Продавам, купувам, менувам...

Член од
29 јуни 2014
Мислења
19
Поени од реакции
1
Купувам rx5700xt ризанабли оверпрајст
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
538
Поени од реакции
33
Са сречом :D 1000че најмалце. Тажна е сегашнава ситуација. Јас успеав да се докопам до 6700xt Nitro (иако официјален release е 18ти март), ми стига околу 10ти април, 43к ден. Али ја си знам низ што поминав за да успеам да ја набавам.

Мој совет, ако не копате и ако можете да се стрпите некој месец без гејмање, не се будалете да фрлате толку пари за „ништо“. Све прошло, ќе пројде и циркузов кад-тад. Aко до толку ви е зорт за играње, земете PS4.
 
Член од
24 март 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Продавам комплет Десктоп PC(многу малку користен)

Конфигурација:

MONITOR :
ASUS VH228D 54.6 cm (21.5") 1920 x 1080 pixels Full HD Black

Processor INTEL I5
Motherboard ASUS P8P67 PRO
GRAPHIC CARD ASUS GTX 650TI
Ram DDR3 KINGSTON 4GB 1333 Mhz HyperX blu DUAL

SSD 60gb Kingston
Power supply RS-500
Cooler master CM12
USB 3.0
Asus DWDRW 24B3ST
Cooler Master Elite 430 - Mid Tower Computer Case

+ GENIUS MULTIMEDIA SW 2.1 355

Цена по договор
 

Attachments

Член од
12 април 2009
Мислења
79
Поени од реакции
24
Se prodava graficka ASUS RX 580 8GB OC DUAL.
Ne kopana.
Garancija do 11.09.2023
Komplet so kutija.
Bez zameni.

Cena 31.000 den.
 
Член од
30 март 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Продавам - RAM DDR4 Kingston HyperX FURY Black 2x16gb DIMM 2666Mhz CL 16.

Комплетно нови, воопшто некористени, сеуште во оригинално пакување, гаранција до 2026 година.

Цена: 7200 денари.

RAM-Memory--Kingston-HyperX-FURY-Black--2x16gb.jpeg RAM-Memory--Kingston-HyperX-FURY-Black--2x16gb (1).jpeg
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
173
Поени од реакции
127
 
Член од
30 март 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Член од
9 март 2020
Мислења
6
Поени од реакции
15
Здраво, купувам content.ad акаунти со одобрен домен и слободн за купување, не можев да најдам права тема на тоа па овде вреди да се обидам.
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
9
Поени од реакции
1
Здраво доколку некој е заинтересиран, продавам Playstation 4 купен пред 3 недели од дуќан буквално нов, користен само 8 саати. Има фискална гарнција со софтвер 7.55 подржува и чип кој што го имам линкот од чипот и 5 игри во HDD. Цената е 19.000 фиксно. Може и некакваа замена, понудете нешто интересно ако имате (мобилен, вуфер со појачало за у кола) таквии работи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom