Пукање на жилата на пенисот?

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Нема ништо срамно ако знаат твоите. Те гледале со години гол. Башка родител е прва личност на која треба да и се обратиш за ваков проблем.
Не е тоа природен начин, туку болен начин. Кај девојката ќе вришти од болка па уште и дечкото ли? Не сакам да бидам до соба во која ќе се случува вакво нешто. Онака си седиш и слушаш преку врата вриштење како некого да кољат и од еднаш гледаш почнува да тече крв под врата. :pos2:
Хехе така е :pos2: Не е тава така право да те заболе малко како некој да те штипнал и да си продолжаш со ,,работата'' :)
 
H

HCL

Гостин
Хехе така е :pos2: Не е тава така право да те заболе малко како некој да те штипнал и да си продолжаш со ,,работата'' :)
Да да, баш така е. Сега ми текна. Онака на пола секунда ќе осетиш болка и толку. Баш како да те штипнал.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Јас за овие работи со мама и тато никогаш не правам муабет. Ама за таков случај тоа беше исклучок, морав да кажам иако сум 20 год.
Не знам кој те бањал како бебенце. Работата на овој „проблем“ се започнува уште од самото раѓање, секогаш кога се бања машко бебе се повлекува надолу кожичката во топла вода за да се ослободи полека главчето. Може да успее, а може и не.
Ако не успее, во текот на пубертетот би требало да се среди со мастурбација и редовна (ама редовна хигиена). Ако настананат проблеми (воспалувања) заради потешкотии во одржувањето на хигиената, односно воспалувања - на лекар и жилетот.
Ако и тоа не се случи, со среќа понатаму. Во секој случај побезбедно е да се заврши работата што порано. Мислам дека во некои земји е пракса да се среди бебето веднаш по породување, уште во болница.
До модераторите - Темава е за здравство, не знам што бара тука.
 
H

HCL

Гостин
До модераторите - Темава е за здравство, не знам што бара тука.
И јас истото сакав да го напишам, ама во Љубов и секс повеќе боде очи бидејќи народот само кога станува збор за секс ги интересира нивниот полов огран.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Не знам кој те бањал како бебенце. Работата на овој „проблем“ се започнува уште од самото раѓање, секогаш кога се бања машко бебе се повлекува надолу кожичката во топла вода за да се ослободи полека главчето. Може да успее, а може и не.
Ако не успее, во текот на пубертетот би требало да се среди со мастурбација и редовна (ама редовна хигиена). Ако настананат проблеми (воспалувања) заради потешкотии во одржувањето на хигиената, односно воспалувања - на лекар и жилетот.
Ако и тоа не се случи, со среќа понатаму. Во секој случај побезбедно е да се заврши работата што порано. Мислам дека во некои земји е пракса да се среди бебето веднаш по породување, уште во болница.
До модераторите - Темава е за здравство, не знам што бара тука.
За овој проблем трчкав уште од 5-6 год ама ништо.
Одам на еден доктор вика: -Абе ајде ништо не е ке му се скине...
После 3-4 месеци отидов на друг и тој ми вика: Ништо не е тоа секој го има, ќе му ја скинат женските!!! и потоа се до пред 1 год. мислев дека стварно е така како што ми рекоа докторите ама не било така. Плус тоа секогаш му правев масажа и одржував редовна хигиена ама тоа зараснало уште повеќе и после нема шанси така право да се скине. И пред 3-4 месеци кога веке заклучив оти нема да ми се скине одам на друг доктор и тој ми вика: Ништо не е тоа ќе ти се скине кога ке имаш односи... И ништо јас се изнервирав и планирав да одам во Скопје ама си пробав шансата уште еднаш тука и не зажалив.
Конечно некој доктор што ми одели време убаво да му објаснам да му кажам како стојат тие работи и човекот ме свати и ми кажа оти треба да се сече. Се израдував конечно после толку години :je:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
и јас морам да идам ама ме фаќа некој страв од ова што го пишувате:toe::kesa:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Posto gledam deka site pisuvaat se a nikoj ne kaza za pozledici dokolku ne se sluci nastanot kinenje na zilata.Pa ako ima nekoj poupaten bujrum
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Posto gledam deka site pisuvaat se a nikoj ne kaza za pozledici dokolku ne se sluci nastanot kinenje na zilata.Pa ako ima nekoj poupaten bujrum
Веројатно по следен редослед, врисок (опционално) крв (пак опционално), доктор (ќе мора) да те среди, и може една недела нема да можеш да си играш со малиот.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Абе се случуваат вакви работи, како причини може да биде ненавлажнетост на женското дупче или пак проблеми со отварањето на главичката и од многу теглање, јасно тоа не е бескрајно еластично и доаѓа до ќинење. а за болка, Фала Богу не сум осетил до сега, од муабети некој велат дека многу боли, некој помалку, но едно е сигурно, мораш на доктор.
А на прашањето колку е добро тоа, па еве еден мој логичен одговор, велат дека сунетот е подобар, поквалитетен и понепроблематичен за мажот за време на сексот, па така логично дека е добро и дека си сигурен дека овој пат при сексот нема што да ти се скине, освен недај Боже она најлошото.
 
H

HCL

Гостин
Posto gledam deka site pisuvaat se a nikoj ne kaza za pozledici dokolku ne se sluci nastanot kinenje na zilata.Pa ako ima nekoj poupaten bujrum
Имав напишано на претходната страна, ама кој ме чита:

Извадок од Википедија (ме мрзеше да преведувам):

Potential complications of acquired phimosis

Chronic complications of acquired (pathological) phimosis can include discomfort or pain during urination or sexual intercourse. The urinary stream can be impeded, resulting in dribbling and wetness after urination. Harmful urinary obstruction is possible but uncommon. Pain may occur when a partially retractable foreskin retracts during intercourse and chokes the glans penis. A totally non-retractable foreskin is rarely painful. There is some evidence that phimosis may be a risk factor for penile cancer.[14]
The most acute complication is paraphimosis (Image. [3]). In this acute condition, the glans is swollen and painful, and the foreskin is immobilized by the swelling in a partially retracted position. The proximal penis is flaccid. Paraphimosis is considered an emergency.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Муслиманите знаат шо прават!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Шала мала де. Штознам, да си обрежан е океј, поубаво изглеа, хигиена ова-она......ама немаш футрола бе:pos2:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Шала мала де. Штознам, да си обрежан е океј, поубаво изглеа, хигиена ова-она......ама немаш футрола бе:pos2:
Епа сега има и добри и лоши работи во тоа дали да те сечат или не :helou:
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Абе се случуваат вакви работи, како причини може да биде ненавлажнетост на женското дупче или пак проблеми со отварањето на главичката и од многу теглање, јасно тоа не е бескрајно еластично и доаѓа до ќинење. а за болка, Фала Богу не сум осетил до сега, од муабети некој велат дека многу боли, некој помалку, но едно е сигурно, мораш на доктор.
А на прашањето колку е добро тоа, па еве еден мој логичен одговор, велат дека сунетот е подобар, поквалитетен и понепроблематичен за мажот за време на сексот, па така логично дека е добро и дека си сигурен дека овој пат при сексот нема што да ти се скине, освен недај Боже она најлошото.
зарем има и полошо??? :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom