Протести против поскапувањата на струјата, парното, бензинот...животот! [вторник, 18 ч.]

Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Јас верувам дека скроз полуде народов во Македонија, ама начисто скроз е одлепен и во иднина очекувам на секој протест да има контрапротест и така натаму.
Искрено под ниво ми е да дебатирам за контрапротест за покачување на комуналии, кога ја видов оваа вест и кога видов интервју како даваат зошто протестираат дел од мојот мозок умре. Значи јас немам зборови да опишам што се случува овде, ова ја победува секоја дефиниција за нормално.
Верувај и мене ми е смачено од таа поделеност по партии.
Неодамна читав дека во цела Германија, која има 100 милиони жители, има вкупно 400 илјади членови на разноразни полтички партии и здруженија. А ние сме два милиона, а веројатно и кај нас има толку членови само на двете смртнораскарани партии. И ако нешто кажеш, веднаш проценуваат дали си од овие или оние.
Но тоа е тоа.
Во вторник повторно ќе протестирам и ќе викам: лопови, лопови, лопови....
Не затоа што се или не се, од овие или оние, туку затоа што се стварно лопови
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Ајде да одморите малку со протестите со малку дркање дали е во ред или не да се носи црна танга на црн фустан, или бела танга на црн фустан :icon_lol:.

Вечерва како ми е дојдено до тангата нејзина ми се згади.
ФОТО: Пратеничката Бендевска ја покажа тангата во Собрание


Пратеничката од редовите на СДСМ, Весна Бендевска за време на денешната 40-та седница во македонското Собрание ја покажа, новата фризура, но и тангата.
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
78
Поени од реакции
78
Или јас не разбирам доволно или тие не разбираат дека со контрапротестот бараат поскапување... ако разбрал некој од вас, го молам да ми објасни... можеби ќе сме први во светот што излегле на улица и барале поскапување
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.368
Поени од реакции
42.282
Од тој за Мартин Нешкоски започнаа идиотштиниве.
http://kurir.mk/makedonija/vesti/33437-Demonstranti-SDSM-go-politizira-protestot

Девојката што збореше за време на контра протестот за Мартин



Еве ја од пред некој ден, добила награда за најдобар оратор во натпреварување организирано од младите сили на партијата која е на власт



Тоа е таа младина ... :facepalm:
И сеа е исто, контра протестанти, истите фаци кои се и тутунари и стечајци и све остало, веќе видено, како се вреѓа интелигенцијава на народов тоа чудо едно е.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Не сите ќе бараат поевтинување само кој е крив за поскапувањата тука ќе има разлика во протестот. А за поевтинување ќе се забришите малку.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
http://kurir.mk/makedonija/vesti/33437-Demonstranti-SDSM-go-politizira-protestot

Девојката што збореше за време на контра протестот за Мартин



Еве ја од пред некој ден, добила награда за најдобар оратор во натпреварување организирано од младите сили на партијата која е на власт



Тоа е таа младина ... :facepalm:
И сеа е исто, контра протестанти, истите фаци кои се и тутунари и стечајци и све остало, веќе видено, како се вреѓа интелигенцијава на народов тоа чудо едно е.
Немој така,друже..Тоа се нашите идни пратеници,министри,амбасадори,треба да се гордееме што Македонија раѓа такви ќерки и синови а уште повеќе со општеството што им дава шанса да стигнат до такви позиции.
Некој погоре ја спомна Германија..
Германија може вода да ни носи,кога кај нив некој ваков ќе стаса до некоја од горе наведените позиции,нека се јават.Дотогаш,нека гледаат и нека се диват
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Сега во инат на Бендевска и тангите ќе поскапат. Сите жени на протест! :)

Инаку кои се жртвите што ќе идат на контра протест или се' уште се немаат појавено?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Ептен :icon_lol:
И награда за ораторство :icon_lol:.

Инаку мене куров ме боли и настрана од сите подли игри сум, ама некои луѓе не се свесни што се случува овде какви политички игри се. Јас знам човек кој што е обвинет дека шпионирал кој е на протестот а врска нема си седел на кафе и ми ги покажа како е сликан оддалеку зумиран случајно се нашол таму отспротива.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Сериозно , протест за да поскапат цените ??? 100% сте сигурни дека за ова протестират ? :facepalm:
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Да и се посерам на фацата грда на оваа контрапротестанткава ! Кога сме веќе кај тоа, истото им го посакувам на сите членови на македонските партии, едните што подбуцнуваат, другите што организираат протест против протест против поскапувањата :vozbud: - (ја напишав реченицата и уште не ми е верно што уствари се случува)

И после ќе сме дискутирале дали вреди да се напушти Македонија или не. Да се посерам и на државата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
http://kurir.mk/makedonija/vesti/33437-Demonstranti-SDSM-go-politizira-protestot

Девојката што збореше за време на контра протестот за Мартин



Еве ја од пред некој ден, добила награда за најдобар оратор во натпреварување организирано од младите сили на партијата која е на власт



Тоа е таа младина ... :facepalm:
И сеа е исто, контра протестанти, истите фаци кои се и тутунари и стечајци и све остало, веќе видено, како се вреѓа интелигенцијава на народов тоа чудо едно е.
Ова се све пропали особи на сликиве кои едини излез им е преку партија, за жал на државата и паметните деца кои живеат тука. Ругоба една....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom