb teraat edna ista prikazna taka privlekuvaat narod a gi rugaat Komiti i site Vardarci opsto.

Ne sum sakal da propadnat Metalurg ali posle se ova definitivno sakam, so takvi seljacista u uprava samo e steta na mkd rakomet
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.823
добро е, тогаш не вади мавале со парички со палка итн.
бидејќи секогаш еден одговор ќе имаш стол на терен.

и што се замараш што пишуваат по портали мисирски
Абе ти улав се правиш или пробуваш да ме тролаш нешто???
Како не сфаќаш дека они за секој можен детал имаат милион слики и цело време КАКО КЛУБ се жалат за тоа како нивни играчи биле напаѓани, а Вардар НИКОГАШ нема искочено со такво соопштение иако колку што нашуите играчи биле напаѓани, толку биле и нивните.

Не те нервира тебе што во медиуми шпоните се прикажани како најугнетени на светот, а сам знаеш дека они се тие што матер ни ебаваат во државава? Што Македонците се прикажани како најголеми националисти, а уствари односот на наши напади е 30 пати помал спрема нивниот?
Е тоа е моќта намедиумите.

Ради нивното постојано плачење по медиуми народот има слика дека ние живи луѓе јадеме. Да не се повторувам прочитај го постот на @RedBlack.

Ама не се свесни колкав гнев предизвикуваат кај нас, и осеќам дека ќе дојде денот кога нема да има сила што ќе не спречи да ги исшутираме тоа мочковците од нивната управа.

Истиот тој Чокре пред 10 дена со стол во рака сакаше да го гаѓа судијата. Истите тие што сега им се на клупа, во далечното минато НАПАДНАА МЛАДИНЦИ НА ВАРДАР ВО КАЛЕ. Истите тие на куп финалето 2011 стоеа позади судијата и го плукаа секоја минута.
И они сега ќе кажуваат за инциденти?
Море мамето нивно сељачко.

Пораз ко пораз, сите го прифативме. Тоа што не можам никогаш да го сварам е фактот што се служат со подмолни работи константно.
ЌЕ ГО ИЗЕДАТ ГНЕВОТ ЕДЕН ДЕН, и тие и сите што јадат гомна и глумат експерти а вода во очи немаат!
--- надополнето: 25 ноември 2013 во 15:56 ---
Што се случи позади голот во прво,кога некои си смрдлиња од Комити нападнаа двајца дечки со коректно се радуваа на гол на Металург?

Дали тие педерчиња знаат нешто од кодексот на навивањето?Зашто така педерски нападнаа фанови на Металург(не Пирати).
Јас си бев позади гол,навивав за Металург,околу мене имаше навивачи на Вардар,а и другарите што беа со мене беа за Вардар и немаше никакви инциденти.Работава е дека несмееш да дојдеш во сала,и несмееш да навиваш за друг тим освен Вардар.Па кој кур е Вардар да морам за него да навивам?!

Ми се згади од тоа вчера кога видов како нападнаа педерски,ми се гади од лигуши што јадат говна цело време,за тоа дека цело Скопје треба да навива за Вардар.А тие смрдлињата што тепаат ко пички во група повеќе на еден,треба некој од поискусните Комити да им каже дека тие работи не одат така.Дека фанови не се напаѓаат,осовено ако се во мнооогу помал број(во случајов двајца беа).
Зошто педерски ги нападнале?
Баш убаво ги зарокаа, се надевам сите зуби им ги искршија за са им дојде памет.
Што мерак ми беше кога луташе типот и од сите страни си пиеше боксови (y)

Како тебе никој не те нападнал?
Како илјада пати во Кале никој не бил нападнат а седел меѓу наши фанови?
Кога немаш врска што се случило, не се мешај ;)
 
R

Rigel Kent

Гостин
Зошто педерски ги нападнале?
Баш убаво ги зарокаа, се надевам сите зуби им ги искршија за са им дојде памет.
Што мерак ми беше кога луташе типот и од сите страни си пиеше боксови (y)

Како тебе никој не те нападнал?
Како илјада пати во Кале никој не бил нападнат а седел меѓу наши фанови?
Кога немаш врска што се случило, не се мешај ;)
Се надевам не си сериозен за ова што го напиша .

А дечкото бил со другари кои биле за Вардар па никој не го чепкал , не споредувај различни работи.

Ти го оправдуваш насилството над тие двајца , па и која и да е причината ?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.578
Поени од реакции
8.234
А што има Македонија врска со Турците? Да пеел антимакедонски песни би разбрал, ама вака... Негов проблем е за кого ќе навива. Кажи ми ти ако си за Барса да речеме(значи лупнав ова чисто колку за пример да дадам), предавник си?
Ne e rabotata toa.. On naviva( citaj naviva u prava smisla na zborot, zaedno so navivacite, ne e na posebna tribina) so istite navivaci koi ne propustaat prilika da izvadat paroli Makedonija e grcka, Juzna Banovina i ostali sranja. Toa ti e isto kao Nomce vo toj moment da pee protiv Makedonija. Dali sega ti e malce pojasno?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.840
Sabja daj batali dzabe se nerviras so lugjevo ednsotavno NE RAZBIRAAT nekoi raboti, ne bile na rakomet pred 2-3 godini neznaat sto sve se desavalo, toa e, ja imaat mokta na mediumite i sea pravat sto sakaat. Ajde uste godinava i posle raat od niv nema da placat ke se borat so Strumica za treto mesto
Абе немој да биде народната - кој на друг гроб му копа,сам паѓа во него. Немој Вардар за плеј аут да се бори,од толку сакање и пуста желба Металург да пропадне.
У ракомет нема Миравци да ве спаси:icon_lol:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.823
Се надевам не си сериозен за ова што го напиша .

А дечкото бил со другари кои биле за Вардар па никој не го чепкал , не споредувај различни работи.

Ти го оправдуваш насилството над тие двајца , па и која и да е причината ?
Сериозен сум, посериозен амин, пошто ги познавам тие што учествуваа и знам дека имале добра причина за тоа. Сите ги уапсија, така да нема што да се грижите пошто заработија голема парична казна ;)

Во Кале милион пати се случило да има нивни залутани фанови и никогаш не биле нападнати. Во Борис секогаш сме биле 10 према 1 за нас во бројчана публика, па овие 10 дена прв пат се случија такви работи.

За разлика од нас, во Кале досега два пати имаат нападнато Вардарови навивачи на гостинската трибина. Еднаш Пирати, еднаш раководството на Металург кое незадоволно од реезултатот ги нападна младинците на Вардар кои седеа во ложата.
Во Автокоманда да не правиме муабет. Не даваа карти, па неколку наши фанови си нашле карти и почнаа да пеат АЈДЕ АЈДЕ АЈДЕ ВАРДАРЕ и имаше обид за нивни напад, кога мечот беше прекинат и цела публика влезе во терен.

И нормално на крај ние сме кривите, а они невините.
Море крши ги од ќотек и да имало и да немало причина. Насилство не оправдувам и затоа два пати сум се нашол во ситуација кога прв пат го одбранив едно гомно што им е тренер во млади категории иако истиот неколку пати проба да се тепа со нас, а вториов пат ги бранев нивните фанови кои дојдоа во судир со нас околу блокот 2 на првиот меч ама кога знаат да јадат гомна цело време, тогаш нека си ги сносат последиците!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.719
Абе немој да биде народната - кој на друг гроб му копа,сам паѓа во него. Немој Вардар за плеј аут да се бори,од толку сакање и пуста желба Металург да пропадне.
У ракомет нема Миравци да ве спаси:icon_lol:

Prva rabota Metalurg ako se boral porano za toj plej aut neznaci deka Vardar, pogledni nanazad ke ti stane se jasno, ustvari sto razgovaram so nekoj koga ne e dorasnat za vakvi temi, uzivaj u pravo si
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
РАКОМЕТНИОТ КЛУБ ВАРДАР ГО ОСУДУВА СЕКОЈ ВИД НА НАСИЛСТВО НА СПОРТСКИТЕ ТЕРЕНИ


По повод вчерашниот инцидент кој се случи за време на натпреварот од Лигата на шампионите во ракомет помеѓу Р.К. Вардар и Р.К. Металург, ракометниот клуб Вардар сака да ја информира јавноста дека го осудува секој вид на насилство на спортските терени.

За време на вчерашниот натпревар се случи инцидент , каде едно лице се обиде да ја загрози безбедноста на натпреварот, и да ја наруши ракометна слика во Македонија која е на највисоко ниво во нејзината историја. Иако беше побарано од страна на РК Металур веднаш да се прекине мечот, комесарот за безбедност на ЕХФ и делегатот на натпреварот проценија и одлучија дека безбедноста на натпреварот не е загрозена и дека натпреварот може да продолжи. Сеуште не е изготвен официјалниот извештај на ЕХф од вчерашниот натпревар и токму поради тоа сакаме да ги демантираме шпекулациите во јавноста дека Р.К. Вардар е казнет.

Против лицето кое го предизвика инцидентот, кое седеше во М3 блокот, кој не е предвиден за навивачите на Р.К. Вардар, надлежните институции превзедоа соодветни мерки за санкционирање на истото.

Од Спортскиот Центар Борис Трајковски изјавија дека органзиацијата на овој ракометен спекаткл помеѓу Р.К. Вардар и Р.К. Металург беше на највискоко ниво, и дека ваквите натпревари треба да бидат пример за фер и коректно навивање помеѓу навивачките групи како штоа тоа беше случај во вчерашниот натпревар.

За овој изолиран инцидент реагираше и навивачката група Комити која најостро го осудува ова лице кое проба да го наруши угледот на навивачката група Комити и на Р.К. Вардар, која претставува синоним за спортско навивање и тоа како треба да се бодри и подржува клубот кој се сака.

Нашите навивачи остануваат нашиот најважен 8-ми играч!
Препрочитајте го ова и соопштението на Металург и забележете ја разликата помеѓу раководствата.

Исто се надевам дека кога ЕХФ ќе ги прегледува снимките ќе го примети боксирањето на Вугринец.

Многу падобранци вчера на трибини имаше и баш тие што влегуваат гага праат највеќе проблеми.
Капак на се на врата ми ги земаа картите и ги згужваа и можеше да се деси да не можам да се убедам со некој што ми седнал на местото дека јас сум платил за тоа место.

Срамота и за тоа што останале надвор луѓе кои купиле карти.

Имам почит за Самсоненко и го ценам тоа што вложува во Вардар но што поскоро најде асален тренер со кои ќе се искористат потенцијалите на тимот до максимум толку подобро.

Пари има, играчи има а има и феноменални навивачи кои прават феноменална атмосфера епа се надевам дека Самсоненко ќе е паметен и ќе влече паметни потези бидејќи блиску сме до тоа да се прославиме ширум светот.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.719
РАКОМЕТНИОТ КЛУБ ВАРДАР ГО ОСУДУВА СЕКОЈ ВИД НА НАСИЛСТВО НА СПОРТСКИТЕ ТЕРЕНИ




Препрочитајте го ова и соопштението на Металург и забележете ја разликата помеѓу раководствата.

Исто се надевам дека кога ЕХФ ќе ги прегледува снимките ќе го примети боксирањето на Вугринец.

Многу падобранци вчера на трибини имаше и баш тие што влегуваат гага праат највеќе проблеми.
Капак на се на врата ми ги земаа картите и ги згужваа и можеше да се деси да не можам да се убедам со некој што ми седнал на местото дека јас сум платил за тоа место.

Срамота и за тоа што останале надвор луѓе кои купиле карти.

Имам почит за Самсоненко и го ценам тоа што вложува во Вардар но што поскоро најде асален тренер со кои ќе се искористат потенцијалите на тимот до максимум толку подобро.

Пари има, играчи има а има и феноменални навивачи кои прават феноменална атмосфера епа се надевам дека Самсоненко ќе е паметен и ќе влече паметни потези бидејќи блиску сме до тоа да се прославиме ширум светот.

Ma sve da im ebam ke im ja pustaat na pederite koi za inat izigraa posle za poveke razlika, i dvata tima se gnasi nevideni
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Што се случи позади голот во прво,кога некои си смрдлиња од Комити нападнаа двајца дечки со коректно се радуваа на гол на Металург?

Дали тие педерчиња знаат нешто од кодексот на навивањето?Зашто така педерски нападнаа фанови на Металург(не Пирати).
Јас си бев позади гол,навивав за Металург,околу мене имаше навивачи на Вардар,а и другарите што беа со мене беа за Вардар и немаше никакви инциденти.Работава е дека несмееш да дојдеш во сала,и несмееш да навиваш за друг тим освен Вардар.Па кој кур е Вардар да морам за него да навивам?!

Ми се згади од тоа вчера кога видов како нападнаа педерски,ми се гади од лигуши што јадат говна цело време,за тоа дека цело Скопје треба да навива за Вардар.А тие смрдлињата што тепаат ко пички во група повеќе на еден,треба некој од поискусните Комити да им каже дека тие работи не одат така.Дека фанови не се напаѓаат,осовено ако се во мнооогу помал број(во случајов двајца беа).

Не се нападнати фанови на Металург така да не замарајте.Ако нешто не знаете или не сте информирани не се залетувајте одма колку да напишете нешто.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.693
Поени од реакции
2.292
Ајде вака сеа гледам сите зборите за тепачката кај блок 6. Јас бев на лице место присутен се дешаваше точно пред мене. Тепачката настана помеѓу 2ца фанови на Вардар. Еден од нив беше облечен во дрес на Вардар и според мене тој е виновникот за ова. Цел блок му сугерираше да седне и му викаа ако сака да стои да оди кај Комити каде што стоеа, но тој продолжи да се прави паметен.Почнаа со еден дечко прво вербално да се караат и веќе знаев дека ќе избие тепање при што јас самиот пробав да ја смирам ситуацијата каде што еден од нив го држев за да не се тепаат а другите окулу мене само како МУЛИЊА гледаа и ништо не правеа, и после тоа настана мал хаос тука и многумина си помислија дека се степале навивач на Вардар и Металург при што рипнаа и од 2те страни по некој да брани, и не се внимаваше кој кого мава, и тука веќе си останав воздржан зошто не можев да направам ништо, само отидов да бранам мали дечиња што можеа да настрадаат од тие коњите што се тепаа помеѓу себе и тука веќе дојде обезбедување и полиција и се расчисти ситуација.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.245
Поени од реакции
8.317
http://press24.mk/metalurg-besni-da-se-gagja-so-stolica-protivnichki-rakometar-e-izvrtena-ljubov-kon-sopstveniot-klub

Која иронија човече, они зборат за гаѓање играчи, а нивните навивачи лани во СЕХА имаа напад врз нашите резерви, а на првиот меч ГО ПОГОДИЈА Карачиќ со рачка од тапан (овде не гледам дека столот погодил некого???)

ГНАСЕН ТИМ, ПОГНАСЕН ТИМ ОД ОВИЕ НЕМАЛО НИТУ ЌЕ ИМА.

Исти се како политикана на ВМРО, ама ќе дојде денот кога ќе се сврти тркалото, а се надевам дека новинариве што ги пишуваат овие нарачани текстови од глад ќе умрат, крв им ебам гзолижачка.

Секој меч нешто плачат. Тука 99% не знаат дека на првиот меч го погодија Карачиќ, а замисли на нивни играч тоа му се случеше. Сигурно ќе лежеше пола утакмица и тоа имаше од 300 агли да биде сликано и да биде ударна вест секаде.
И уште тоа педерчињата од фанови после ќе гракаат од интернет. А јас па будала ги бранев првата утакмица, море нагазни го како пикавец таму,скини муи го и дресот у гз набутај ми го.
Сами сме си криви... нели овие две утакмици ги изигравме за доброто на македонскиот ракомет.

И уште нешто... вчера му скандираат на Пепи а заборавија кога педерчето пред година дена на дербито во Кале клоцаше наш член... имаше и видео неможам да го најдам ако го најде некој нека постира.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.231
Поени од реакции
35.851
Прво честитки за победата на Металург. Феноменална партија на Мијатовиќ, катастрофална игра на Вардар во второто полувреме.

Друго, не сфаќам по кои калкулации гледате дека Металург е во предност.

Од дуелите Вардар - ПСЖ/ Барса и Металург - ПСЖ/Барса и двата тима најверојатно ќе излезат со ќар од два бода.

Против Тун и двата тима имаат ќар од 4 бода

Меѓусебни дуели и двата тима имаат ќар од по 2 бода.

Е сеа со Минск... Вардар има пораз од Минск во гости а Металург победа на домашен. Значи останува Металург да игра во гости а Вардар дома. По мене многу можно и двата тима да имаат ќар од по 2 бода.

На крај се изглегува до еднаков број бодови каде што гол разликата ќе решава доколку Металург не си го тепа Минск во гости ондак си оди како трет.

Трето, за инцидентот од ЕДНО лице кое катастрофалната реакција обезбедувањето ја искористи да фрли столче на терен. Тоа е еден многу глуп и идиотски потег кој на клубот му носи само штета. Искрено прав навивач не го прави тоа за својот клуб. Не сфаќам која му беше идејата на типот со тој глуп потег... срамота.

Е сеа во врска со тоа.... морам да спомнам дека после тоа едноставно фановиве на Металург како да просто чекаа вакво нешто најмало и да фрлаат по Вардар и Комити со дрва камења и што уште не.

Разбирам, срамотен потег од еден човек кој сите го осудија и треба да се работи на тоа да не се повтори уште еднаш зашто тоа не е љубов спрема клубот.

Али на што личи тоа „хулигани, племе, говеда, клошари, дивтари, простаци, багра“?? Зар тоа го заслужија 99,9% од другите кои ги третираа фановите на другиот клуб со почит и никој не беше чепнат? Или толку се чекаше, еден ваков мал глупав испад за да се почне да се плука?

Мене ми е јасен Металург зашто тоа им е еден дел од стратегијата да се искористи ама неможам да го сфатам плукањево од фановиве кое е буквално грозно.

Се можеше многу лесно да се заврши со осуда од страните и Вардар да си ја прими казната од ЕХФ што еден прост човек му ја направи на целиот клуб.

Ама морам да кажам дека ваквото плуќање од „фамилијарните луѓе“ веќе почнува да поминува и некои граници. Зашто тие што плукаат треба да се свесни дека за секоја реакција има и против реакција, и да не им се случи после некоја следна утакмица на Металург да си ги најдат колите на паркингот без ретровизори или со пролупани прозори и дупнати гуми. Неможе да плукаш и да вреѓаш и после да очекуваш тој истиот да те третира со почит.

Да не го тераме ривалството во некоја насока накај што не треба зашто трпението има и рок на траење.

Уште една честитки за победата до Металург и одличен трансфер потег со Мијатовиќ и Атман.
 
G

Geezer

Гостин
Од една друга социјална мрежа ми кажаа дека не се работело за столче:




* не скокајте ако го имало...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom