Птичји Грип

Последици од птичјиот грип


  • Вкупно гласачи
    47

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Птици од Алфред Хичкок, Revenge of the Chicken :pos:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
На СиЕнЕн јавија официјално дека е потврдена веста дека птичјиот грип од Романија и Турција се пренесува на луѓе, а постои можност да мутира во типот што се пренесува од човек на човек.

Не ми се свиѓа што се ќути и инфото се сведува на минимум.. нешто е труло :pop:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Каков чикен ќе бапнам вечер после фудбал! Оу јеа!
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Абе нема мука за чикенот, ама за краток период како ќе мааме ракија секој ден за превенција.. ќе вииш, боље вакцина нема.. море за некој месец како ќе спалуваме мртви тела по Партизанска, тоа да видиш.. :)
 

isabelle

ненадјебива
Член од
25 јануари 2005
Мислења
140
Поени од реакции
1
На Тв слушав стручњаци кои објаснуваат како вирусот ќе отиде кај свињата и кај свињата ќе мутира па човекот ќе се зарази на тој начин,ама па тогаш и ќе се знае оригиналната клетка stem cell за H5N1 па ќе може да се направи некоја вакцина.
Енглезите пак веруваат дека вирусот ќе има период на долга инкубација и ќе експлодира тек идната зима кога ќе покоси некои 20милиони низ свет. Јухуууу поише место за паркинг за сите нас кои по 45мин бараме паркинг низ град.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
изабелке срценце мое, тебе не ти фуфка фар авеј.. а мене.. страв ми е :icon_roll
 

isabelle

ненадјебива
Член од
25 јануари 2005
Мислења
140
Поени од реакции
1
Златичко , прочитај ја мојата порака од форумчето љубов и секс ама читај меѓу редови!!!! ПА дадичка сакаш да дое да ми те зграпчи и заштити од некакви гнасни птичурини со методот мултипл оргазмс !??? еееееееех , не ни можат ништо бреј..:)

пс. Офчарче , ќе ве молиме ние од владата да си го испразните ПП сандачето оти преполно ви е.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Абе и онака кога-тогаш ќе ни дојде крајот. :pop:

Не вреди да се замарате толку околу ова, ќе помине.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Edna profesorka od skolo, ne e dojdena veke 3ta nedela na rabota, i ni kaza eden od profesorite demek se somnevale u bolnica da ne e pticiji grip.Imalo nekolku slucaevi u Mk, ali uste nisto ne kazuvale u javnost, zatoa sto ne bile 100% sigurni deka e pticji grip, ali u sekoj slucaj seuste nema da doaga na rabota dodeka ne se uvrdi sto tocno e,poso moze da zarazi mnogu deca.Ako e toa...otidovme :)))
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
само 12 посто викаат дека ништо нема да се деси..

а било што да се деси, ќе заврши со милионски цифри на мртовци..

абе ќе ни ги редат телата на партизанска и ќе не палат бе еј! :(
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
и јас мислам дека нема да се деси ништо ама сега на телевизија гледав документарна и многу се исплашив бе луѓе страшно кажуват.ама ај ке кажам оти претеруват,јас сум иначе голем оптимист.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Абе луѓе не ми е за мене страв ,страв ми е за моите дечичка:( Докажаа дека птичјиот грип е уствари шпанскиот грип од кој пред неколку децении изумреа 50 милиони луге.Вакцине јес да ке има за едно 7/8 месеци ама и тогаш ке се дава на одредени личности како полиција,војска,лекари...а нас:icon_eek: кој не ебе е стварно калимеро нема правдина:( Абе ке се пријавам овде за у војска:pishtoldz и пак че ги заебам.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
ThA-BiTcH напиша:
ali u sekoj slucaj seuste nema da doaga na rabota dodeka ne se uvrdi sto tocno e,poso moze da zarazi mnogu deca.Ako e toa...otidovme :)))
Ако не кака птичји гомца, јас стварно не сфаќам како тоа може да ве зарази...:raz:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
:cheeky1: :buum: I dont wanna die cuz of a fucking bird! леле луѓе џоук оф д'сенчури

Пола свет умре од врапци и штркови....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom