Продавам - Купувам

Дискусија во форумот 'Животни и миленици' започната од [acko]®, 4 декември 2007.

 1. Toya-akita

  Toya-akita akita inu

  Член од:
  10 јуни 2010
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  2
 2. C R E S

  C R E S Chelsea Fan!

  Член од:
  30 јуни 2006
  Мислења:
  3.273
  Допаѓања:
  1.091
  Me interesira dali go dade kafeavoto?maskoto?..epten e ubavko..

  --- надополнето ---


  kolku rastat ovie ako moze so slika??
   
 3. Мајло

  Мајло B I S

  Член од:
  22 јуни 2009
  Мислења:
  1.583
  Допаѓања:
  918
  34861_1270675420641_1642548460_30638630_8099913_n.jpg


  Se podaruva ova malo kutre,najdeno na ulica sega momentalno se cuva doma i ceka nov stopan.Kutreto e rodeno slepo,ama dobro se snaoga vo poznat prostor.
   
 4. Above.The.Rim

  Above.The.Rim

  Член од:
  26 јануари 2010
  Мислења:
  908
  Допаѓања:
  184
  Здраво!Вчера вечерта кај мене на улица помина еден човек со куче...Рече дека било Стафордски Питбул беше околу 60-65cm височина...дали некој може да ми кажат колку пари одат тие кучиња и дали има некој што продава?И сакав да прашам колку пари одат и питбулите и од каде можам да најдам?
   
 5. Мајло

  Мајло B I S

  Член од:
  22 јуни 2009
  Мислења:
  1.583
  Допаѓања:
  918
  Стафордски пит бул не постои.
   
 6. Boko88

  Boko88

  Член од:
  15 јуни 2010
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Kutrinja od rasata Sibirski Samojed, od vrvno poteklo, procisteni od paraziti. Kutrinjata se so odlicen kvalitet. Tel za kontakt: 070 876 301 masko 100eu, zensko 5000denari
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. KindredAutmn

  KindredAutmn

  Член од:
  19 април 2010
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  19
  се уште важи ова? :D
   
 8. FuaT

  FuaT

  Член од:
  9 ноември 2008
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  1
  Kupuvam japonski chin ili pekinejzer(ako e zenka moze so dogovor da vrata dve kutrinja od nejzino leglo)
   
 9. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.320
  Допаѓања:
  565
  Купувам пит бул старо до месец дена има некој ?
   
 10. sasko1411

  sasko1411

  Член од:
  5 јули 2008
  Мислења:
  408
  Допаѓања:
  7
  Купувам машка сибирска хаска не постара од 2-3 месеци. Контакт на маил sasko.sfs@gmail.com
   
 11. аква

  аква

  Член од:
  8 февруари 2009
  Мислења:
  911
  Допаѓања:
  173
  Купувам лабрадор/ретривер не постаро од 2-3 месеца.
   
 12. ntb

  ntb

  Член од:
  29 март 2010
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  Imam Amerikanski Staford 16 meseci, spremen za parenje...bez rodovnik..cuvan za svoj merak...moze i miks so labrador...
   
 13. Above.The.Rim

  Above.The.Rim

  Член од:
  26 јануари 2010
  Мислења:
  908
  Допаѓања:
  184
  Итно ми треба на поклон куче какво било али да е со висок раст и да може да стаса до прилеп или да е од прилеп!!!!!ИТНО!!!!!!Благодарам однапред!
   
 14. viksamkd

  viksamkd

  Член од:
  27 март 2007
  Мислења:
  584
  Допаѓања:
  37
  нешто слушнав постоеле онакви сибирски самојади шо имале мал раст значи такво малечко останувало.. дали е вистина ова?? ако е вистина колку им е цена ??
   
 15. noodle ®

  noodle ® Teetleh

  Член од:
  3 декември 2005
  Мислења:
  1.531
  Допаѓања:
  251
  Вистина е ако го извадиш фетусот од кучката 3 недели пред раѓањето, ќе добиеш самоједче што ќе остане мало. Је рајт.:tapp:

  МЕЃУТОА! За само 500/600+ евриќи + ДДВ можеш да си набавиш Германски шпиц што нема да биде рано изваден фетус од самојед, ама ќе личи на таков:

  amesk.jpg
   

Сподели преку: