Психолозите се спротиставија на терапијата за хомосексуалците

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
huh?
Ја докажав дека се болни?
Како тоа те молам просветли ме.
Ај читни поубаво...

Мастурбирање не се користи за репродукција.
Мастурбирањето воглавно не се користи за репродукција, но сепак може да се користи. Создавање на ембрион во епрувета, банки за сперма....
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Да.
Не зборувам за прифаќање, осудување, дали е правилно или не... тоа не ме интересира. Секој со својата определба и согласно тоа со последиците.
Не можеш изолирано да ги разгледуваш... Ако според тебе неприродно е да се има однос кој не вродува со плод, тогаш мора да се неприродни и двојките кои не можат да имаат деца. Дали тие се педери? Ваљда.:pipi:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Никој не одговори на прашањето зошто е потребен закон,присила и медиумски притисок за да огромното мнозинство население ги смета хомосексуалните особи за нормални ако навистина се нормални?
Зошто педерите бараат општеството да ги прифати? Нели се работи за приватна работа...во која дупка што ставаат и тоа...

Исто ќе биде и со педофилијата за 20-тина години...веќе е почнато...тие што ја споменуваат АПА треба да се изјаснат...дали педофилијата е ОК...бидејќи АПА од 2003 работи на укинување на педофилијата од листата на болести...значи АПА е во право за педерите ама не е за педофилите или што...изјаснете се...

Зоофилијата исто е легална во преку 20 земји. Дали е тоа ОК? Дали треба да ги прифатиме и тие лица за нормални!?

Знам дека многу луѓе патат од вирусот на политичката коректност и квази-толеранција...апелирам да ја употребат елементарната логика...два и два...

Какви и закони во корист на овие лица и казни против разумот да се воведат...џабе е...со природата нема играње...

И бидете сигурни дека никогаш и никаде мнозинството нема да ги прифати овие лица за нормални. Ниту на запад ниту на исток.Луѓето имаат нагонска одвратност кон таквите работи која е инсталирана од раѓање... како фајервол или бит-дефендер...
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Исто ќе биде и со педофилијата за 20-тина години...веќе е почнато...тие што ја споменуваат АПА треба да се изјаснат...дали педофилијата е ОК...бидејќи АПА од 2003 работи на укинување на педофилијата од листата на болести...значи АПА е во право за педерите ама не е за педофилите или што...изјаснете се...
Точно, веќе околу 10 години постои американската асоцијација на мажи кои изразуваат љубов кон момчиња, односно организација на педофилите (NAMBLA):uvo::uvo::lud::lud:

Еве им го сајтот.

http://www.nambla.org/
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Не можеш изолирано да ги разгледуваш... Ако според тебе неприродно е да се има однос кој не вродува со плод, тогаш мора да се неприродни и двојките кои не можат да имаат деца. Дали тие се педери? Ваљда.:pipi:
Нормално дека не, ама кога ќе планираш семејство знаеш дека таа е равенката (освен онаму каде што има трајна неплодност). Дали во другиот случај ќе кажеш дека тој е патот за дете? Кога веќе зборуваме за природата...
Еве го моментот, Мимуле. :) Да не се разбереме погрешно, не мислам дека секое легнување треба да резултира со дете. Ако е така ќе имавме ситуација со мал милон деца околу нас или друга ситуација на лошо расположени луѓе. :)

Каде по тебе е природниот момент во сексуалниот акт меѓу луѓето?
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Јас ги поддржувам педериштата.Најмногу ги поддржувам кога емигрираат во странство со едносмерен билет.
Ај да си дојдам на темава...
Значи мислам дека тоа не е болест.Тоа е начин на живот кој го одбрале одредени особи.Иако не ги варам во моја близина ќе кажам да ги остајте на рајат пошо ним не им треба лечење туку колење.Само проблем е ако заколиш педер како за човек ќе одговараш
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Еве го моментот, Мимуле. :) Да не се разбереме погрешно, не мислам дека секое легнување треба да резултира со дете. Ако е така ќе имавме ситуација со мал милон деца околу нас или друга ситуација на лошо расположени луѓе. :)

Каде по тебе е природниот момент во сексуалниот акт меѓу луѓето?
Според мене, природниот момент во сексуалниот акт меѓу луѓето е задоволување на телесна и емоционална потреба со човек(некој погоре спомна зоофилија) со двострана желба(двајцата партнери сакаат) и притоа да не се повредува ниедно човеково право.:back:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Според мене, природниот момент во сексуалниот акт меѓу луѓето е задоволување на телесна и емоционална потреба со човек(некој погоре спомна зоофилија) со двострана желба(двајцата партнери сакаат) и притоа да не се повредува ниедно човеково право.:back:

Кога ќе се иззадоволиш за сите времиња и кога ќе сакаш чекор напред, односно задоволување на потребата да бидеш мајка кого ќе го побараш? Човекот или мажот? :back:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Според мене, природниот момент во сексуалниот акт меѓу луѓето е задоволување на телесна и емоционална потреба со човек(некој погоре спомна зоофилија) со двострана желба(двајцата партнери сакаат) и притоа да не се повредува ниедно човеково право.:back:
Некој погоре постави и неколку прашања кои ќе бидат игнорирани...поради немањето одговор...
АПА се изјасни дека 7 годишно дете е доволно зрело да реши за секс...на тоа работат...ејџ оф консент се вика тоа...:toe:

Политички коректните и ултра-толерантни луѓе ќе трубат дека педофилите треба да ги прифатиме како нормални.Во блиска иднина...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Кога ќе се иззадоволиш за сите времиња и кога ќе сакаш чекор напред, односно задоволување на потребата да бидеш мајка кого ќе го побараш? Човекот или мажот? :back:
Офтопик е ова:pos2:.

Никој не одговори на прашањето зошто е потребен закон,присила и медиумски притисок за да огромното мнозинство население ги смета хомосексуалните особи за нормални ако навистина се нормални?
Зошто педерите бараат општеството да ги прифати? Нели се работи за приватна работа...во која дупка што ставаат и тоа...

Исто ќе биде и со педофилијата за 20-тина години...веќе е почнато...тие што ја споменуваат АПА треба да се изјаснат...дали педофилијата е ОК...бидејќи АПА од 2003 работи на укинување на педофилијата од листата на болести...значи АПА е во право за педерите ама не е за педофилите или што...изјаснете се...

Зоофилијата исто е легална во преку 20 земји. Дали е тоа ОК? Дали треба да ги прифатиме и тие лица за нормални!?

Знам дека многу луѓе патат од вирусот на политичката коректност и квази-толеранција...апелирам да ја употребат елементарната логика...два и два...

Какви и закони во корист на овие лица и казни против разумот да се воведат...џабе е...со природата нема играње...

И бидете сигурни дека никогаш и никаде мнозинството нема да ги прифати овие лица за нормални. Ниту на запад ниту на исток.Луѓето имаат нагонска одвратност кон таквите работи која е инсталирана од раѓање... како фајервол или бит-дефендер...
1.Пред 1500 години еден тип го запалија на клада. Потоа се дозна дека-навистина се врти. Сега барем закони имаме, со кои може да се насочи мозокот на поединецот кон либералност онаму каде што е прифатлива.Поента-ако мнозинството не прифаќа нешто, не значи дека е во право.
2.Тоа АПА ниту знам што е, ниту ме интересира. Не ми е потребна организација за да сфатам двострана љубов. Во контекст на гореспоменатото, педофилијата нема врска со хомосексуалноста аман! Знаеш дека нема! Педофилот СИЛУВА туѓо тело, хомосексуалецот не.
3.Јас не ја прифаќам зоофилијата, може ќе почнам, ако се симнат Марсовци, па почнеме да се париме со нив.
4.Луѓето немаат нагонска, туку општествено инсталирана одбивност кон педерите.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Не го запалија...типот беше Галилеј...пред 500 години...друг запалија ама не тој што кажа сепак се врти...нема никаква релација споредбата бидејќи се работи за научни закони кои биле репресирани од инквизицијата.Демек ист е фактот дека земјата се врти околу својата оска и сонцето и наводната нормалност на сексуално дезориентираните лица...

Да се насочи? Тоа е приватна работа...утре тој мозок ќе се насочи кон прифаќање на педофилијата...иако сега е тешко замисливо...живи били...има време...

АПА е организацијата која ги прва ги прогласи педерите за нормални. Твојот став е ставот и на АПА. Во твојот пост улогата на Галилеј ја има АПА...

Ти не ја прифаќаш зоофилијата но таа е легална во над 20 земји. Дискриминираш:pos2:

Имаат нагонска одбивност. Таква е реалноста. Инаку ќе беа прифатени тоа минорниот процент на дезоириентрани лица.Овие поединци никогаш и никаде нема да бидат прифатени како нормални од мнозинството. Де јуре да...де факто...не...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не го запалија...типот беше Галилеј...пред 500 години...друг запалија ама не тој што кажа сепак се врти...нема никаква релација споредбата бидејќи се работи за научни закони кои биле репресирани од инквизицијата.Демек ист е фактот дека земјата се врти околу својата оска и сонцето и наводната нормалност на сексуално дезориентираните лица...

Да се насочи? Тоа е приватна работа...утре тој мозок ќе се насочи кон прифаќање на педофилијата...иако сега е тешко замисливо...живи били...има време...

АПА е организацијата која ги прва ги прогласи педерите за нормални. Твојот став е ставот и на АПА. Во твојот пост улогата на Галилеј ја има АПА...

Ти не ја прифаќаш зоофилијата но таа е легална во над 20 земји. Дискриминираш:pos2:

Имаат нагонска одбивност. Таква е реалноста. Инаку ќе беа прифатени тоа минорниот процент на дезоириентрани лица.Овие поединци никогаш и никаде нема да бидат прифатени како нормални од мнозинството. Де јуре да...де факто...не...
1.Иста е заслепеноста на народот дека хомосексуалците се ненормални, како онаа на народот порано кој бил убеден дека сонцето се врти околу земјата. Сега општеството репресира одбивање на хомичите.
2.Законски, никогаш нема да биде прифатено насилство и загрозување на туѓ сексуален живот и тоа да помине неказниво. За што би ги осудувале хомичите?
3.Веројатно немаше да дискриминирам, да знаев дека тоа животно врз кое некој се иживљава, сака да биде ебено од страна на створ од не-негов род.
4.Хм, педофилите ќе бидат прифатени, а хомичите нема да бидат? Обратно ќе биде. Има причина што кога се дебатира се споменува ДИСКРИМИНАЦИЈА ПО СЕКСУАЛНА ОРИЕНТАЦИЈА. Тоа е називот за хомичи малтретирани од хомофоби. Поише жени за вас. Остајте ги педерите на раат. Фаљ.:back:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Не ми пречат хомосексуалците они одлучиле да бидат такви и тоа не е измутиран ген туку состојба на душата...не ми пречат ама не ми се по кејф зошто нема да можат да имат деца и нема да има наталитет....штетно е за општеството во кое живеат...а лично на мене не ми сметат
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Имав пишувано мислења на слични теми како оваа зато ке спомнам што ми пречи денес кај ваквите појави Ако некој чуствува потреба да се пљаска со мажи да биде цевкар..ако некој чуствува потреба да биде настран ако некој сака да го втурне во секој вид на дупка што постои по светов...нека е на негово .НО зошто на сето тоа му се дава таков невиден акцент ги форсираат по филмови и видеа ги фаворизираат и накрај зошто и самите си ја баараат бељата и бараат права на кои нормалниот човек, верник па наречи го и традиционалист или фанатик не може да остане рамнодушен кога станува збор за нивните бракови и присвојување на деца. Зошто сето тоа го прават јавно? аку е болест..слободно нека ја проучуваат во рамките на нивната болница организација што и да е ..на никој не му смета вашата љубов останите на вашата приватност но немојте да барате одповеке затоа што секој на секоја глупост не може да остане рамнодушен. Сакате да провоцирате правите протести на кои знаете дека ке има револт и немојте нон стоп да ја изложувате тезата дека само заостанатите козервативни општества и луге не ве прифакаат зошто аку си геј тоа не те прави ништо понапреден од мене или од мајка ми и татко ми кои нејкат да ги прифатат вашите идеи Која е нивната gay теза за прогресот и напредокот за општествово?! па врз таа основа да го класифицирате некој како заостанат и ненапреден... Гледам колку се напредни Америка секој ден читам за нивните примитивни глупости... Ако навракањето на примитивизмот е напредок тогаш јас сум навистина заостаната и мило ми е што е така.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
Каква глупост кажа...Јас ако ги бранам кучињата од убивање, имам нешто во мене кучешко? Башка, а зошто ТИ ги напаѓаш педерите?
Каква глупост кажав? Дали некого го погодија зборовите? Кучешко имаш, гарант ако ме прашаш? Зш ги убиваме свињите, телињата, кокошките, ....сите оние што ги користиме за да се прехраниме. Тоа не ли е животински инстинкт? Луѓето донеле закон да не се убиваме меѓусебно иначе досега ке се истребевме како пилци. Оние што го бранат законот т.е. ги штитат хомосексуалните бракови и они се педери ГАРАНТ. Што сакате да покажете со тоа што ги браните? Дека тоа е природно, ...од господ дадено, .....па нели сте верници (или не сте)??????
Се правите тука кобајаги ни носите демократија....ете што ни донесовте, педеришта, психопатија и криминал. ....
....МАЛКУ ТИТО ГИ ПРАЌАШЕ НА ГОЛИ ОТОК, ТРЕБАЛО ПОВЕЌЕ!!!


Сеопштата тиранија која владее во светот е контролирана по пат на психолошка манипулација на свеста и тие што егзистираат во неа не се свесни дека живеат во затвор. Контролирани сте како овци во јарем од страна на сите оние кои што ве поседуваат (или мислат дека ве поседуваат) од владата до светскиот менаџерски тим.
Одземено ви е знаењето бомбардирајќи ве со тоа што е демократија а што не е и што се човекови права а истите тие ги кршат.
затоа и хомосексуалноста мислам дека е дел од таа манипулација на свеста кај луѓето.
Друго, сето тоа јас би го нарекол со едно име. ПСИХОПАТИЈА!
Психопатијата како ментално пореметување, игра голема улога во општеството. Луѓето се секојдневно изложени на манипулација од страна на оние кои патат од ова заболување а нив ги има се повеќе.
Затоа не би било лошо да се позабавите малку со овој феномен која има некои особини на "заразно" заболување, така да и некои нормални луѓе би можеле да пронајдат во себе симптоми карактеристични за тоа пореметување.
Психопатите се често интелигентни луѓе кои може да бидат писатели, генерали, доктори, директори, министри, судии па дури и претседатели на држави. Сигурно се прашувате како тоа?! Па просто е затоа што една од најчестите особини на психопатот е опсесивна потреба за наметнување на својата идеја, желба, став или илузија со цел да може да контролираат, така што многумина од нив одлучуваат да се бават со политика, религија или други дејности со помош на кои би можеле да ја остварат својата цел. Така често имаме случај на чело на една држава да дојдат луѓе кои во суштина патат од едно ментално пореметување кое не е лесно да се дијагностицира но кое е одамна познато во психијатријата и психологијата.
Ние денес наголемо ја играме музиката која овие психопати ни ја свират, секако не се сите кои се на власт психопати, тие се раширени во целото општество.
Ке наведам некои особини на психопатот па така лесно би можело да се земе за пример каде се тие битисуваат.
Тие се одликуваат со потпуно одсуство на свест (кај нормалните луѓе свеста служи како кочница), тие нема да бираат средства за да ги остварат своите цели. Тие можат да бидат: шармантни, интелигентни, внимателни, импресивни, и често оставаат впечаток на човек во кој можете да верувате. Поимот "душа" кој одамна е одамна протеран од нивниот речник ги прави многу ефективни "машини", тие можат да бидат брилијантни, па дури и можат да пишуваат научни трудови. Тие никогаш нема да признаат дека со нивната психа нешто не е во ред, така да не чуствуваат потреба дека треба нешто да менуваат во врска со своето понашање. Тие се често и нарцисоидни и често се дружат само со оние од кои би можеле да имаат некаква корист.
Ова последново е широко распространето во општеството во последно време ПА РАЗМИСЛЕТЕ МАЛКУ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom