Продавам, купувам, менувам...

Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Palit GeForce 8800GT 512MB / 256bit / GDDR3 / Dual Dual-link DVI / TV Out / HDMI / Pci Express 2.0
Графичката е супер, купена е во скопје 260 еура пред 3 месеци, со неа оди игра Томб Раидер, иста е како на сликата и графичката и кутијата, цената вие кажете ја, па ке се договараме.
Ако си ја купил пред 3 месеци за 260 евра тогаш тој што ти ја продал гадно те заебал. :pos2:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Сега се вреѓаме?... Несакам да кажам дека не е добра, затоа што сум ја користел и е МНОГУ ДОБРА, и знам што продавам, јас сум ја купил, а криво би ми било добрата графичка платена 260 евра да ја продадам за тамо помалку од 100... така да поентата беше кој сака да ја купи а не да збори каква е дали вреди и такви работи... оставив доволно инфо за графичката.
Прво ти си ја купил по луда цена, толку не беа ни кога првпат излегоа пред повеќе од една година.

Второ, ако ти нудат 6100 земај и не прашуј.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Prodavam processor pentium 4 3.4GHZ/2MB/800MHZ za 3500 denari

Prodavam processor pentium 4 3.4GHZ/2MB/800MHZ za 3500 denari

za poveke informacii eve vi broj :D 076555015
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
e nov e 5120 denari
Можеби,пред 1 година.

Цените во Анхоч стојат вака :

CPU P4 3.2Ghz LGA775 2MB 800Mhz = 3800 денари.

Па процени сам колку е 3.4Ghz,кога меѓу 3.2 и 3.0 разликата во цена е 200 денари.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Продавам рам DDR2 1gb x2 за 1500 денари
Дали некој пред да огласи тука, проверува кои се цените на ново моментално???????

Еве рамот во Анхоч ти е 1GB DDR2 800MHz 640денари. х2 = 1280денари. НОВО!!!

Така да твојов може да го продаваш за 300 денари по плочка, односно двете плочки за 600 денари.

Само во Македонија, поскапо ти е да купиш половно на оглас отколку ново во продавница.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Немора да види стари цени, тука треба да се напише што се продава, сега дали цената ке е висока или ниска не е битно, кој сака нека купи, кој не поздрав! Мене не ме интересира дали твојата класа има бољи кулер Elf13. Тоа е, Поздрав.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Немора да види стари цени, тука треба да се напише што се продава, сега дали цената ке е висока или ниска не е битно, кој сака нека купи, кој не поздрав! Мене не ме интересира дали твојата класа има бољи кулер Elf13. Тоа е, Поздрав.
Точно дека не мора,мора да види нови цени,и потоа според нив да објави цена.
Интернет и мрежна технологија,секој е информиран,поминаа времињата каде што можеа да се најдат будали што даваат по 150% повеќе од продажна цена на половно.

Тоа сега само на Автопазар можеше да ти се случи,идеш мењаш Голф 5ка за Голф Кец и ти бараат доплата уште :)
Верувај,подобро за тебе овде да ти кажеме дека тешко со таа цена,отколку да се мачиш да бараш купци по сите онлајн огласи...
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Точно дека не мора,мора да види нови цени,и потоа според нив да објави цена.
Интернет и мрежна технологија,секој е информиран,поминаа времињата каде што можеа да се најдат будали што даваат по 150% повеќе од продажна цена на половно.

Тоа сега само на Автопазар можеше да ти се случи,идеш мењаш Голф 5ка за Голф Кец и ти бараат доплата уште :)
Верувај,подобро за тебе овде да ти кажеме дека тешко со таа цена,отколку да се мачиш да бараш купци по сите онлајн огласи...
Знаеш и двајцата сте во право!

Тој што знае никогаш нема да се прелаже ама некој кој нема поим од цени и компоненти ќе види на старо, тоа е цената и ќе купи мислејќи дека купува евтино. Секогаш имало наивни!

Сакам да кажам продавачот има право да проба да си го продаде производот што поскапо а на купувачот дали ќе се сложи :smir:.

Ама сепак во ера на интернет да си наивен е малку глупаво.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Точно дека не мора,мора да види нови цени,и потоа според нив да објави цена.Верувај,подобро за тебе овде да ти кажеме дека тешко со таа цена,отколку да се мачиш да бараш купци по сите онлајн огласи...
Тачно....

Немора да види стари цени, тука треба да се напише што се продава, сега дали цената ке е висока или ниска не е битно, кој сака нека купи, кој не поздрав! Мене не ме интересира дали твојата класа има бољи кулер Elf13. Тоа е, Поздрав.
Овде на форум ..... не ти ја купува никој за 6100 ден.

А во случај да ја продадеш имаш лижавче од мене....:helou:
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Сакам да заменам Core2Duo E4600 za Q6600,Q8200, како и Asus P5B Deluxe за некоја Asus или Gigabyte P35-P45.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Тачно....



Овде на форум ..... не ти ја купува никој за 6100 ден.

А во случај да ја продадеш имаш лижавче од мене....:helou:
Како и да е, нема повеќе да се расправам за глупости, ако је продадам, ке ја продадам ако не ке си ја чувам и ке ја имам. Само сакав да докажам дека, ако реков дека неможе за таму 5000, никогаш нема да може за 5000 ден. ...:helou:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Продавам !!!
- Графичка карта 8-ма серија - XpertVision 8500gt
цена 2000ден
контакт: eMail - ivicaristovski@gmail.com
Работена една година, останата гаранција уште една година.
Тестирана е Crysis новата на конфигурација:
asus m2n-x green
Atlon 2.5mhz
1gb ddr2 800mhz

- Ја тера на резолуција 1152x847 на minimum/medium 50на50 performansi AA ne

- Слика од графичката и спецификации:

  • Bus interface: PCI Express
  • Memory: 256MB
  • Memory Interface: 128 bit
  • RAMDACs: 400 MHz
  • NVIDIA® unified architecture with GigaThread™ technology
  • Full Microsoft® DirectX® 10 Shader Model 4.0 support
  • 16x full-screen anti-aliasing
  • True 128-bit floating point high dynamic-range (HDR) lighting
  • NVIDIA® Quantum Effects™ physics processing technology
  • Dual-link DVI outputs supports 2560x1600 resolution display
  • NVIDIA® PureVideo™ HDtechnology
  • HDCP capable
  • OpenGL® 2.0 support
  • NVIDIA ForceWare® Unified Driver Architecture (UDA)
  • NVIDIA® Lumenex™ Engine
  • Innovative Cooling System
  • Built for Microsoft® Windows Vista™
 

Kajgana Shop

На врв Bottom