Продавачи / продавачки

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmm u quicksilver se najbolje,a u killerloop ima edna namkjorka i mi ide po nervi epten...ustavi site se namkjori tamu,se vlecat po tewe i umaraat
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Ретко купувам гардероба од Ск, али знам дека се катастрофа!
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Не е до робата него до продавачките - они ја прават робата добра или лоша :)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
167
Тука во Герамнијава не да се ладни продавачите мраз и таа љубезнозт што ја покажуваат им е некако програмирана и како со сила да ја покажуваат (зависи како му се погодил денот), а за крадење к.р ги боле пошто секој продукт е бележан и ако непријавен на каса се изнесе низ тоа сензорите одма се дига бука. Така да шансите за да се украде нешто а се намалуваат уште толку бидејќи има и видео надгледување.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Убаво си пишувате, темава сметам дека е добра за во Општи. Продолжете си:)
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
За бутиците неможам да кажам зашто ретко ги посетувам, а и кога ќе ги посетам знам точно што ми треба така да веднаш го купувам или си заминувам.Никогаш не дремам по продавници пребарувајќи по рафтовите за да видам што има, заправо и не ми е гајле ако го нема она што ми треба. Го прашувам продавачот или продавачката и ако има и ако е ок ќе си го купам, ако нема или не ми фати око си одам.
Инаку, ме нервираат најмногу во супермаркетот „Херма” во Карпош2 близу Драмски Театар. Многу непријатно се чувствувам кога ќе влезам и ќе почнам да пазарам од рафтовите, а по мене обавезно во стапка оди некој од вработените со страв да не им украдам нешто. Ми иде некој ден за инат да им дрпнам нешто и одкако ќе поминам преку каса да им го покажам и да ги избрукам и да ги изнапцујам мамицата селска да им ја е**м!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.914
Поени од реакции
575
Edna podalecna bratucetka raboti vo Euroasia i jas licno ja prasav zosto go pravat toa celo vreme (zosto im odat na musteriite pozadi). Taa kaza deka taka im e naredeno od seficata i deka ne moze kontra toa (seficata bila losa) i deka morale da imaat kontrola na se oti cesto na musteriive im teknuvalo da ukradat raboti (zatoa posle toa plakaat 9x cenata na ukradenoto). Osven toa, tie mora da stojat pred garderobata zatoa sto imalo nekakvi prevari so zakacalkite, demek gi kriele ne znam kade za da prikazat pomalce kupeno ili taka nesto.

Jas vo Euroasia koga odam si ja baram ovaa bratucetkava i taa me usluzuva taka da nervite si ostanuvaat na mesto.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
ThA-BiTcH напиша:
Евроазија

Да им ебам глупите продавачки ги мрзам највеќе на цел цвет, пошо ми светат над глава и не можам убаво да го видам парчето облека пошо се чуствувам непријатно коа таа овцата ми стои до мене и со поглед ме убива.

Фард

Фини се онака океј. Али коа пробувам нешто, обавезно викаат ПРЕКРАСНО ТИ СТОИ. СУПЕР, СУПЕР НЕМА УТКА. А тоа излегло спојлерче, ми пука патентот, али битно она си кажува дека сум СУПЕР, пошо и цените им се СУПЕР 4-5-6 000 денари за едни скапани фармерки.
za u evroazija imas pravo taka e me iznasmea be aman :pos: :pos:
a za u phard,neznam bas.se odnesuva ova na phard sto bese na treti u trgovski kaj eko.znaci po mutavi stvorenja od tie kretenkite sto prodaavaat zdravje.koga i da vlezes da kupis ili da razgledas abe niv muva ne gi lazi,ni da rece zdravo,povelete,se oprcila i me gleda kako tele u sarena vrata.a koga sakas da kupis nesto te pravi miss svet.prekrasna si,i tolku.
za u replay i enegrie znaci po debilni prodavacki (replay) i prodavaci i (energie) nema.aroganti i prepotentni grdi stvorenja,ne nervi mi lazat.u gas se super a isto i u teranova :kez:
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Па онака добри се само што ке се најдат неписмени и ке ми вратат пари помалку отколку што треба.Ако ми вратат повеке си идам ако не ке си барам толку колку што треба
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
183
Поени од реакции
2
Највеќе ме нервира кога ке влезеш во некоја продавница продавачката ти се лепи и само иде и по 20 пати те прашува шо бараш ти и викаш разгледувам а она и вика ако кажи шо бараш...таквите ме вадат од кожа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom