Протести против поскапувањата на струјата, парното, бензинот...животот! [вторник, 18 ч.]

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.359
Поени од реакции
4.882
По шо ќе ви напрајме сеа со контра протестот. Ќе ве искиниме живи. Да видите како се протестира, а не ко вас.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ајде да одморите малку со протестите со малку дркање дали е во ред или не да се носи црна танга на црн фустан, или бела танга на црн фустан :icon_lol:.

Вечерва како ми е дојдено до тангата нејзина ми се згади.
Е ова највише ме нервира (од медиумиве), државава пропаѓа, поскапе све 300 посто али битно на Бендевска тангата и се видела, ебате моронштината ебате. Па и овој/оваа што фотографирал, се глеа дека само трошат време во собрание.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Во овие протести нема место за партиска поделеност...
... сите сме подеднакво загрозени од дивеењето на цените...
..демек опозицијата е многу загрижена за народот... си ебало мамата... уствари со последниот нивни гест само ги минира протестите давајки им партиска боја што другиве едвај го дочекаа,
...а овие контрапротестантиве изгледа се неизмерно радосни што ќе плаќаат по ненормални цени.:D
А бе се отишло у пичку материну, луд јебе збуњеног, протести-контрапротести... а бе се тоа треба на клоци да се крене.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Е ова највише ме нервира (од медиумиве), државава пропаѓа, поскапе све 300 посто али битно на Бендевска тангата и се видела, ебате моронштината ебате. Па и овој/оваа што фотографирал, се глеа дека само трошат време во собрание.
Не си машко затоа вака збориш.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
....Самостојниот синдикат на скопските клиники дека на 24. овој месец ќе излезат на генерален штрајк, ако Министерството за здравство не им ги зголеми платите на лекарите.....
Останатиот медицински и немедицински персонал пак ќе извиси..пак ќе го испуши немиен...:vozbud:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Е ова највише ме нервира (од медиумиве), државава пропаѓа, поскапе све 300 посто али битно на Бендевска тангата и се видела, ебате моронштината ебате. Па и овој/оваа што фотографирал, се глеа дека само трошат време во собрание.
Тој е тука специјално за такви моменти ништо чудно да имаат архива од вакви слични фотографии и во даден момент кога треба ги објавуваат.
 

levell5

Superlative Сasual Dating - Real-life Girls
Член од
29 јануари 2011
Мислења
397
Поени од реакции
219
Кои се будалите кои ќе протестираат против ..... дај набројте се.
Ајдеее граѓанска војна бре бре........:sleep:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
http://kurir.mk/makedonija/vesti/33437-Demonstranti-SDSM-go-politizira-protestot

Девојката што збореше за време на контра протестот за Мартин



Еве ја од пред некој ден, добила награда за најдобар оратор во натпреварување организирано од младите сили на партијата која е на власт



Тоа е таа младина ... :facepalm:
И сеа е исто, контра протестанти, истите фаци кои се и тутунари и стечајци и све остало, веќе видено, како се вреѓа интелигенцијава на народов тоа чудо едно е.
Не заебавај бе оваа оратор? Па оваа дткаше и кога читаше не па оратор, уствари не ме ни чуди кога гледам какви им се гласно говорници во партијата БАХХХХХХХХХ
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Кои се будалите кои ќе протестираат против ..... дај набројте се.
Ајдеее граѓанска војна бре бре........:sleep:
Војна не, нема со кого да се војува ама нешто друго треба...
Колку што разбрав,од Аман е доставено барање до Комисијата за економски прашања да разгледа на кој начин Регулаторна ги формира цените.
Комисијата за економски прашања има закажано седница на 19. 09. 2012.
Во дневниот ред на таа седница не е ниту ставена таква точка
Погледајте го овде дневниот ред:
http://www.sobranie.mk/ext/sessiondetails1.aspx?id=e163c60f-0192-4996-9a58-d21fdc05be59
Треба од Аман дадостават протест до Комисијата, а ние во вторник да викаме
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Читам и не ми се верува...Контрапротест па добро бе и душата ли ќе ја продадете за таа помочана партија, дали не ви е јасно дека обичниот народ одвај наоѓа пари да го преживее месецот.Ќе кажете луксуз било кола незнам што, па да одам до центар со бус и да се вратам ми требаат 70 денари, на парно да се греам годишно требаат околу 500-1000евра зависно од големината на станот, а платите да не збориме 12 000денари и тоа дури за некој е многу ќе работиш за 3ца а ќе зимаш плата за пола човек
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.359
Поени од реакции
4.882
Ок, сеа ми пукна филмот. ПА НАЈГЛУПИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ГИ ИМАМЕ БЕ, КАКО МОЖИ ОНИЕ ТЕНЕЌИЊА ДА СЕДАТ ВО ПАРЛАМЕНТОТ БЕ, КАКО МОЖИИ ОНИЕ ДРВА ДА БИДАТ НА ВЛАСТ. Самите си се налепија дека имаат некоја врска со поскапувањата и дека се поврзани со ЕВН и дека тие раководат со Регулаторна. Па кој ти протестира бе будало една против твојата партија, неандерталецу глупав. Ако протестирав против твојата партија,власт, кауза и што и да било, ќе одев јас пред ЕВН да протестирам, а ? Будали прости, не писмени, без идеи, клошарана . Ти мене ќе ме оцрнуваш дека сум дел од некоја партија ? Море марш у курац . Вие сте господата со мувата на капата. Се плашите бизнисот да не ви пропадни со лапање и перење на пари па сега ќе не нарекувате нас партиски војници ? Па ако застанат СДСМ од наша страна на протестите, ќе ги отерам у три лепе бе .. Немаше да давам на секој собир пари за правење плакати и транспаренти ако бев дел од партија.. Овциии се сите, целиот македонски народ. ДА ОДИШ НА КОНТРА ПРОТЕСТ НА ПРОТЕСТ - ПРОТИВ ПОСКАПУВАЊЕТО НА СТРУЈАТА, ГОРИВОТО И СЕ ОСТАНАТО - ПА КОЈА БУДАЛА ТРЕБА ДА СИ БЕ ц,ц,ц..
Се извинувам за вулгарностите али ова стварно је премина секоја граница .. Срамота. Не ми се живее веќе во ова гомно од држава..
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
ТО МАЈСТОРЕ БРАВО македонијо абе сум видел глуп народ ама како овој нема никаде .:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom