Пукање на жилата на пенисот?

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Мене вчера ми ја сечија жилата. Што да кажам ќе легнеш во операциона сала над тебе 4 доктори во зелено, не те опиват цел, ќе те боцнат на местото со шприц демек нема да боли ама јас си знам како поминав... И не гледаш тие што ти прават, те заврзуват исто како на филм и осекаш оти те сече со жилет ли е што е не знам не видов, важното заби стегав. Ама добро е се помина како што треба, не ме задржија во болница и сега не смеам да излегувам да шетам околу 3-4 дена, додека не зарасне малку раната
ЕДИТ: Заборавив да кажам оти мн. крв тече... Лом бех
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Не станува збор за кинење, НА МАЖИТЕ НЕ ИМ СЕ КИНЕ НИШТО, станува збор за медицински проблем кој се појавува кај скоро сите машки деца од раѓање. За разлика од хименот, phimosis може да создаде многу проблеми на пенисот ако не се одстрани на млади години.
Ај чоек касно влегувам во темава да не се враќам назад да читам ја ова што сум слушал од родители и постари од мене некои викаат не било голем проблем дај пиши као знаеш нешто повеќе во врска со тие проблеми што се создаваат.
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
...jebachishta...boli mnoooogu boli...i obichno se deshava koa ke naletate na nekoja "suvopichesta"...so po-tesna i ne mnogu spremna (navlazneta) ...obicho kaj cura pred menstualen ciklus...togash..."vraka"...ne prima bash do kraj i mora da se zapne mushki i zatoa mozz da se desi toa sto se desi...boli u PIchku materinu i gospod u pizami ke go vidite posle peche i boli...a sto e najstrashno posle toa nema seks edno pa sigurno dve nedeli...najmalce dok ne se oprai....taka...

Не не плаши .. онека ... :nesvest:

Не станува збор за кинење, НА МАЖИТЕ НЕ ИМ СЕ КИНЕ НИШТО, станува збор за медицински проблем кој се појавува кај скоро сите машки деца од раѓање. За разлика од хименот, phimosis може да создаде многу проблеми на пенисот ако не се одстрани на млади години.
на пример ?? :nesum:
 
H

HCL

Гостин
Son.Of.Macedon напиша:
на пример ?? :nesum:
Извадок од Википедија (ме мрзеше да преведувам):

Potential complications of acquired phimosis

Chronic complications of acquired (pathological) phimosis can include discomfort or pain during urination or sexual intercourse. The urinary stream can be impeded, resulting in dribbling and wetness after urination. Harmful urinary obstruction is possible but uncommon. Pain may occur when a partially retractable foreskin retracts during intercourse and chokes the glans penis. A totally non-retractable foreskin is rarely painful. There is some evidence that phimosis may be a risk factor for penile cancer.[14]
The most acute complication is paraphimosis (Image. [3]). In this acute condition, the glans is swollen and painful, and the foreskin is immobilized by the swelling in a partially retracted position. The proximal penis is flaccid. Paraphimosis is considered an emergency.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
На мене денеска ми кажаа дека уште 8-9 дена треба да чекам да ми паднат конците:nesvest:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Не знам. После 2-3 месеци
 
Член од
2 август 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
БИ ТРЕБАЛО да боли, ама дали СИ СИГУРЕН дека ќе боли? Не си, а сега чекаме некој јунак кој е сигурен да ни кажит :)
toa treba uste od mal da si naprais rabotata da si ja izvadis glavata od kebeto za posle da si nemas gajle
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Мене вчера ми ја сечија жилата. Што да кажам ќе легнеш во операциона сала над тебе 4 доктори во зелено, не те опиват цел, ќе те боцнат на местото со шприц демек нема да боли ама јас си знам како поминав... И не гледаш тие што ти прават, те заврзуват исто како на филм и осекаш оти те сече со жилет ли е што е не знам не видов, важното заби стегав. Ама добро е се помина како што треба, не ме задржија во болница и сега не смеам да излегувам да шетам околу 3-4 дена, додека не зарасне малку раната
ЕДИТ: Заборавив да кажам оти мн. крв тече... Лом бех
Леле и јас треба да ја завршам таа работа само треба повеќе храброст да соберам оти сакам да го преживеам тој настан :vozbud:Како друго глупо ми е некако тоа што изгледа не можам сам да си одам во болница да си завршам работа и да си се вратам без никој да знае што ми се случило т.е. дали за ова мора да знаат и моите бидејќи и тоа спаѓа на еден начин во операции, а како малолетен треба одобрение од родител за операција, така???
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Леле и јас треба да ја завршам таа работа само треба повеќе храброст да соберам оти сакам да го преживеам тој настан :vozbud:Како друго глупо ми е некако тоа што изгледа не можам сам да си одам во болница да си завршам работа и да си се вратам без никој да знае што ми се случило т.е. дали за ова мора да знаат и моите бидејќи и тоа спаѓа на еден начин во операции, а како малолетен треба одобрение од родител за операција, така???
Јас за овие работи со мама и тато никогаш не правам муабет. Ама за таков случај тоа беше исклучок, морав да кажам иако сум 20 год.
Најдобро е да кажеш дома не е тоа така право да отидеш на болница и да завршиш за 20 мин. После 3-4 дена ќе ти кажат да не излегуваш од дома, јас не ги слушав ама зажалих почна да ми тече крв ного. И потоа имав засирена крв, ми беше издуено... ама сега добро е, се стабилизират работите, веќе 5 дена откако ме правија операција.
Подобро ти е 1 да собереш храброст отколку секогаш да се мачиш кога ке имаш секс.
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Сепак најдобро е да се направи тоа на природен начин. При секс !
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Јас за овие работи со мама и тато никогаш не правам муабет. Ама за таков случај тоа беше исклучок, морав да кажам иако сум 20 год.
Најдобро е да кажеш дома не е тоа така право да отидеш на болница и да завршиш за 20 мин. После 3-4 дена ќе ти кажат да не излегуваш од дома, јас не ги слушав ама зажалих почна да ми тече крв ного. И потоа имав засирена крв, ми беше издуено... ама сега добро е, се стабилизират работите, веќе 5 дена откако ме правија операција.
Подобро ти е 1 да собереш храброст отколку секогаш да се мачиш кога ке имаш секс.
Аман бре луѓе ова страшно ми изгледа:)
Јеботе и кожи и сите глупости.Не можам да соберам храброст, а морам да појдам.За мое добро во иднина е, ама некако тешко ми е:)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Јас мислам дека не е ништо опасно и страшно и подобро е да се реши со скалпер отколку на сред секс да ти се случи тоа и да си го расипеш задоволството.
 
H

HCL

Гостин
дали за ова мора да знаат и моите бидејќи и тоа спаѓа на еден начин во операции, а како малолетен треба одобрение од родител за операција, така???
Нема ништо срамно ако знаат твоите. Те гледале со години гол. Башка родител е прва личност на која треба да и се обратиш за ваков проблем.

Сепак најдобро е да се направи тоа на природен начин. При секс !
Не е тоа природен начин, туку болен начин. Кај девојката ќе вришти од болка па уште и дечкото ли? Не сакам да бидам до соба во која ќе се случува вакво нешто. Онака си седиш и слушаш преку врата вриштење како некого да кољат и од еднаш гледаш почнува да тече крв под вратата. :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom