Психоанализи на форумџии, аватари, потписи...

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Razorblade Kiss
Девојка која остава силен впечаток на егоцентрирана индивидуа која по секоја цена сака да ги избегне клишеата и да формира своја уникатна перцепција. Затвореноста во амбисот на сопственото его резултира со импулсивна одбивност на секоја алтернатива или воопшто промена од цврсто врежаната субјективна вистина. Ваквата перцепција во опшеството негативно влијае при елементарните социјални општења. Ова е резултат на потсвесната инстинктивна реакција на самоодбрана, поради стравот дека ќе излезат на виделина моментите на имперфекција во твојата душа. Кои се производ единствено на твоето субјективно видување. Длабоко копнееш за нежност, мечтаеш да ја пронајдеш својата карактерна рефлекција со која лаконски, па макар и без ниеден збор само со поглед, ќе се довериш. Постојано те лазат морници по грбот очекувајќи некогаш изненадно да добиеш платонска прегратка од зад грб, од имагинарниот сакан кој комплетно те разбира. Себично сметаш дека твојот начин е единствениот начин. Загрижува тоа што кога би сретнала потенцијален партнер, кој според некои твои стандарди е доволно добар, постои голема можност да го одбиеш плашејќи се од разочарување. Се казнуваш себеси, доживувајќи се како неуспех, поради тоа делуваш комплетно незаинтересирано да партиципираш во посериозни социјални односи со некој што не се докажал комплетно според твоите стандарди. Свесна си дека твоите квалитети не доаѓаат до полн израз, не миловаш да се експонираш, затоа што се плашиш да бидеш осудена. Доволно си паметна да ги забележиш своите грешки, но тврдоглаво ги правиш истите поради принципи. Принципите ти се на прво место, слепо веруваш во нив и лошо е тоа што осаменоста и тагата ги прифаќаш како дел од твоето постоење непревземајќи ништо да ги промениш.

П.С. Не те познавам лично, чисто судејќи по постови и моја лична имагинација. Така да незнам колку сум во право.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Синдикат, дај бе за мене една да мубам мајката! :)
Фантом искрено не ми си најомилен на форумот, врска немам зошто таков впечаток сум добил. Ако веќе ти прам анализа ќе напишам како навистина те доживувам без доза на резерва. Сигурно ќе се навредиш ама ако инсистираш, би.

Абе се се.....ама јас ЛОЛИТЧЕ?!! :uvo:
Ангелче извини пиле ама така чичо те доживува.:smir:

П.С. Импресиониран сум од анализата, патем.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Drama Queen...
Ехх...за тебе срцка можам да пишувам до утре али ај ќе пробам накратко да ти направам една анализа.
Најпрво за тебе морам да кажам дека си личност од збор, со свое ЈАС и гордост. Се сакаш себеси и се цениш...Знаеш дека ако пред се ти не се почитуваш и сакаш неможеш да очекуваш другите да го мислат и прават тоа.
Аватарот ти е девојка која се искачува по скалила на кои крајот не им се гледа, но сепак девојкава е надежна дека кога тогаш ќе стигне до тоа што го посакала и замислила...Таква си и ти.Нејќеш да се откажуваш од работите што ги сакаш и што те прават среќна...сакаш да се бориш зашто знаеш дека со малце труд можеш скоро секогаш да го добиеш она што го посакуваш...Надежта кај тебе ретко умира, ни кога ќе умре готово е више се:)
Потпис: Девојка која се нервира и си кубе коси, али сепак делува доволно силно да продолжи понатака со животот. Не и е јасно како дозволила некој да ја повреди и да ја скрши. Те претставува тебе во овој период иако пробуваш тоа да го скриеш...
Издржлива и храбра личност си( морам за ова да те пофалам:smir: ) и знаеш кога треба да им ставиш точка на работите. Колку и да си разочарана и повредена гледаш колку што можеш да го сокриеш тоа и да не им го покажеш тоа на другите. Не си од оние луѓе што се бедираат или пак паѓаат во депресии. Гледаш колку што е можно помалце да мислиш на минатото и да продолжиш понатака со животот.Несакаш да живееш само со спомените и да си го упропастуваш животот. Затоа гледаш максимално да си го искористиш и да си го направиш најубав.Знаеш дека после дожд секогаш изгрева сонце и дека времето е најдобар лек за се.
Позитивна и секогаш расположена.Знаеш да насмееш и да откачиш ептен дебело:).
Пред се си дружељубива личност. Сакаш да го шириш твојот круг на пријатели колку што е можно повеќе. Знаеш да помогнеш и да сослушаш кога на некој му е тешко, а посебно кога се работи за некоја поблиска личност која ти значи. Секогаш си 100% реална и кажуваш тоа што го мислиш и тоа што го гледаш. Мразиш лажење и лицемерие...Нејќеш и не дозволуваш некој да те прави идиот на здрав памет.Затоа чим приметуваш некоја таква работа одма се тргаш на страна...
Морам да ти кажам дека во последно време многу често знаеш пријатно да ме изненадиш со некоја твоја постапка или со некое твое размислување. Горда сум што си ми најдобра другарка и што те имам секогаш до мене:pipi:
За тебе имам уште мноооогу работи да пишувам али немам нешто денес голема инспирација, а и ми се спие ненормално многу.Така да се надевам дека ќе ти се свиѓа:smir:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ааааа Синдикат брате, си почнал и ти да анализираш а :)


- ај фрли една анализа наваму за мене :)



- имам анализирано бе
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Drama Queen...
Ехх...за тебе срцка можам да пишувам до утре али ај ќе пробам накратко да ти направам една анализа.
Најпрво за тебе морам да кажам дека си личност од збор, со свое ЈАС и гордост. Се сакаш себеси и се цениш...Знаеш дека ако пред се ти не се почитуваш и сакаш неможеш да очекуваш другите да го мислат и прават тоа.
Аватарот ти е девојка која се искачува по скалила на кои крајот не им се гледа, но сепак девојкава е надежна дека кога тогаш ќе стигне до тоа што го посакала и замислила...Таква си и ти.Нејќеш да се откажуваш од работите што ги сакаш и што те прават среќна...сакаш да се бориш зашто знаеш дека со малце труд можеш скоро секогаш да го добиеш она што го посакуваш...Надежта кај тебе ретко умира, ни кога ќе умре готово е више се:)
Потпис: Девојка која се нервира и си кубе коси, али сепак делува доволно силно да продолжи понатака со животот. Не и е јасно како дозволила некој да ја повреди и да ја скрши. Те претставува тебе во овој период иако пробуваш тоа да го скриеш...
Издржлива и храбра личност си( морам за ова да те пофалам:smir: ) и знаеш кога треба да им ставиш точка на работите. Колку и да си разочарана и повредена гледаш колку што можеш да го сокриеш тоа и да не им го покажеш тоа на другите. Не си од оние луѓе што се бедираат или пак паѓаат во депресии. Гледаш колку што е можно помалце да мислиш на минатото и да продолжиш понатака со животот.Несакаш да живееш само со спомените и да си го упропастуваш животот. Затоа гледаш максимално да си го искористиш и да си го направиш најубав.Знаеш дека после дожд секогаш изгрева сонце и дека времето е најдобар лек за се.
Позитивна и секогаш расположена.Знаеш да насмееш и да откачиш ептен дебело:).
Пред се си дружељубива личност. Сакаш да го шириш твојот круг на пријатели колку што е можно повеќе. Знаеш да помогнеш и да сослушаш кога на некој му е тешко, а посебно кога се работи за некоја поблиска личност која ти значи. Секогаш си 100% реална и кажуваш тоа што го мислиш и тоа што го гледаш. Мразиш лажење и лицемерие...Нејќеш и не дозволуваш некој да те прави идиот на здрав памет.Затоа чим приметуваш некоја таква работа одма се тргаш на страна...
Морам да ти кажам дека во последно време многу често знаеш пријатно да ме изненадиш со некоја твоја постапка или со некое твое размислување. Горда сум што си ми најдобра другарка и што те имам секогаш до мене:pipi:
За тебе имам уште мноооогу работи да пишувам али немам нешто денес голема инспирација, а и ми се спие ненормално многу.Така да се надевам дека ќе ти се свиѓа:smir:


Hmmmm....da da...toa sum jas,i kako sto kaza uste mnooogu mnoooogu raboti ima da se kazat za mene (ova samo da im dadam inspiracija na onie sto sakaat da me analiziraat:wink:)

Fala za analizata....:back:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ај и јас една анализа за Drama Queen.

Е па вака од кај да почнам :)
Вака за прв пат така ја забележав во галерија, така ми падна вочи симпатично девојче, одма се издвојува од другите,:) и ај си реков која е оваа па сега мора да се обрни внимание на оваа девојка :).
И вака така полека некако почнав да ја разгледвам шо чоек е :)

Прво шо да се напомени интересен карактер :) е зошто баш интересен ?! Кога ќе ја видиш вака на форум прв поглед, ќе си речиш ова е сигурно некоја девојка која лека полека почнала да го сфаќа живото и си се искачува скала по скала погоре кон успехот( мој предлог не се мачи толку , земи red bull дава крилја :pos2:). После гледаш потпис малку збунива некако многу е контрастен со аватарот кој е така релаксирачки , потписот кажува нешто сосема друго, изнервирана девојка, која сигурно ја разочарал некој лош дечко или нешто така, и кога ќе собериш вака нзс да му најдиш ќе сфатиш сигурно е ова некоја збунета личност која што сака да кажи многу работи истовремено . ( добро кажвав еден тон глупости кој сигурно пола од ченовите не сфатија шо сакав да кажам уствари и ај да преминам на главното :) )

Карактер така интересен, комуникативна отворена личност расположена да шири нови познанства, опасна шмеќерка која знае да заведи со својот шарм, знае од време навреме да откачи така да си се отпушти да си биди crazy :) , знај да се зафркава да прифати мајтап и такви работи, несака многу озбилни муабети или некој тешки филозофски :) , уствари да не должам , го гледа живото на така еден оптимистички начин, што поедноставно тоа подобро. Односно сака да си јади милка и стоби од црвените да си пие coca cola light , да си го гледа филмот Hot Chick и да се паѓа од смеа, сака да си слуша некој добри музичиња не многу напорни. Да си се вози со скутерче низ град , и се разбира никогаш нема да ја оделите од мобилниот телефон :).
Друго чувствителна личност е , иако вака на прв поглед , прв впечаток, изгледа како многу ладна личност која или ги заборавила или и се уништени чувствата.Исто така можи да се речи дека е искрена личност , би требало да е , иако јас мислам дека нема чоек шо не лажи :).Ај и за љубовта нешто оти не вреди да не се спомни, drama queen е личност која што сака вистински да ужива во љубовта, сака да љуби искрено, односно ,,
Ako se slusa srceto znaci vistinski se saka i se veruva slepo...a razumot te vraka vo realnosta i mnogu za mnogu raboti naogas surov odgovor!!!"( ама јас ќе речам гледај со срцето суди со разумот).

И вака за крај да не должам многу , еден заклучок за драматичната кралица. Личност која ужива во живото, ги гледа работите на вистински начин, не бега од реалноста, навистина си знае што сака. Полека но сигурно си го врви животниот пат, чекор по чекор без многу брзање.

Совет: Продолжи само така, секогаш потпирај се врз себеси, уживај во убавите нешта, секогаш каживај тоа што мислиш. And Relax :smir:

засега толку друг пат поќе :)

п.с
дајте една анализа бе за мене напишете некој збор два :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Влатко_Русин
Влатче во психоаналитичката терминологија е класичен пример на ПАШЕ. Шо уствари е паше да појаснам. Паше најчесто е дете во пубертет шо зрачи со неизмерна наивност. Ако се работи за терминолошки совршен примерок на паше, физичките атрибути се истотака од многу голема важност. Пашето на прв поглед дава впечаток на слабо ухрането анорексично дете со некарактеристично голема глава и фризура како некој да се пошегувал со него. Шо се однесува до интересите на овие примероци, се забележува изразита заинтересираност за спорт, компјутерски игри и порничи. Малку контрадикторно, но пашињата чисто го следат спортот и многу ретко партиципираат во истиот. Сем ако се работи за сајбер спорт, шо је факат кој зборува за комплетната резервираност во какво и да е физичко препуцавање. Во секој случај егото не е воопшто занемарливо, кога се работи за маалски расправии за кој фудбалски тим е појак, кој годи вкладилница и кој е најголем ебач на кантер или дота. Паше во помлади години многу многу не се замара со емотивни срања, романтични испрдоци и слично. Шо резултира со драстично намалена социјализација со особи од спротивниот пол, што упатува на последно спомнатиот интерес за филмови со експлицитна содржина. Резултат на овој интерес е дружењето со две многу добро познати другарки Десанка и Милева. Пашињата скоро никогаш не се замараат со банални социјално-општествени класифицирања од типот „рапер“, „рокер“, „скинер“ и други слични адолесцентни форми за пренесување на пораката „Мамо, тато видете ме пораснаф, и газот сам си го бришам!“. Во секој случај пашето се карактеризира со голема одговорност, шо значи битен моменат во животот е да не се разочарат родителитеи да се помини на сколија со сите петки. Паше е уствари најрелаксиран и најприроден начин на општење во адолесценција.

П.С. На ти анализа !!! :pos2: Сега јас чекам за Рома анализа и ништо полоша од мојата за Милан да не биди, слушна!?!?!?!

 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Dejan_k

Kaj ovaa licnost me inpresionira samokontrolata i smirenosta.Sekoe prasanje,odovor ili mislenje sto go ima,ima svoja prikazna i sekogas ostanuva svoj vo sekoe od niv....
Gi ceni svoite prijatelii bi napravil se za niv (sekako samo onie koi zasluzuvaat) bidejki so niv se cuvstvuva siguren.
Ja ima svojata cel vo zivotot,celi za sigurna idnina i veruva vo svoeto jas!Karakteristicno za nego e toa sto od prva e prijaten za muabeti i znae kako da se ponasa i da zapoznae edna licnost bez da bide napaden i dosaden,mi deluva na ozbilen tip koga e so luge sto pomalku gi znae,a poopusten so prijatelite...
Isti sme vo toa sto ne se otkazuvame lesno od ona sto go sakame,kolku i da e tesko da se dobijat nestata,toa ni e predizvik za poveke da gi posakuvame.:pipi:
Ja krie svojata slaba strana i ne dozvoluva nekoj nebiten da doznava za negovata intima,znaci odbira luge koi bi mozele da mu pomognat i da mu dadat sovet i koj bi go zacuvale vo sebe toa sto za nego e bitno!
Znaes da dades dobri soveti i mislenja:wink:cenam!
Iskren si i toa me raduva,i spremen si na sekoe prasanje da dades odgovor,sekako ako e toa mozno:)

Covek kako tebe treba da se vozdzuva i da ne bide predobar kon site,zosto koga ke te naucat kako takov site pravat sto sakaat so tebe...znaci da pazis na koj i kako mu ja davas svojata dobrina i doverba!!

...Do sega tolku znam za tebe,ustvari ova se moite vpecatoci kolku se tocni oceni sam,a deka tekstov e mal znam mi treba uste mnogu vreme za da go zgolemam i se nadevam na toa...:pipi:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Ај и јас една анализа за Drama Queen.

Е па вака од кај да почнам :)
Вака за прв пат така ја забележав во галерија, така ми падна вочи симпатично девојче, одма се издвојува од другите,:) и ај си реков која е оваа па сега мора да се обрни внимание на оваа девојка :).
И вака така полека некако почнав да ја разгледвам шо чоек е :)

Прво шо да се напомени интересен карактер :) е зошто баш интересен ?! Кога ќе ја видиш вака на форум прв поглед, ќе си речиш ова е сигурно некоја девојка која лека полека почнала да го сфаќа живото и си се искачува скала по скала погоре кон успехот( мој предлог не се мачи толку , земи red bull дава крилја :pos2:). После гледаш потпис малку збунива некако многу е контрастен со аватарот кој е така релаксирачки , потписот кажува нешто сосема друго, изнервирана девојка, која сигурно ја разочарал некој лош дечко или нешто така, и кога ќе собериш вака нзс да му најдиш ќе сфатиш сигурно е ова некоја збунета личност која што сака да кажи многу работи истовремено . ( добро кажвав еден тон глупости кој сигурно пола од ченовите не сфатија шо сакав да кажам уствари и ај да преминам на главното :) )

Карактер така интересен, комуникативна отворена личност расположена да шири нови познанства, опасна шмеќерка која знае да заведи со својот шарм, знае од време навреме да откачи така да си се отпушти да си биди crazy :) , знај да се зафркава да прифати мајтап и такви работи, несака многу озбилни муабети или некој тешки филозофски :) , уствари да не должам , го гледа живото на така еден оптимистички начин, што поедноставно тоа подобро. Односно сака да си јади милка и стоби од црвените да си пие coca cola light , да си го гледа филмот Hot Chick и да се паѓа од смеа, сака да си слуша некој добри музичиња не многу напорни. Да си се вози со скутерче низ град , и се разбира никогаш нема да ја оделите од мобилниот телефон :).
Друго чувствителна личност е , иако вака на прв поглед , прв впечаток, изгледа како многу ладна личност која или ги заборавила или и се уништени чувствата.Исто така можи да се речи дека е искрена личност , би требало да е , иако јас мислам дека нема чоек шо не лажи :).Ај и за љубовта нешто оти не вреди да не се спомни, drama queen е личност која што сака вистински да ужива во љубовта, сака да љуби искрено, односно ,,
Ako se slusa srceto znaci vistinski se saka i se veruva slepo...a razumot te vraka vo realnosta i mnogu za mnogu raboti naogas surov odgovor!!!"( ама јас ќе речам гледај со срцето суди со разумот).

И вака за крај да не должам многу , еден заклучок за драматичната кралица. Личност која ужива во живото, ги гледа работите на вистински начин, не бега од реалноста, навистина си знае што сака. Полека но сигурно си го врви животниот пат, чекор по чекор без многу брзање.

Совет: Продолжи само така, секогаш потпирај се врз себеси, уживај во убавите нешта, секогаш каживај тоа што мислиш. And Relax :smir:

засега толку друг пат поќе :)

п.с
дајте една анализа бе за мене напишете некој збор два :)



Ehhh da znaes kakov filozof sum ti jas....:)fala za analizava,fala sto si se potrudil....poveketo e tocno i milo mi e sto si obrnal vnimanie na moite mislenja:pipi:jas ke ti napravam analiza za vozvrat,ama pokasno....:tapp:
sega ne sum sposobna:pos2: .....:back:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Ajde ako nekoj se inspirira mene da me analizira bujrum :pipi:

P.S. Primetiv deka povekjeto od forumov imaat pogresna slika za mene:kesa:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
дајте една анализа бе за мене напишете некој збор два :)
ај ја ќе пробам:)
Фликс е ептен добар тип на човек,секогаш е спремен да ти помогне и да те развесели.ми има кажано дека го викаат он ланј психијатар,што и може да се каже дека е точно,зашто стално коа ми е тешко и си праам со него муабет,ми помага:pipi:
Обожава фотографија,апарати(што кажуваат и неговиот потпис и аватар)има мнооогу добри фотки,го бива за такви ствари и мислам дека треба да станеш некој професионален фотограф зашто батка стварно те бива!!
Сака да слуша техно,хаус музика,да иде по дискотеки и да се журка! омилена песна(во последно време барем според мене)му е John Creamer-The healing.
Мнооогу е забавен(на собиранката си поминавме супер,цело време ме забавуваше,нешто се заебававме:)),комуникативен,сака да запознава нови луѓе и да стекнува нови пријатели.не е воопшто некој дигнат или незнам каков тип,ама секогаш си ги брани своите принципи и мислења и не потпаѓа под туѓо влијание и можеби затоа некој ќе има лошо мислење за него.
ја си го обожавам,ми стана ептен другарче:pipi:
толку Фликс,ако ми текне нешто ќе допишам:back::helou:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Синдикат, ево јавно кажувам дека нема да се навредам шо и да напишиш. Знам дека порано се каравме до крв, ама сега доста те почитувам и си ми симпатичен, после таа анализата за Милан. Стварно почна да пишуваш подобри постови во последно време. Туку, ај да не должам, шо мислиш за мене, пиши се, испукај се, нема љутиш. :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Сакам анализа или од Фантом или од Синдикат. Не се љутам ако и двајцата ме анализираат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom