Продавам, купувам, менувам...

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
537
Поени од реакции
31
Продавам комплет ПЦ.

i7 7700k, 16GB ddr4 rgb kingston rgb (мислам беше на 3200), cooler master водено ладење, 5700xt Sapphire Nitro GPU, Cooler Master напајање, Asus Z170 Deluxe MB, DeepCool Dukase куќиште, без дискови. Графичката нити е копана, нити е оверклокувана. Дел од стварите се под гаранција, графичка до 03.01.2022, матична до 27.11.2022, рам до 14.03.2024.

Цена 1400 евра. Пред да го пуштам по огласи пишете во пп ако има тука некој заинтересиран.
 

Attachments

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
537
Поени од реакции
31
Заборавив да пишам, компјутерот се продаде за еден саат.

Продавам комплет ПЦ.

i7 7700k, 16GB ddr4 rgb kingston rgb (мислам беше на 3200), cooler master водено ладење, 5700xt Sapphire Nitro GPU, Cooler Master напајање, Asus Z170 Deluxe MB, DeepCool Dukase куќиште, без дискови. Графичката нити е копана, нити е оверклокувана. Дел од стварите се под гаранција, графичка до 03.01.2022, матична до 27.11.2022, рам до 14.03.2024.

Цена 1400 евра. Пред да го пуштам по огласи пишете во пп ако има тука некој заинтересиран.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
748
Поени од реакции
1.279
Само графичката вреди 3/4 од цената
Графичката реално е 400-450$ само што во моментов ради крипто-бумот ги нема ни за лек, а и кај нас цените се малку преценети...
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
537
Поени од реакции
31
Само графичката вреди 3/4 од цената
Ова. Затоа и го продадов. Картиците ради мајнерите се качени нереално многу, а за среќа имам уште едно ПЦ, па прав момент беше за продажба. И за 1500 ќе отидеше без проблем со толку заинтересирани али ај со првиот напраив договор и си стоев на зборот. FYI једино место каде што можеш 5700ка да купиш на ново во ЕУ е Холандија и се 1100 евра. Али нормално, за кратко пак ќе рокне нешто и ќе се нормализираат работите, исто како пред некоја година со RX480.
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
537
Поени од реакции
31
Продавам/менувам Game Pad RAZER KISHI за Android USB-C Black

razer-kishi-5-1593448783301.jpg


Го земав демек да играм гем бој игри на мобилен ама ме зафркава портот на Note 9ката така да ништо од планот :pos:

Ако има заинтересирани за купување или да понудите нешто за замена, пишете ПП.

Цена 3200 ден.

ПС. Ако има некој заинтересиран за GeForce® GTX 1070 G1 Gaming 8G пишете, ако има добра понуда, може ќе размислам да ја шитнам и оваа.
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
537
Поени од реакции
31
Богами :D за апгрејд не е време, мислев тука да понудам некој да не сака и да не има криза за играње а нема GPU... ако се одлучам да ја ставам на оглас, одма ќе отиде.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16
Поени од реакции
1
Богами :D за апгрејд не е време, мислев тука да понудам некој да не сака и да не има криза за играње а нема GPU... ако се одлучам да ја ставам на оглас, одма ќе отиде.
За повеќе од 20 бонбона тешко да ја шитнеш
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.664
Поени од реакции
11.587
Богами :D за апгрејд не е време, мислев тука да понудам некој да не сака и да не има криза за играње а нема GPU... ако се одлучам да ја ставам на оглас, одма ќе отиде.
Tи стои вишок или? На мене ми е за гејминг, не копам.
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
537
Поени од реакции
31
Последниве година дена од време на време се користи тоа ПЦ али ништо спектакуларно и да ја неам у него :) Мада за разлика од други ствари што ги имам продавано тука и биле ко нови, да бидам искрен, картицава си има поштено изработено досега. 3 години скоро секој ден рендери преку нејзе. Ако сакаш да се договараме пиши ми во ПП, иначе испод 400 евра нема да ја давам, нажалост тоа е реалноста на пазаров моментално. Под тоа ич не се замарам, нека дреме нека одмара малце :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom