Птичји Грип

Последици од птичјиот грип


  • Вкупно гласачи
    47

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Биш, да не изгледа дека сеир терам, ама штом сонуваш такво нешто, значи имаш тешкотии во животот од не знам сеа каква, претпоставувам од физичка природа најверојатно. Значи, најдобар лек, секс, па сеа види му ја ти. Олабавуе ако ништо друго. :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Сериозна е работава

Мене почна серизоно да ме загрижува. Се мислам дека нешто страшно ќе се случи
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Од увек сум мрзел птици.

Ако умрам од глупа птица, арам да ми е све до сега.

:cuc: :pop: :icon_frow :icon_excl
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
gerard напиша:
Сериозна е работава

Мене почна серизоно да ме загрижува. Се мислам дека нешто страшно ќе се случи

Исто и ја ама се го молам Господ оти сум грешка....
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Последици од птичјиот грип

Спас нема. :pop:
 
Член од
27 септември 2005
Мислења
79
Поени од реакции
0
cumaaaaaaaaaaaa

zebano e glasanjeto 50-50
ali u sekoj slucaj ke bide zaebno
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
So ve gledam cudni site. Se kreva Fama, ko shto se krena za Sarsot jebo ja njih cel svet go izumrea. GLuposti se desavaat, nesigurni zdravstveni sistemi, banana drzavi koi ne vodat smetka i ostalo....
Ama de, ne sme tolku zanikade. Ovie pa ovde dzukelite, sekoja godina fufkaat az nesto, te sars pola amerika ke ja umrese, te ptickji grip a da ne zboruvam za obicen grip.
Primer samo ke vi dadam kaj mene u firma godinava site, ama do eden (sem jas) se vakciniraa protiv grip obicen (demek sansite se pomali i pticji da fatish posle toa). I gi prashuvam lani? preklani isto site se vakciniravte? Ne! I sea nekoj ke me ubedi deka godinava neshto sme pojke izlozenmi na grip nego lani?
Teror prikazni, teror, zaplasi go narodot, posle prodavaj mu politicki tufki kako go stitis i pazis i sto ti sve prevzemas za negova zastita. Svasta.
Jas ne sum zagrizena, a ako nedaj boze stvarno dojde, toaj ke mu se sekiram.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
колку си ти позитивна, ич не му се плашиш од ништо! позитивно делуваш на мене, за другите не знам хехе

и на друга тема ме утеши дека нема да умрам на 44 години и сега!
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Обдн, не му ја секираш ти ич.. свака част.
Јас папагалчињата што ги имав дома ги продадов.. не сакам да умрам вака млада немат смисла.:icon_lol::cry::se_ molam
:pop:
 
Член од
26 мај 2005
Мислења
288
Поени од реакции
4
Само галама, не се секирајте , по еден цент од секој преживеан за нас оптимистите (т.е експертите).
п.с: Прошлата цела година само 64 мртви у цел свет. Поише имаат умрено од голтање на џамлија. ( се сеќавате на пчелите убици што требаше да дојдат у УСА и да ги убијат сите???)
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Papagalcinja i jas bi prodala ama ne poradi pticji grip. Papagalite sami znaat da nosat mnogu interesni mutacii na virusi u sebe koi se stetni po coekot. Ok se koga si vo zemja kade shto ima saglam inspekcija i veterinari... ama vo mkd nasite veterinari znaat samo u na krava supak da i brkaat, ne sum sigurna deka tolku se strucni okolu papagalite, baska nas narod nema navika da nosi zivotincinja na cika doktor da gi proveri ---
Nejse, ako pricinata sto si gi prodala e pticjiuot grip, jas bezobrazno ke ti kazam sea da idesh da si kupesh edna guska ;)

Abe don't beri gajle site.... slusajte ja vie OBDN :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Само што се напукав чикенбургер! Уау, ама ми легна! : )
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
У косово почнале да липшаат перните створови.
Умрефме :pop::pop:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom